Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Глъхне на бензин до 2000-2500 об/мин

Astronaft 1.8 снимка Astronaft 1.8 27 април 2006 - 23:29

Shmortz, на Mar 19 2006, 04:57 PM, каза:

mandata, на Mar 19 2006, 03:49 PM, каза:

това EGR - онази гъбка на смукателния колектор ли е?
 


Мисля че на твоя двигател е същие като на моя, ако е така е това да.
EGR = EXHAUST GAS RECIRCULATION - това е един клапан които се отваря от вакуум и вкарва част от изгорелите газове обратно в смукателите, това доколкото знам се прави от една страна за екология а от друга за да се повиши детонационната способност на горивната смес. Ето ти описание на англииски че не ми се занимава да превеждам:

The EGR valve is the main emissions control component in the exhaust gas recirculation system. The valve is located on the intake manifold, and opens a small passageway between the exhaust and intake manifold to allow a metered amount of exhaust to flow back into the engine. This reduces combustion temperatures and helps control the formation of oxides of nitrogen. The EGR valve is opened by the application of vacuum to its control diaphragm. Some also require a certain amount of exhaust back pressure before they'll open. On newer vehicles, the valve is electronic and uses one or more solenoids or a small stepper motor. The valve should remain closed while the engine is cold and at idle. It should only open once the engine has warmed up and is running at part-throttle. If the valve sticks shut (or is disconnected), NOX emissions will soar and detonation will often result (See Detonation and Spark Knock). If it sticks in the open position or fails to close all the way, it acts like a vacuum leak resulting in a rough idle, hesitation and possible stalling.

Основния проблем е че се пробива мембраната която е вътре и започва да смуче въздух и влошава работата на двигателя. Някъде имаше тема как се изолира. Потърси я ако те интересува.

Успех
 

Добре де колега в крайна сметка откри ли повредата , че и аз го имам същия проблем вече от много време и на последък взе да ми пали трудно :beer: на бензин и най интересното е че го прави от време на време, ама кога го направи ме изкарва извън нерви и вече не знам не мога да открия от какво е тая далавера???? :beer:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 30 април 2006 - 16:30

Astronaft 1.8, на Apr 28 2006, 12:29 AM, каза:

Добре де колега в крайна сметка откри ли повредата , че и аз го имам същия проблем вече от много време и на последък взе да ми пали трудно  :beer:  на бензин и най интересното е че го прави от време на време, ама кога го направи ме изкарва извън нерви и вече не знам не мога да открия от какво е тая далавера???? :beer:
 


Ами в крайна сметка като покарах 4-500 километра на бензин се пооправи, ама после пак карах на газ и пак стана зле даже ис добавка в бензина не се оправя, смятам да сваля дюзата и да ида да я почистя на ултразвук когато ми остане време. Надявам се това да реши проблема.
Отговори

vankata79 снимка vankata79 03 май 2006 - 11:01

И при мен го има този проблем. На газ колата си върви перфектно, но на бензин леко придръпва в ниските обороти, ако това се беше случило на предната ми кола веднага щах да кажа че е от ускорителната помпа на карбуратора, ама сега съм с моноинжекция. Странното е, че когато загрее колата това придръпване изчезва. Някакви идеи ???
Мотора е X16SZ
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 май 2006 - 21:11

vankata79, на May 3 2006, 12:01 PM, каза:

И при мен го има този проблем. На газ колата си върви перфектно, но на бензин леко придръпва в ниските обороти, ако това се беше случило на предната ми кола веднага щах да кажа че е от ускорителната помпа на карбуратора, ама сега съм с моноинжекция. Странното е, че когато загрее колата това придръпване изчезва. Някакви идеи ???
Мотора е X16SZ
 

При мен като загрее понамалява ама още си го има, много е кофти. И никой не казва от какво може да е, е :beer: и му мамата никой ли не го е решил тоя проблем. :beer:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 03 май 2006 - 22:14

Shmortz, на May 3 2006, 10:11 PM, каза:

vankata79, на May 3 2006, 12:01 PM, каза:

И при мен го има този проблем. На газ колата си върви перфектно, но на бензин леко придръпва в ниските обороти, ако това се беше случило на предната ми кола веднага щах да кажа че е от ускорителната помпа на карбуратора, ама сега съм с моноинжекция. Странното е, че когато загрее колата това придръпване изчезва. Някакви идеи ???
Мотора е X16SZ
 

При мен като загрее понамалява ама още си го има, много е кофти. И никой не казва от какво може да е, е :beer: и му мамата никой ли не го е решил тоя проблем. :beer:
 


Може ли да е свързано с потенциометъра за положението на дроселовата клапа? Ако има такъв, пътечката може да прекъсва и ще се проявява само на бензин, както го описвате.

На други марки автомобили с такъв потенциометър точно така се проявява - глъхне за момент на определени обороти, когато минава през прекъсването.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 май 2006 - 08:01

bat_jorko, на May 3 2006, 11:14 PM, каза:

Може ли да е свързано с потенциометъра за положението на дроселовата клапа? Ако има такъв, пътечката може да прекъсва и ще се проявява само на бензин, както го описвате.

На други марки автомобили с такъв потенциометър точно така се проявява - глъхне за момент на определени обороти, когато минава през прекъсването.
 


Определено не е от него:
1. Защото като загрее е доста по-добре;
2. Опела веднага дава грешка ако има проблем с потенциометъра.

:beer: Айде колеги давайте идеи, доста народ се оплаква от този проблем. :beer:
Отговори

Astronaft 1.8 снимка Astronaft 1.8 09 май 2006 - 16:17

Shmortz, на May 9 2006, 08:01 AM, каза:

bat_jorko, на May 3 2006, 11:14 PM, каза:

Може ли да е свързано с потенциометъра за положението на дроселовата клапа? Ако има такъв, пътечката може да прекъсва и ще се проявява само на бензин, както го описвате.

На други марки автомобили с такъв потенциометър точно така се проявява - глъхне за момент на определени обороти, когато минава през прекъсването.
 


Определено не е от него:
1. Защото като загрее е доста по-добре;
2. Опела веднага дава грешка ако има проблем с потенциометъра.

:beer: Айде колеги давайте идеи, доста народ се оплаква от този проблем. :beer:
 

А дали не е възможно да е от регулатора за налягането на бензина????? Или нещто помпата да прави номера, направо незнам като си свалях дюзата ми изглеждаше добре, но пак е възможно да бъде и от нея. Някой да знае къде ги прочистват евентуално???
Отговори

Гостplamen82_* 11 май 2006 - 15:20

Имах същия проблем,купих добавка от 10лв. от ОМВ сипах 20 л. бензин и след 10 мин. каране всичко се оправи.Просто се беше запушило нещо,понеже карам нон стоп на гас.Та така, макар че година по късно (демек сега) нито на гас,нито на бензин върви колата :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg