Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Схема на двигател на X 20 DTL

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 04 януари 2012 - 23:00

Здравейте , може ли някой да ми прати линк към схема на двигател X 20 DTL . Не ме интересува електрониката , а механиката - цил. блок , цилиндрова глава ,гарнитури...
Благодаря предварително.
Имам теч отстрани на двигателя и ми се иска да го видя схематично. Интересното е ,че на един колега със същия двигател,има теч на абсолютно същото място...
Явно може би е нещо характерно за тези двигатели.Моля ,ако някой има опит с подобни течове, да сподели.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 януари 2012 - 23:35

Теч.. от къде по-точно тече и.. КАКВО тече !? Охладителна течност ли, смазочна ли.. Дай някоя снимка, ше стане доста по-бързо и лесно от схемите, които мъдриш..
Отговори

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 06 януари 2012 - 22:28

Има лек теч между блока и главата ,отстрани. Точно там където е ангренажната верига. Искаше ми се да видя как и откъде точно минава веригата, за да преценя доколко е притеснителна ситуацията. Мисля си ,че става дума за гарнитура на глава ... :( .
Отговори

Demi4 снимка Demi4 07 януари 2012 - 13:38

Колега имам схеми за доста дизелови двигатели на Опел пиши на скайп:gr33n_fr3ak
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 07 януари 2012 - 13:50

Пак не се разбра теча на масло ли е или на антифриз ,ама карай.
Отговори

GARI снимка GARI 07 януари 2012 - 13:59

Аз лятото смених гърнетурата на главата,поради такъв теч.Първо си мислихме че е от капака на помпата ама не.И сега след смяна всичко си е ок.за сега поне.Един съвет, ако е голям теча,докато е време го спри.После може да имаш по големи ядове.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 07 януари 2012 - 14:11

 GARI, на 07 януари 2012 - 13:59, каза:

Аз лятото смених гърнетурата на главата,поради такъв теч.Първо си мислихме че е от капака на помпата ама не.И сега след смяна всичко си е ок.за сега поне.Един съвет, ако е голям теча,докато е време го спри.После може да имаш по големи ядове.

Това започва да прилича на въпроса "Кажете по-дяволите, най-накрая, кой уби Кенеди?"
Ще кажете ли най-накрая масло ли тече или антифриз :surrender:
Мнението беше редактирано от realprofesora: 07 януари 2012 - 14:12
Отговори

rado sb снимка rado sb 07 януари 2012 - 20:23

И аз не разбрах какво тече,ама ще стрелям наслуки,пък може и да улучим.Колега най вероятно ти тече масло от траверсите на дюзите масло и ти се маже цялата предна част на блока където ти е масления филтър.Траверсите се уплътняват в главата с едни О-пръстени и с времето те се опичат и губят уплътнителните си свойства.Ако е това ще сваляш разпределителен вал и ще трябва да смениш и О-пръстените на дюзите.
Отговори

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 07 януари 2012 - 22:26

Извинявам се,че чак сега се включвам. Течът по скоро е от масло. А иначе и предната част на блока е омаслена и най-вероятно колегата е прав за о-пръстените. Хич не ми се иска да сменям гарнитура на глава,просто искам колата да ми е в колкото се може по фабричен вид ,но ще видим. Мисля си ,че самата верига при въртенето омаслява там ,затова ми трябваше и схема... .Този капак се уплътнява от гарнитурата на главата и май отивам на там...
Мерси на всички включили се в темата. Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg