Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Табло с бушони на Зафира А

Samo снимка Samo 26 октомври 2009 - 12:37

Здравейте колеги, решиш да си разгледам ел схемата на зафирата поради идеята да си сложа daylight и ми направи впечатление следното:
Това ми е таблото с бушоните
Публикувано изображение
Описанието:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Та според това на бушон с номер 37 трябва да е cruise control-а. Е да ама колата има cruise control активен и работещ, а бушон - липсва :devil-smiley-019:
Отделно някой може ли ад даде описание на 5те големи релета(горе в ляво) и на зеленото нещо, точно под написа ГМ и над зумера.
Благодаря
Отговори

Samo снимка Samo 04 ноември 2009 - 12:29

Някой знае ли?
Отговори

Марто снимка Марто 04 ноември 2009 - 14:25

Бушона е за бензиновия круз-контрол. Иначе релетата са за мигачите, за интервала на чистачките и мисля че за реотана да го изкл. след време.
Отговори

becinko снимка becinko 04 ноември 2009 - 14:51

Таблата с бушоните не се ли правят еднакви за всички модели,за вс астри Ф еднакви,за вектри Б еднакви и т.н.,но бушоните се поставят на местата си спрямо екстрите който има модела
Отговори

madmak снимка madmak 27 юли 2012 - 12:42

Някой може ли да каже бялото реле на снимката горе в ляво за какво служи?
На моята Зафира се вижда, че има опровдени клеми в гнездото, но релето липсва ...
Отговори

Samo снимка Samo 08 август 2012 - 13:26

 madmak, на 27 юли 2012 - 12:42, каза:

Някой може ли да каже бялото реле на снимката горе в ляво за какво служи?
На моята Зафира се вижда, че има опровдени клеми в гнездото, но релето липсва ...

Нямам идея за какво е, но пък може да да "сравним" екстрите и да се ориентираме по това.
Отговори

madmak снимка madmak 08 август 2012 - 15:47

 Samo, на 08 август 2012 - 13:26, каза:

Нямам идея за какво е, но пък може да да "сравним" екстрите и да се ориентираме по това.


Гледах някакви ръководства и четох в разни форуми и си правя изводите, че би трябвало да е някакъв трансмитер на аудио-телефонна система. Що за система е и как точно работи идея нямам :-)
Отговори

Samo снимка Samo 10 август 2012 - 09:28

 madmak, на 08 август 2012 - 15:47, каза:

Гледах някакви ръководства и четох в разни форуми и си правя изводите, че би трябвало да е някакъв трансмитер на аудио-телефонна система. Що за система е и как точно работи идея нямам :-)

Мисля че му казват подготовка за GSM. Има прекарана инсталация за хендс фрии в плафона има сложен микрофон, има допълнителен кабел който отива до антената.
Отговори

ZafiraBG снимка ZafiraBG 15 април 2013 - 15:37

Здравейте колеги,някой знае ли за какво злужи релето което се слага до черното GM реле.Питам,защото имам клеми на мястото но релето липсва.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 14 септември 2018 - 17:28

Здравей колега и аз имам един проблем само че съм с астра г 2002 г. Таблото ми е същото и никъде немога да намеря описание кое за какво е ако имаш инфо сподели ако си още тук тъй като гледам че поста е от 2013 г.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg