Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

колектор

iko снимка iko 31 март 2011 - 08:06

здравеите колеги,интересува ме трабата която минава над изпускателните траби за какво служи,и ако е леко пукната можели да карам
Отговори

Tosho снимка Tosho 31 март 2011 - 09:10

Здравей ,колега. Това ти е тръбичката, която води част от изгорелите газове за доизгаряне или така наречения Екотек. Мисля че няма да имаш особен проблем, но е по-добре да ги свалиш да ти ги прикапят с аргон.
Отговори

iko снимка iko 01 април 2011 - 11:44

 Tosho, на 31 март 2011 - 09:10, каза:

Здравей ,колега. Това ти е тръбичката, която води част от изгорелите газове за доизгаряне или така наречения Екотек. Мисля че няма да имаш особен проблем, но е по-добре да ги свалиш да ти ги прикапят с аргон.


мерси колега,жив и здрав
Мнението беше редактирано от iko: 01 април 2011 - 11:43
Отговори

pishlio снимка pishlio 17 юли 2011 - 15:20

 iko, на 01 април 2011 - 11:44, каза:

мерси колега,жив и здрав

колега , нещо си се объркал с тези изгорели газове???
Отговори

Гостvladokirov_* 23 март 2012 - 14:22

Колеги тази горна тръбичка е да вкарва обратно в двигатела не изгорелите газове а отдоло нея са колекторите при мен колекторите имат лека цепнатина която се чудя дали да я заваря или да карам така , но за да я прикапят с аргон требва да сваля горната това дали е проблем ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 март 2012 - 14:47

Колега @Tosho, не е баш така. Може да се каже, че е част от Екоспека, но...
@iko - ако тръбата е тази от първата снимка по-долу, това е тръбата която идва от тъй наречената прахосмукачка. Нейната работа е на студен двигател да пуска чист въздух в изпускателния колектор, за да могат да дойзгарят газовете, т.е. тя работи нещо от сорта на минута след студен старт...
А това за изгорелите газове е ЕГР и той е свързан само с 4ти цилиндър. Вижда се на втората снимка как е удължено в левия край.
т.е. @iko ако говориш за това от първата снимка и е спукано не е болка за умиране. Аз понеже съм с друг колектор, даже съм го премахнал :) Даже и самата прахосмукачка из под калника изхвърлих :)


Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg