Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Некачествено гърне от ASPO.

Nikolai Nenkov снимка Nikolai Nenkov 06 юли 2011 - 14:21

Здравейте,

Искам да ви покажа нещо което е важно за всички който са решили да си сменят гърнета в "Аспо". Особено, ако са с Astra G 1.6 16V. Смятам че всички ще разберат за какво качество става на въпрос от снимките по долу ....

Публикувано изображение
Това е заварка на тръбата точно преди ново сложеното задно гърне.

Публикувано изображение
Същата заварка...

Публикувано изображение
Това е заварка на срязаното ухо на гърнето.

Публикувано изображение
Същата заварка...

Та сега да ви поясня за какво иде на реч. Отивам и ги питам имате ли задно гърне за Астра ... те да. Колко струва ... 131 вл. Добре. Кога може да го сложим? Разбрахме се кога... До тук добре. Отивам за монтаж вкараха колата сложиха гърнето и ... Тук почва странното. Гърнето застана доста килнато на една страна като видимо имаше неправилна сглобка и не седеше на мястото където трябва. При тази гледка доста се зачудих да и кажа да ми върнат моето и да си ходя. Но уви не направих това за жалост :( После дойде един човек в костюм гледа снима и си тръгна. Тук аз очаквах просто без рязане и заваряне да се оправи гърнето да застане на мястото си, обаче уви последваха операции по рязане и преправяне... Та сега си имам нещо като ново старо гърне на цената на ново. Заварката на ухото към тампона стандартно е към 2 см., а сега при мен е се едно точкова заварка (Дано да се вижда на снимката). Отделно тръбата преди гърнето също е заваряна защото се наложи да я среже поради това, че не пасваше като форма и градус на планката с която се хваща за предното гърне.

Питах ги абе това не е добре тъка тези заварки не са добре те са предпоставка за бъдещи проблеми. Отговора беше в шеговита форма нещо си... "Точка влак влачи."
Ама се пак това е уж пресовано не заваряно гърне за да бъде по издръжливо на корозия.
Казах им и, че направо си се учат на моята кола. Отговор "Ами ние ги правим тези гърнета от 2 месеца."

Та представете си какви инженери работят там. Не са успели да издокарат даже най-елементарното на едно такова изделие външната му форма и ушите за захващане към тампоните ... А за това което е вътре ще може да кажа чак след поне месец за да си създам реално впечатление.

Та не ходете в "Аспо" да се учат на вашите коли как се правят гърнета.

Най лошото е че отидох там с надежда, че като Български производител ще държи на качеството и клиентите си. А то се оказа, че ако бях отишъл при един майстор в гаража да ми направи едно гърне с мои материали щеше да излезе хем от неръждавейка хем по-евтино хем по здраво.

Сега мисля да почистя заварките и да ги намажа със сребърен феролит и колкото изкара изкара.

Препоръчвам ви се пак ако решите да си сменяте гърнета там в първия момент в който видите, че майстора взима нещо за заваряне или рязане да кажете до тук и да си вземете колата преди да почнат да съсипват това което слагате.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg