Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за бояджийски въпроси

М.Георгиев снимка М.Георгиев 09 октомври 2012 - 18:28

Здравейте,
бих искал да попитам какъв е номера на боята според табелката на моята зафира '99?

Публикувано изображение

След боядисване на веждите на предните калници, боята която са ми приготвили по табелката (майстора казва че е 21) се различава доста от оригиналната. Незнам дали ще се забележи на снимката, но оригиналната идва някак си по-тъмна. Утре ще направя снимка на разликата.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 13 октомври 2012 - 19:09

 М.Георгиев, на 09 октомври 2012 - 18:28, каза:

Здравейте,
бих искал да попитам какъв е номера на боята според табелката на моята зафира '99?

Публикувано изображение

След боядисване на веждите на предните калници, боята която са ми приготвили по табелката (майстора казва че е 21) се различава доста от оригиналната. Незнам дали ще се забележи на снимката, но оригиналната идва някак си по-тъмна. Утре ще направя снимка на разликата.

Снимал си грешната табелка. Във ляво на тази табелка има друга на нея най долу си пише цвят и номера
Отговори

swetla777 снимка swetla777 14 октомври 2012 - 08:39

Колеги кажете какви са цените сега на детайл за боядисване без тенекеджийска работа в София за калник и врата. Имам предвид норамални до евтинджос без скъпите цени от 150 лева.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 14 октомври 2012 - 22:17

 aan_astra, на 13 октомври 2012 - 19:09, каза:

Снимал си грешната табелка. Във ляво на тази табелка има друга на нея най долу си пише цвят и номера



Всъщност след три часа ровене го разбрах, но и на тази табела е дадена информация за цвета - 94L/151
Отговори

Daredevil_666 снимка Daredevil_666 15 октомври 2012 - 20:21

Добър вечер!Обръщам се към вас с една молба.Днес направих грешка и вследствие на тази грешка се олюпи малко от задната ми броня.Грешката е поправима, но моля за съвет къде могат да е поправят съвестно на добра цена?Благодаря предварително!
Отговори

Pinto снимка Pinto 16 октомври 2012 - 07:29

Намерих си оригинални тасове за Астрата, но не са в най-добро състояние и трябва да се боядисат. Първо трябва да ги мина със шкурка, че има тръкнато на доста места. Каква шкурка е най-добре да използвам? Другият въпрос е до колко да шкуря? Да сваля ли навсякъде боята или само да я мина с шкурка? И трето, след шкуреното направо ли да пръскам със спрей или да ги мина с някакъв грунд за пластмаса - какъв?
Отговори

krasisk снимка krasisk 21 октомври 2012 - 08:17

Водна шкурка 800 или 1200 само да се матират наввсякаде и после спрей, грунд е необходим на местата където е достигната пластмасата но за тассове не е задължителен.
Отговори

Pinto снимка Pinto 21 октомври 2012 - 08:53

Благодаря.
Отговори

krasisk снимка krasisk 21 октомври 2012 - 10:39

Колега забравих да допълня, че е задължително да обезмаслиш преди спрея, може с бензин ако няма обезмаслител
Отговори

Pinto снимка Pinto 01 ноември 2012 - 13:22

Единият е доста надраскан. Мислех, че като го пръсна 2-3 пъти няма да личи толкова, но не става. Питах по магазините за някакъв кит за пластмаса, но ме гледат умно продавачките. Дайте идея как да действам по нататък с реставрацията.
Отговори

Rado_rs снимка Rado_rs 02 ноември 2012 - 12:46

Здравейте, бихте ли ми казали колкоще ми излезе пребоядисване на предна броня на Опел астра G, и евентуално да ми препоръчате някой бояджийница в Русе.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 14 ноември 2012 - 13:23

В чародейките гаражите 100лв на детайл. Аз скоро боядисвах преден калник и леко изправяне от удар в Опел - 250лв и съм много доволен от работата на момчетата!
Отговори

Draganov снимка Draganov 23 ноември 2012 - 00:18

Здравейте колеги. Някой ми е оклепал колата много жестоко. Предния ми калник е на вади с нещо което не мога да го изчистя по никакъв начин. Пробвах със авто шампоан, после с веро, после отидох на автомивка с водоструика с гореща вода и авто шампоан и пак не иска да излезе. Прилича ми на смола, но не е толкова черно, а по скоро кафеникаво ( абе баш като ла*но ) ако започна да го търкам с нокът или излиза или се замазва ( лепливо е ) . Сещате се че не мога да изстържа цяелия калник с нокът, защото ще надера боята. Мислих си да използвам кухненска гъбичка със грапавата зелена повърхност, но и това не е вариант. Ако я мина с абразивна паста, дали няма да се размаже и вместо на вади да стане едно голямо петно ? Много мразя да имам КИРЕЧ по колата си :@ :@


Po-назад в темата четох, че може да се оправи с бензин, но наистина ме е страх да слагам бензин на целия калник. Знаете че червеният цвят е доста претенциозен.
Отговори

zlobaro снимка zlobaro 02 март 2013 - 23:50

Здравейте колеги!
Някой може ли да ми препоръча читав тенекиджия в пловдив за астролета?
Трябва малко трябва да се изпънат гредите отпред,където се намира фародържача или нещо такова,да си намръщя капака,а имам и един праг и една вежда за правене.
Мерси предварително
поздрави!!
Мнението беше редактирано от zlobaro: 02 март 2013 - 23:51
Отговори

zlobaro снимка zlobaro 05 март 2013 - 16:19

Никой ли не знае тенекиджия в Пловдив

Поздрави!!!!
Отговори

vorpatril снимка vorpatril 06 март 2013 - 17:08

Здравейте, колеги.

Пиша Ви за да споделя нещо от своя "опит". Претърпях едно доста неприятно ПТП, което засегна, за щастие, сравнително лесно поправими детайли - броня, капак, греда, маска и радиатор.

В момента колата съм я дал на един тенекеджия (по препоръка на монтьорите), който се намира до представителството на Опел в Люлин (едни халета, там се намира и тоя пич от guXXXX.com, къде продава гуми втора ръка).

Би трябвало да си я взема в петък, ще Ви пиша дали съм доволен от крайния резултат/цената за услугата.

Поздрави
Отговори

vorpatril снимка vorpatril 16 март 2013 - 12:51

Здравейте,

с оглед на даденото обещание - ето ви обратна връзка за въпросния тенекеджия.

За 220лв. беше извършено следното: изчукване на маска и греда, боядисване на преден капак (нов, на черен грунд) и броня, изчукване и обядисване на страничен калник (имаше към 5 см. одрано).

Като цена - брой на услуги - доволно.

Като оценка за работата - 5.25 по шестобалната система (леко не е напаснат капака по предния десен фар и бронята се различава цвета леко)

Тъй като не съм използвал друг път тенекеждийски услуги май трябва да съм доволен от крайната цена за толкова неща.

Поздрави
Отговори

astrina снимка astrina 31 март 2013 - 13:58

 cossy, на 15 януари 2005 - 16:25, каза:

Я споделете някой справил ли се е с надиранията по колата без да боядисва целия детайл???

да колега, китваш, сприц-кит и накрая караш на мъгла. прави ли се без да се бързя, става приемливо.
Отговори

squishous снимка squishous 07 май 2013 - 07:36

здравейте колеги ! с риск да ядосам някои , че не сам писал където трябва искам да попитам. Решил сам да си сложа карбоново фолио на преден капак и на таван , но знам за 3М фолиото което струва 80 лв квадрата аз сам намерил по евтин вариант http://www.avto.bim....sm_pr33363.html . И така , искам да попитам дали това фолио ще ми свърши работа ? моля дайте някакво мнение , насочете ме не сам много запознат с това . Благодаря ви предварително !
Отговори

ozaki снимка ozaki 07 май 2013 - 11:42

Ще свърши работа,но се слага много по трудно от 3м-ското,защото няма канали за въздуха(въпреки че там пише,че има).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg