Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Кой,от какво е падал?

BULIT снимка BULIT 26 март 2007 - 08:47

Скъпи колеги, съотечественици и съмишленици!Снощи беше крахът в кариерата ми на водач на моторно превозно средство,марка Опел,модел Кадет!Около 21:01 заставам на сфетофара на булевард Демокрация,идеална права,около 600-612м,асфалта е префектен,неделя вечер,няма папагали по платното,леко превалява.Двигателя работи неравномерно(не знам защо :19a: :25: ),атмосферното налягане е окло 1023Кпа,касетофон нямам,чувам само ауспуха!Както си стоя и се оглеждам за някоя жертва,и това става!!До мен, в лявото платно застава именитият автомобил Daewoo Matiz,вътре,средно статистически тинейджър(без пъпки) с някаква женска компания(не беше майка му,в това съм сигурен),назад не се виждаше,беше фолиран!Лек мек бас,от към заден ляв калник,според мен Тъндър!В този миг светва жълто и матиза трагва,трагвам и аз,минавам на втора и си казвам сега ще се гавря,обаче не,матиза пред мен,газ до долу,лампата светва на 9000 оборота за да превлкюча,обаче,освен да сваля умореният слой от гумите,друго не можах да направя,трета,пак същата работа,матиза беше на другият край на отсечката!!Мъка ми е!Срам,добре че светна зелено,преди да съм стигнал другят край!
Изводи от практиката:НЕ СЕ ГОНЕТЕ КОГАТО ВАЛИ!САМО ГУМИ СЕ ВЪРТЯТ! :19a: :25:
И после орлите не вървели,е аз съм допринесъл за тази легенда!! :19a:
Отговори

manolov снимка manolov 26 март 2007 - 12:08

ОО ти пак леко си минал мен на гонка са не минавали и то не веднъж.Докато бях със 115 коня мотора заставам си аз в Пловдив на околовръсното в средната лента.До мен в лявата застава ауди А6 голяма количка в лентата за на ляво, казвам си аз вътре е с тоя кораб, да ама не жълто аз и аудито тръгваме, към края на 1-ва беше една кола пред мен между 1-ва и втора топката фръкна назад беше от тези алуминиевите и аудито стабилно напред гледам 4,2 :19a: .Втория случай с една хонда 1,6-150 коня дърпаме се ние аз изкачам на старта(поне да тръгвам долу горе съм се научил и тя после ме настига и минава .... оттогава смених генерацията и я чакам за реванш старите траби ми бяха на 45
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 26 март 2007 - 12:20

Ами аз с моята скромна кола имам 2 срамни загуби. По принцип съм доста пъргав до 3та скорост и доста коли съм наказвал от светофар до светофар, но тия двамата ме накараха да се изчервя.

Първи случай: След дръпка по големия столичен булевард Тодор Александров с някво Рено 19 и Голф 2, ама някъв смотан и победа за мен, на следващият светофар до мен застава Рено Еспейс. Цял ван, викам си тоя ше го отвея. Тръгваме газ, първа малко ми дърпа, втора 2 метра ме води и 3та вече ме остави много назад. Ебаси вана. И беше стар не е да кажеш нова кола. Не знам с какъв двигател беше.

Втори случай, по-срамния: Седя си спокойно на един светофар, до мене спира Хонда няква стара, червена, седан, ръбата, грозна с 4тири човека вътре. А оня ми се пъне и форсира. Викам си дай да го пробвам с 4тири човека, няма шанс. Само да вметна, че леко ми пърдеше генерацията някъде при средното гърне. Та светва зелено, газ колкото може, на първа заедно, включваме втора и тоя все едно пусна азот, направо се изстреля, а в същия момент от мене се чува тряяясс и ми се откъсва тръбата преди средното гърне, там където е имало дупка. Няма да ви описвам какъв звук вадех, докато се прибера.

Та така. Аз съм скрита лимонка на светофарните гонки, щото съм лек и пъргав до 100, ама и мене си ме лупат разни незнайни войни редовно. :19a:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 26 март 2007 - 12:30

Аз имам и аз два случая, единия беше с един Форд Ескорт 1.6 комби. Та преди две години имах проблем. Колата много лошо вървеше. Оказа се запушен филтър за газта. Но тогава не го знаех и в Благоевград се закачих на един булевард с въпросния Форд и ме сцепи лошо. А принципно от такива коли до сега загуба друга нямам. И втория път малко след тоя случай се сдърпах с един бус пак Форд Транзит 2.5 турбо дизел. Бих го с клизма и много лудо изпълнение... но все пак много се ядосах и отам в сервиза и си смених шибания филтър и сичко се оправи. Пичовете в сервиза ми се смяха като им разказвах и единия вика "Ми как ше ти върви колата, то газ не влиза в нея, с въздух само не става". От тогава падам само на Vilik от Фронтерата :19a:
Отговори

Ачо снимка Ачо 26 март 2007 - 13:14

аз веднъж си правим гонки от клуба,даже май съм писал
и на газ един френд с едно кадетче 16Д ама незнам много лудо кадетче
и аз на газ и той на нафта и до трета сме на равно
мног ме накефи тогав акдетината варви колкото моето двигателче
еваларка за дисела и още си варви и дори си се стрялак като лудо
аве иситнски старх е тва кадеторче
значи мисля че правата е точно 400м.и с лек наклон нагоре кум финала се завишава
е дизела аправо ме удари в земята до 3 -та
Отговори

saso снимка saso 26 март 2007 - 17:15

Един приятел с шкда фабия РС дизел. Виждам го на България - първа -газ-7200 - седи до мен , втора газ - 7200 - седи до мен , трета газ 7200 - дръпнах го малко. На светофара викам толко ли върви тоя РС прехвален и той ми вика да бе аз си бех на 5та с целата газ :19a:

И един мецедес 220 цди ме дръпна с кола и нещо та се облещих. Мислех , че ще го убия ма на - стана обратното.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 26 март 2007 - 17:31

:19a: Незнам какви двигатели имат SMART- четата ... но миналия уикенд едно почти ме разрева .... Карам си аз с 120 по магистралата в средната лента и гледам отзад ме застига тва животинче ... и викам Я!!! и давам газ колко може ... 130 ... 140 .... 145 ... 150(горе доло толко може мойта) нема батко тва плавничко си ме мина?!? а е бахти въшленцето .... полудех ... и то ме би на максимална скорост. Вече съм 100 % сигурен лятото си купувам бърза кола , тая няма да я продам никога , но не е за магистралите... в града си е супер ама такъв яд и срам .... мани мани :bou:
Отговори

coper снимка coper 26 март 2007 - 17:40

От астри и от вектри най често 2.0 16v
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 26 март 2007 - 17:52

slavyoo, на Mar 26 2007, 05:31 PM, каза:

:19a: Незнам какви двигатели имат SMART- четата ... но миналия уикенд едно почти ме разрева .... Карам си аз с 120 по магистралата в средната лента и гледам отзад ме застига тва животинче ... и викам Я!!! и давам газ колко може ... 130 ... 140 .... 145 ... 150(горе доло толко може мойта) нема батко тва плавничко си ме мина?!? а е бахти въшленцето .... полудех ... и то ме би на максимална скорост. Вече съм 100 % сигурен лятото си купувам бърза кола , тая няма да я продам никога , но не е за магистралите... в града си е супер ама такъв яд и срам .... мани мани  :bou:
 



това не го вярвам при положение че смарта има електроно ограничение на скороста.. 120!!!! км..
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 26 март 2007 - 17:53

С Джесика - от Кадета на Станимир :bou:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 26 март 2007 - 18:20

Със старата Астра Ф X16SZR!Прибирам си се към Банско и м/у Благоевград и Симитли хубав път,карам си аз със 140 и гледам нещо се приближава супер бързо зад мене!Вглеждам се малко по добре глеам Renaut Twingo(демек въшка)Натиска газта вече карам с 170 и т'ва прелита покрай мене все едно съм спрял!Умрях си да се смея!Луда работа! :19a:
Отговори

niikoo_1 снимка niikoo_1 26 март 2007 - 18:35

Страшно много са, но не ми пука :dancin:
Даже няма как и да ги изредя всичките, последните са

Seat Leon 1.9TDI 105hp
Astra 1.8 H 125hp
Audi 3 1.8 125hp (с един калник)
2 x Golf MK3 GTI 115hp (единия ме би с калник а другия с Икарус)
Golf MK3 1.9TDI 110hp
BMW 520i 150hp
BMW 325TDS

По "Цариградско" редовно ме разтрелват трябва да сменям каруцата с някаква поне 150кончета :19a:
Отговори

ДимоЖеков снимка ДимоЖеков 26 март 2007 - 18:47

СРАААААМ от новите Лади: Карам си аз по магистралата, и си перкам с кораба с 140 и изведнъж ииииаааааауууун една ладична 1.6 16в. След няколко километра аз я задминавам, без да увеличавам скоростта, и тоя пак по същия начин. Нервирам се и аз газ ама и той газ. АЗ се отказах на 180 защото бях със семейството, ама тоя отпера напред.

Незнам колко дигат тия животни, обаче моя километраж е верен :19a:
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 26 март 2007 - 21:00

G класа S500 бахти бидона :19a:
Отговори

Metko снимка Metko 26 март 2007 - 22:00

С Опела на светофарни гонки само едно ауди С8 ме размина се 1 стоя :19a: Преди като карах Ланча един Опел Монца докато го испреварвах сас 140 ме мина отдясно и мислех ,че стоя :19a:
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 26 март 2007 - 22:01

Снощи - който не се дърпа с мен, той не ме би :2angry1: Падам от 1,8 16В на същото купе :19a:
Отговори

Strabex снимка Strabex 26 март 2007 - 22:06

:19a: сериозно ли :19a:
Отговори

vectra снимка vectra 26 март 2007 - 22:09

Ванка опц-то си е чудно!Сам си го каза, а и другите го казаха...смени консумативи и т.н.-свещи, кабели, филтри и т.н...и тогава се пусни
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 26 март 2007 - 22:13

С Vectra-та от Golf 3 GTi 8V и Astra F 18XE 125bhp...
С Cavalier-а се сещам загубата от Ники и неговия червен 13S :19a: Добре, че беше преди много време :/ ааа да и едно Clio 1.4 Energy, незнам но ми направи такъв невероятен ластик, че ми стана гадно даже :/
Отговори

Vassil снимка Vassil 26 март 2007 - 22:16

Moonlord, на Mar 26 2007, 10:13 PM, каза:

......
Астрата е 115се :19a:
Иначе и Аз съм падал от нея, както и от доста други :yuck:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg