Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с опел Зафира а 1.8 116 hp

Ivilin снимка Ivilin 17 март 2022 - 15:23

Здравейте колата е с двигател X18ХЕ1 на бензин като я запаля оборотите ходят нагоре надолу докато загрее после се пооправят като тръгна губи мощност след малко тръгва мощно после пак забива муцуната и въздушния филтър бръмчи яко на газ върви много добре днес и свърши газта одвам отидох до бензиностанция.Сменил съм вакуум клапан,вакуум маркучите ,ламдесонда,свещи,бубината и днес забелязах че прави вакуум в резервоара като зареждам спира пистолета моля помогнете че ми дотегна!!
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 март 2022 - 16:05

 Ivilin, на 17 март 2022 - 15:23, каза:

Здравейте колата е с двигател X18ХЕ1 на бензин като я запаля оборотите ходят нагоре надолу докато загрее после се пооправят като тръгна губи мощност след малко тръгва мощно после пак забива муцуната и въздушния филтър бръмчи яко на газ върви много добре днес и свърши газта одвам отидох до бензиностанция.Сменил съм вакуум клапан,вакуум маркучите ,ламдесонда,свещи,бубината и днес забелязах че прави вакуум в резервоара като зареждам спира пистолета моля помогнете че ми дотегна!!

За нестабилната работа на бензин - според мен е от дюзи - покарай 100-на километра само на бензин и ако изчезнат проблемите от тях е. Пробвай да ги почистиш /дано не е късно вече/ или ги смени. За зареждането - най-вероятно ти се е запушил отдушника на резервоара. Това, което бучи най-вероятно е от филтъра на газовете от резервоара. Провери също и мястото където се съединяват тръбата от гърловината за зареждане и резервоара - има едно гумено уплътнение - може да е спекло и затова да изключва пистолета.
Отговори

Ivilin снимка Ivilin 17 март 2022 - 19:19

Дюзите ги почистих казаха ми че са добре карах на бензин по зле става незнам какво да сменям закачих я на компютър показва грешка в цилиндар 3 след 10 мин показа 2 цилиндър
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 март 2022 - 19:40

Дали може малко обяснение какво значи "въздушният филтър бръмчи"?

Само ще кажа, че на една 1.2-ка сменяхме дюза с такава, която уж нищо й няма проверена била... и пак същото, Когато обаче сложихме чисто нова, цилиндърът се оправи.
Отговори

ICO07 снимка ICO07 17 март 2022 - 23:17

Здр. Колега, карам Вектра с този мотор. И на мен ми правеше вакуум в резервоара но не чак като на теб , реших проблема така.
1. Филтъра на бензиновите пари го изпразних (вътре има нещо като зрънца от въглен и запушваха един ел.клапан който при мен е закачен на кутията на въздушния филтър).
2. Смених и бензиновия филтър (не беше много мръсен).
3.На резервоара има един клапан(мисля че беше на обратното гориво, цената беше около 40лв)
Мисля че вакуума в резервоара из чезна след като смених клапана на резервоара , но провери и другите неща които съм описал.
Щом на газ върви идеално търси проблема по горивната система.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 18 март 2022 - 08:15

Класиката за тоя мотор: газовите дюзи изпускат и объркват работата на бензин, клапана за изпаренията от резервоара запича отворен.
Отговори

Ivilin снимка Ivilin 18 март 2022 - 09:42

Dusti rain какво да правя кое да сменям
Отговори

Ivilin снимка Ivilin 18 март 2022 - 09:55

Този клапан който е на кутията и него смених до колкото разбрах дюзите ще почвам да търся благодаря ви много много трудно се намирали като сменя ще ви пиша
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 март 2022 - 11:18

Как ще се намират трудно? Каква ти е газовата уредба? Каква марка са дюзите й?
Колегата ти казва, че дюзите на газовата ти уредба вероятно изпускат газ при работа на бензин и това обърква смесообразуването в цилиндъра. Затова започни от там - вади газовите дюзи и или ги провери някъде или ги сменяй.
Отговори

ICO07 снимка ICO07 18 март 2022 - 13:26

 Ivilin, на 18 март 2022 - 09:55, каза:

Този клапан който е на кутията и него смених до колкото разбрах дюзите ще почвам да търся благодаря ви много много трудно се намирали като сменя ще ви пиша

Клапана се намира на резервоара при мен на маркуча за обратното гориво, от него ми правеше вакуум.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 март 2022 - 20:44

 ICO07, на 18 март 2022 - 13:26, каза:

Клапана се намира на резервоара при мен на маркуча за обратното гориво, от него ми правеше вакуум.

И аз карам Вектра с такъв мотор.При мен са пропуснали да да ми сложат маркуч за за обратно гориво, съответно и такъв клапан май нямам! :confused:
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 19 март 2022 - 12:05

 ivan_pop, на 18 март 2022 - 20:44, каза:

И аз карам Вектра с такъв мотор.При мен са пропуснали да да ми сложат маркуч за за обратно гориво, съответно и такъв клапан май нямам! :confused:

Или пък някой го е шкартирал.

https://opel.7zap.co...r/j96/g/0/10-0/

https://img.7zap.com.../J96/254466.png
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 март 2022 - 20:40

 dusty rain, на 19 март 2022 - 12:05, каза:

Или пък някой го е шкартирал.

https://opel.7zap.co...r/j96/g/0/10-0/

https://img.7zap.com.../J96/254466.png

Това дето си дал на линка е клапан за изпаренията от канистъра.Това го имам.Изпарения и обратно гориво май са различни неща.Май има някакво разминаване в терминологията в тази тема!?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 март 2022 - 20:51

Публикувано изображение
Отговори

Ivilin снимка Ivilin 20 март 2022 - 09:23

 Д-и-м-о-в, на 18 март 2022 - 11:18, каза:

Как ще се намират трудно? Каква ти е газовата уредба? Каква марка са дюзите й?
Колегата ти казва, че дюзите на газовата ти уредба вероятно изпускат газ при работа на бензин и това обърква смесообразуването в цилиндъра. Затова започни от там - вади газовите дюзи и или ги провери някъде или ги сменяй.

Преди дни ми свърши газта одвам отидох до бензиностанцията явно няма да са газовите дюзи а са бензиновите затова писах че трудно се намират втора ръка нямам пари за нови ще търся втора
Отговори

ufer снимка ufer 20 март 2022 - 12:21

Аз имам бошовски дюзи - 2 вида. Напиши ми номера на твоите...
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 март 2022 - 14:09

 ufer, на 20 март 2022 - 12:21, каза:

Аз имам бошовски дюзи - 2 вида. Напиши ми номера на твоите...

На този мотор дюзите са Сименски, Бошовските не стават!

 Ivilin, на 20 март 2022 - 09:23, каза:

Преди дни ми свърши газта одвам отидох до бензиностанцията явно няма да са газовите дюзи а са бензиновите затова писах че трудно се намират втора ръка нямам пари за нови ще търся втора

А да е мерено нещо налягането на бензина?
Отговори

ufer снимка ufer 20 март 2022 - 15:41

Затова писах, какви имам... :biggrin:
Отговори

Ivilin снимка Ivilin 21 март 2022 - 08:35

Мотора е с номер X18ХЕ1 незнам номера на дюзите казаха ми че са от дебелите само те са бели дебели такива да търся,бензиновата помпа е премерена работи отлично свещи сменени .Не съм ходил да търся дюзи явно там ще е проблема или я бензиновите или газовите или и двата вида правят беля
Отговори

Кинов снимка Кинов 21 март 2022 - 08:56

 Ivilin, на 17 март 2022 - 15:23, каза:

Здравейте колата е с двигател X18ХЕ1 на бензин като я запаля оборотите ходят нагоре надолу докато загрее после се пооправят като тръгна губи мощност след малко тръгва мощно после пак забива муцуната и въздушния филтър бръмчи яко на газ върви много добре днес и свърши газта одвам отидох до бензиностанция.Сменил съм вакуум клапан,вакуум маркучите ,ламдесонда,свещи,бубината и днес забелязах че прави вакуум в резервоара като зареждам спира пистолета моля помогнете че ми дотегна!!

Здравей колега, на същия двигател, но в Астра Г имах много сходни симптоми - без вакуум в резервоара или поне не съм установявал такъв. На бензин почти невъзможно да върви! След като смених всичко описано от теб - включително и дюзи втора ръка, най-накрая се оказа ЕКУ-то! Преди да хвърляш още пари на вятъра провери в какво състояние е - ремонтира се успешно и после всичко е наред! Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg