Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряват ли ви моторите зимата?

Tsuri снимка Tsuri 10 декември 2015 - 06:50

 Vas, на 08 декември 2015 - 22:01, каза:

От 1 месец карам Вектра Б 2.0 101к.с 2000г.
Трябва да карам 15-20мин. колата за да мръдне едва едва на първата синя черта на таблото
Нормално ли е за дизел или термостата си е заминал?

Същия проблем го имам и аз. Не мърда от синята зона. Пусна ли педала на газта или освободя ли от скорост и стрелката пада. Ще помоля колегата "Vas" ако смени термостата да сподели дали има поне минимално подобрение защото да я карам само във синята зона не ми се вижда добре?
Да спомена че парно имам, климатроника съм го направил на 25градуса и е приятно топло във купето но стрелката не мърда.
ПП
Май ще го играе балатум тунинг!
Мнението беше редактирано от Tsuri: 10 декември 2015 - 06:52
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 10 декември 2015 - 08:22

И аз имах същия проблем ! Оказа се,че работната част на термостата е вкопала алуминиевото тяло и пропускаше ! Смених "патрона" и позагладих леглото така че да уплътнява по-добре и има голям ефект ! Колата загрява след около 5-7км каране извън града ,гадско още по-бързо ! След като загрее стрелката се "заковава " между 80 и 90 градуса и не мърда дори и като пусна парното или спускам по наклон ! :icon_wink2:
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 10 декември 2015 - 10:05

 maxuel82, на 10 декември 2015 - 08:22, каза:

И аз имах същия проблем ! Оказа се,че работната част на термостата е вкопала алуминиевото тяло и пропускаше ! Смених "патрона" и позагладих леглото така че да уплътнява по-добре и има голям ефект ! Колата загрява след около 5-7км каране извън града ,гадско още по-бързо ! След като загрее стрелката се "заковава " между 80 и 90 градуса и не мърда дори и като пусна парното или спускам по наклон ! :icon_wink2:

Това ще е така няколко месеца.След това старата песен на нов глас.Всички са така.Слагай термостат от Рено след твоя, директно в маркуча.От 3 години съм така.
Отговори

mincho78 снимка mincho78 10 декември 2015 - 23:54

 s.v, на 06 януари 2015 - 17:28, каза:

Здравейте. Имам въпрос за температурата на Z19DT във Астра H (120 8v)
Преди да стане студено колата държеше 91 градуса на антифриза. Сега си държи плътно 82. Няма значение градско извънградско - 82. Това нормално ли е?


Здравей! Намери ли решение на проблема?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 11 декември 2015 - 01:39

Решението е непропускащ термостат или сибирски тунинг.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 януари 2016 - 15:33

Ще се повторя, ама с термостата от Рено съм вече втора зима. За 5 километра градско на първа, втора и мнооого рядко и за мноооого кратко трета прави 70 градуса, а на шестия километър имам 80 градуса. На извънградско под 80 не пада, даже като спускам Петрохан.
А на такъв термостат се принудих да мина след няколко бързи смени на "истински" термостати. Писна ми да давам луди пари за нищо и това е.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 13 януари 2016 - 18:55

 tisho.74, на 13 януари 2016 - 15:33, каза:

Ще се повторя, ама с термостата от Рено съм вече втора зима. За 5 километра градско на първа, втора и мнооого рядко и за мноооого кратко трета прави 70 градуса, а на шестия километър имам 80 градуса. На извънградско под 80 не пада, даже като спускам Петрохан.
А на такъв термостат се принудих да мина след няколко бързи смени на "истински" термостати. Писна ми да давам луди пари за нищо и това е.

Това е решението и за мен.3-та зима карам така.
Отговори

Калин84 снимка Калин84 17 януари 2016 - 19:23

Аз си купих нов на Майле но като го отворих от кутията видях че патрона е Wahler....монтирах го два дена карам за сега се представя много добре температурата под 85градуса не е паднала!Старото ми тяло на термостата доста се беше износило...Ако този издаде багажа ще мисля за алтернативата от Рено 5...?
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 18 януари 2016 - 00:07

Стане ли по-студено и аз все се сещам за моя термостат и дали не му е време за смяна... Най-общо казано, както повечето Опели и моята загрява трудно, като я карам извън града повечко и на по-висока скорост се постопля значително, но ако навън е доста студено, примерно около -10 градуса, в купето си е хладничко!
Миналата зима, свалих решетката над бронята, за да ми е по-лесно и поставих един по-дебел картон пред радиатора. Радиатора на турбото, си го оставих открит и имаше разлика, по-топло си беше в купето.
Като чета по-горе, какво са писали и други с подобни симптоми предполагам, че и при мен няма да е по-различно.
Някой може ли да даде препоръки, какъв термостат, като марка да търся. Става въпрос за Астра Н, 1.9 дизел, 120к.с.. Даже, идея нямам къде се намира термостата на моята, нито колко време отнема да се смени.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 29 януари 2016 - 21:09

След смяна на термостата със "Behr" колата запя друга песен, разхода от 10+ нафта градско изчезна стрелката за 5км стига до 3-тата синя чертичка(незнам колко градуса е) Може и да си втълпявам но колата почна да върви със по малко газ? За всеки случай ще си купя и термостат от Рено 5.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 29 януари 2016 - 22:02

Термостата от Рено 5 ще ти е нужен чак за другата зима.Защото Behr-а ще е пропуснал вече.Гаранция ти давам, карат по няколко месеца и аиде пак студ, изстиват за нула време.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 30 януари 2016 - 07:27

Как се монтира. Във маркуча от радиатора към термостата, със тънката част към термостата ли или ...? Като се сложи във маркуча как се прикрепя? Ако може да снимаш твоя и да обясниш?
Благодаря.
Сетих се и за друго. След монтажа трябва ли да "изтърбуша" премахна оригиналния термостат или може да се кара и със двата?
Мнението беше редактирано от Tsuri: 30 януари 2016 - 07:39
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 30 януари 2016 - 13:57

Монтажа е с тънкото към термостата.Аз лично карам с 2-та, не съм махал оригиналния.Напъхването му в маркуча си е трудно, имам тръба която ползвам от прахосмукачка става идеално за дорник.Иска и много смазка да вкезе по безболезнено, ползвам веро или масло.Ами това е, действай смело.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 ноември 2016 - 23:00

След почти три години с термостат от Рено 5 вече е време да го сменям, над 80 градуса при нормално каране не вдига. Само в яки задръствания стига до 85 и толкова. И без това е време за смяна на антифриза, та ще сменя и термостата. Цялата процедура ще се оскъпи с 10 лева.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 ноември 2016 - 23:02
Отговори

didko_just снимка didko_just 23 ноември 2016 - 23:43

На 14NV-то вече 3-та година си работи без проблеми с термостат от Рено 5.А на Z16XE-то откакто му сложих орилгинален BEHR доставен от Германия преди 2 години даже загрява по-бързо.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 ноември 2016 - 13:28

 didko_just, на 23 ноември 2016 - 23:43, каза:

На 14NV-то вече 3-та година си работи без проблеми с термостат от Рено 5.А на Z16XE-то откакто му сложих орилгинален BEHR доставен от Германия преди 2 години даже загрява по-бързо.

Ако намеря истински Behr, който гарантирано да работи както трябва ще го купя и сложа. И няма да мисля. А ако някой колега може да помогне в тази задача, ще съм благодарен. Но докато това не е така, ще карам тази кола с такъв от Рено 5. Не, че френската фирма- производител (Vernet) прави много качествени неща, ама поне тия им термостати уплътняват добре заради конструкцията си.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 ноември 2016 - 13:29
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 ноември 2016 - 14:42

Тишо, аз ако не се лъжа 2014 в края си сложих валер и до момента работи перфектно. Взех го обаче с тялото. Знам ли какво да ти кажа. Вектрата стопля по-бързо от астрата сутрин.
Отговори

didko_just снимка didko_just 24 ноември 2016 - 16:05

 tisho.74, на 24 ноември 2016 - 13:28, каза:

Ако намеря истински Behr, който гарантирано да работи както трябва ще го купя и сложа.

Беше си чист късмет понеже го взех от германския Ибей и беше на наддаване.Но оригиналното си е качественно спор няма.
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 ноември 2016 - 20:32

Пълно е с ментета на големи марки термостати. Всяка година сменявам термостат и гледам, да не повтарям марката. Следващата зима нов. Карал съм през годините много опели и не съм имал проблем с термостатите. С какъвто съм купувам с такъв съм продал. През последните петнадесет години не уцелвам с изключение на бабата Вектра, която последните две години беше с от Рено 5 и я продадох в най-големия студ с перфектно парно. Преди и през нея минаха три с корпуса от многото пари. Ментета!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 ноември 2016 - 10:48

Мен пък ме дразни, че астрата загрява по-бавно от вектрата :( термостата си затваря екстра и всичко е в ред. Предполагам, че печката на вектрата помага доста, макар че ми се струва че рядко се пуска при под 0 само. Демек и като не се пусне пак стопля по-бързо. Примерно вектрата за един километър обръща въздуха, а астрата и трябват 2. Според мен управлението на климатроника на вектрата е по-добро от управлението на полуавтоматичния климатик на астрата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 ноември 2016 - 10:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg