Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за чип-тунинг въпроси

georgi4at снимка georgi4at 11 март 2014 - 23:50

Мисля, че за твоята няма много смисъл- прираста ще е незначителен(ако има такъв).
Отговори

bgchiptuning снимка bgchiptuning 12 март 2014 - 19:37

 Vectra_16V, на 11 януари 2005 - 10:39, каза:

Нещо напоследък съм се ентусиазирал по темата чипове, софтуер и т.н. разбира се не без пряката или коствена помощ на нашия тунинг корифей Владо. Обръщам се главно към него. Та значи търся сайт с мноооого подробна информация за чип тунинга както вочно представлява с детайли, как може да се варира с програмите, как може да се направи, каква техника е необходима за създаването на програмата, за чиповете и за това на/с какво се записва програмата и т.н. Разбрахте ме. За съжаление мога да чета само англииски сайтове, поради езиковата бариера. За съжаление сигурно има много немски ама бъкел не знам немски освен: Цвайн гугуткен, шпациерен по керемиткен!!! :huh: :huh: :huh: :huh: Поздрави на всички.

Здравейте колеги, първо искам да си призная че не прочетох всичко по темата но имам отговор на въпроса за специализиран сайт на български- http://*******
Имайте в предвид че сайта е съвсем нов и сега набира скорост ,но съм готов да подам ръка на всеки който има желание да се запознае по от близо с чип тининга.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 14 март 2014 - 12:48
Причина за редактиране:: Без реклама моля.
Отговори

reload снимка reload 13 март 2014 - 05:35

 bgchiptuning, на 12 март 2014 - 19:37, каза:

http://******
....всеки който има желание да се запознае по от близо с чип тининга.

Разгледах сайта, всичко ок, но не намерих информаци точно за това, което ме интересува Би ли сподели как и с кой кабел сваляш файла от EDC15M на BOSCH и как го презаписваш после. Говоря за за ORI.file и за опел, не по принципи и не с презапояване на eeproma. Предварително благодаря!
Отговори

bgchiptuning снимка bgchiptuning 13 март 2014 - 11:09

Ще ми трябва малко повече информация за автомобила, година на производство ,модел ,двигател ,мощност.
Отговори

reload снимка reload 13 март 2014 - 12:48

 bgchiptuning, на 13 март 2014 - 11:09, каза:

Ще ми трябва малко повече информация за автомобила

щом не знаеш за какво става въпрос... остави. То в този форум май повечето са с опели :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от reload: 13 март 2014 - 12:50
Отговори

bgchiptuning снимка bgchiptuning 13 март 2014 - 16:41

По принцип трябва да са 2 еепрома не един .в някои от случаите не може да се чете но може да се записва в сериал. Ето защо поисках повече информация ,за да се постарая да ти дам по точен отговор. Отделен въпрос е че паркът автомобили с който работя аз е доста различен от този в България тъй като живея в Италия.
Отговори

reload снимка reload 13 март 2014 - 19:56

AstraG / X20DTL/EDC15M на BOSCH . В Бг знаем как е , кажи как ги правите тези неща в Италия!
Отговори

bgchiptuning снимка bgchiptuning 13 март 2014 - 23:21

Ще ти отговоря на база на оборудването с което разполагам аз. Мога само да запиша файла но не мога да го прочета в сериал. Така че ако ми дадеш номера на хардуера(този който започва с 028.......)и номера на софтуера (този който започва с 10......)мога да ти помогна с намирането на оригиналният файл.
Отговори

oem снимка oem 14 април 2014 - 15:16

Може да се чете и пише без проблем пo OBD. Техниката е важна. PSG16 също се чете и пише. :)

Мога да предложа чип тунинг и EGR премахване за PSG16 при OPEL и SAAB!
Мнението беше редактирано от oem: 24 май 2014 - 22:57
Отговори

cupra2 снимка cupra2 30 юни 2014 - 09:16

здравејте колеги ас сам от македонија ,имам zafira a 2.0 dti y20DTH искам да и направим тунинг на ецу то! искам да питам 4е мозно ли е вф бтези региони костендил,дупница ,софија да оправим колата? искам мапа за буст на турбото и да се вклу4ва поранко турбото ве4е на 1500обртои сега е на 2200 и неми харесва! и вси4кото което трјаба да се среди да бде колата както трјаба и да ходи добре , сте мозели нјакој да ми казе каде сте направат најдобре!
Отговори

Dimas снимка Dimas 30 юни 2014 - 13:06

 oem, на 14 април 2014 - 15:16, каза:

Може да се чете и пише без проблем пo OBD. Техниката е важна. PSG16 също се чете и пише. :)

Мога да предложа чип тунинг и EGR премахване за PSG16 при OPEL и SAAB!


Колега, с какво ще прочетеш EDC15М през OBD буксата, че ми стана интересно?
Отговори

cupra2 снимка cupra2 02 юли 2014 - 23:01

 cupra2, на 30 юни 2014 - 09:16, каза:

здравејте колеги ас сам от македонија ,имам zafira a 2.0 dti y20DTH искам да и направим тунинг на ецу то! искам да питам 4е мозно ли е вф бтези региони костендил,дупница ,софија да оправим колата? искам мапа за буст на турбото и да се вклу4ва поранко турбото ве4е на 1500обртои сега е на 2200 и неми харесва! и вси4кото което трјаба да се среди да бде колата както трјаба и да ходи добре , сте мозели нјакој да ми казе каде сте направат најдобре!

????? ste se namerili nekoj koj to znae kakvo treba da se napravi najdobre ??????
Отговори

KNVB снимка KNVB 03 юли 2014 - 10:58

Най - добре е доста широко понятие... За всеки неговият маистор е най- добър :newsm05_41: Затова реши в кои град ти е най- добре и попитаи кои са добрите там :blahblah: После сам ще прецениш къде искаш да отидеш :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от KNVB: 03 юли 2014 - 10:59
Отговори

cupra2 снимка cupra2 06 юли 2014 - 23:21

 cupra2, на 02 юли 2014 - 23:01, каза:

????? ste se namerili nekoj koj to znae kakvo treba da se napravi najdobre ??????

ЕТО кустендил или дупница знаете ли кој е там најдобар?
Отговори

oem снимка oem 11 юли 2014 - 13:13

 Dimas, на 30 юни 2014 - 13:06, каза:

Колега, с какво ще прочетеш EDC15М през OBD буксата, че ми стана интересно?


Има си техника за това колега. Не се притеснявай. Прави се абсолютно безопасно и безпроблемно. :)
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 01 август 2014 - 23:02

Здравейте колеги
Искам да ви попитам има ли някои колега тук от форума които се занимава с чипове става въпрос за Ц20НЕ Мотроник 1.5
Благодаря предварително.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 август 2014 - 16:40

Колеги, не ми се чете всичко отначало...

Кажете кой колега правеше читав чип тунинг на дизелите тук в София? Става дума за колата от профила. Мотора е X20DTTH и мисля да го позасиля малко
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 август 2014 - 16:40
Отговори

golqmcho_rs снимка golqmcho_rs 24 август 2014 - 22:45

колеги наскоро се сдобих с мегаскуирт до тук добре ама от тук почва филма уж е за 1.6 16в на такова е каран с такива букси е правен слагам го включвам ключ масата и задимя та сега въпроса ми е знаете ли кой се занимава с тия животни и кои евентуално може да помогне
Отговори

Stoil снимка Stoil 25 август 2014 - 09:56

Търси Kravarka ( Мишо ), той е човека!
Отговори

Петър Минчев снимка Петър Минчев 01 септември 2014 - 17:51

Момчета дайте някой да драсни едно чипче за c20ne + 18е глава и вал...Предполагам ,че предвид често срещаната конфигурация трябва да има правени и изпитани чипове ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg