Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на автомобил

Васил Инджев снимка Васил Инджев 20 февруари 2019 - 07:38

Здравейте на всички!

Най - накрая дойде и моето време да си взема нов автомобил. До сега все карах на някой роднина стария автомобил, който е на доизживяване (към момента Opel Astra G на 530000км :D). Ориентирал съм се към Opel Insignia, като със сигурност търся комби вариант, дизел, автоматик и да е около 150 коня. Сумата която съм заделил е около 15000лв (ще е супер ако се огранича до 13000лв). Всички тези критерии доста стесняват списъка с налични автомобили, като въпросът ми към Вас е с какво да внимавам по време на оглед? На какво трябва да обърна внимание? Кое е най - слабото място на тези автомобили и т.н. в общи линии всяка информация относно автомобила ще ми е от полза.

Ако не е нахално от моя страна мога ли да помоля и за впечатления от собсвеници на автомобили с марката Insignia? Какви са най - честите проблеми, които сте имали с колата? Какво Ви харесва и какво не.

Благодаря на всеки спрял се да сподели мнение.

П.п - Към момента съм се спрял на тези два автомобила за оглед (КОЛА 1) и (КОЛА 2)

Поздрави
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 февруари 2019 - 10:02

Колега, пусни една търсачка и прочети. Имаше дискусии по темата, която те вълнува. :icon_wink2: Успех!
Отговори

benzy снимка benzy 20 февруари 2019 - 16:34

По спомен кормилното управление имаше проблеми, така че провери внимателно дали волана се навива плавно, без усилия и без странни шумове, другото са типични за дизел неща ЕГР, ДПФ бла бла. Като почти всеки модерен автомобил повече дразнения може да имаш с електрониката, проверяваш всички копчарлъци, но като цяло е солидна кола. Щом ще е автомат проверка дали превключва плавно и без тласъци и друго какво господ покаже...

За парите, които си приготвил трябва спокойно да намериш читав екземпляр, гледам, че си сложил критерий за търсене 2011та година и 13000 лв - първо не се страхувай да свалиш годината и да търсиш от 2009та нататък състоянието на колата, а не годината на производство е по-важно +/- година две не е кой знае какво, а може да намериш или нещо по-запазено или нещо по-евтино и да си спестиш хилядарка. Второ сложи си максималната сума + едно 500 лева, не знам какви са им цените, ама пък може да излезе някоя след фейслифта 2013та и би си струвало да се понапънеш, най-малкото да имаш представа. Не се ограничавай сам чак толкова в търсенето все някой лев ще свали и търговеца.

И накрая, аз винаги ги предлагам, хората рядко го правят - 140 лева е пълна проверка в Опел сервиза, воглаве с поменик какво не и е наред, което после може да ползваш да договориш цената ако колата ти харесва, а има дребни неща за правене. На 13-14 бона 140 лева е по-малко отколкото ще дадеш да почерпиш за новата кола :icon_wink2:

Успех
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 21 февруари 2019 - 08:18

 benzy, на 20 февруари 2019 - 16:34, каза:

По спомен кормилното управление имаше проблеми, така че провери внимателно дали волана се навива плавно, без усилия и без странни шумове, другото са типични за дизел неща ЕГР, ДПФ бла бла. Като почти всеки модерен автомобил повече дразнения може да имаш с електрониката, проверяваш всички копчарлъци, но като цяло е солидна кола. Щом ще е автомат проверка дали превключва плавно и без тласъци и друго какво господ покаже...

За парите, които си приготвил трябва спокойно да намериш читав екземпляр, гледам, че си сложил критерий за търсене 2011та година и 13000 лв - първо не се страхувай да свалиш годината и да търсиш от 2009та нататък състоянието на колата, а не годината на производство е по-важно +/- година две не е кой знае какво, а може да намериш или нещо по-запазено или нещо по-евтино и да си спестиш хилядарка. Второ сложи си максималната сума + едно 500 лева, не знам какви са им цените, ама пък може да излезе някоя след фейслифта 2013та и би си струвало да се понапънеш, най-малкото да имаш представа. Не се ограничавай сам чак толкова в търсенето все някой лев ще свали и търговеца.

И накрая, аз винаги ги предлагам, хората рядко го правят - 140 лева е пълна проверка в Опел сервиза, воглаве с поменик какво не и е наред, което после може да ползваш да договориш цената ако колата ти харесва, а има дребни неща за правене. На 13-14 бона 140 лева е по-малко отколкото ще дадеш да почерпиш за новата кола :icon_wink2:

Успех


Благодаря страшно много за отговора.

А когато стане въпрос за първоначалното обслужване: спирачки, масла, филтри и т.н. може ли някой от Вас, който го е играл този филм да сподели ориентировъчна цена. Питам тъй като за пример погледнах цена на дискове и те варират от 65лв/бр (най - евтният Bosch) до 280лв/бр за Ferrodo / MAGNETI MARELLI / Hella И т.н.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 февруари 2019 - 09:10

Първо гледай цените на ангренажния комплект + водна помпа, масло и всичките филтри. Дисковете и накладките може и да не е веднага ако има още живот в тях. Влезни в нета и има доста фирми дето предлагат тези неща пък и телефон звънни или на място за цена на всичко накуп питай отстъпка да ти направят и така.
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 27 февруари 2019 - 08:12

Благодаря на всички, които писаха в темата!!!
Мнението беше редактирано от Васил Инджев: 27 февруари 2019 - 15:36
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2019 - 08:33

Екстра и честито!
Сега виж онази история с уплътнението на маслената помпа, да може радостта да продължи дълго.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 27 февруари 2019 - 08:33
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 27 февруари 2019 - 21:45

Колега, за няма и 2000 лв отгоре над тези дето ги гледаш, има кола от човек от форума, дето се качваш и караш още 14 000 км, след това сменяш масло. Разхода освен цената ще са парите за нотариус и толкова. Продава се по неволя. Виж обявите в раздел продава.
Отговори

Гостlyubomir86_* 09 март 2019 - 09:49

 Hotblooded, на 27 февруари 2019 - 21:45, каза:

Колега, за няма и 2000 лв отгоре над тези дето ги гледаш, има кола от човек от форума, дето се качваш и караш още 14 000 км, след това сменяш масло. Разхода освен цената ще са парите за нотариус и толкова. Продава се по неволя. Виж обявите в раздел продава.



Здравейте, и аз съм нов тук и точно към този модел имам интерес :) Ако може да ми пуснеш линк със обявата на колегата който продавата колата за която говориш. Благодаря предварително.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 09 март 2019 - 10:05

 lyubomir86, на 09 март 2019 - 09:49, каза:

Здравейте, и аз съм нов тук и точно към този модел имам интерес :) Ако може да ми пуснеш линк със обявата на колегата който продавата колата за която говориш. Благодаря предварително.

Влез в обявите продава автомобили и търси същия никнейм
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg