Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

zafira b алтернатор

dbc снимка dbc 19 юни 2012 - 17:51

Здравейте,
Преди около 2 години ми изгоря алтернатора на зафирата (2006 г 1.9 дизел 120 к.с.). Дадох го да го правят и ми го смениха с рециклиран такъв. След 10 месеца пак изгоря и ми го поправиха гаранционно. След още 6 - пак. Казаха, че за последно го правят гаранционно. Сега след има няма още 6 пак се скапа. Майсторите които ми го правят ми бяха казали, че работели с БГ фабрика за рециклиране и били много добри. Да ама видях колко са добри. Друг майстор ми каза, че фабриката работела с китайски части и с някои модели алтернатори имали проблеми и моя май е такъв. Вече не знам какво да правя. Да си бях взел нов, ама ебати цифрата. Някой може ли да ми каже колко амперово трябва да ми е динамото. Притеснявам се да не са ми сложили по-слабо, защото дори след поправката, на борд компютъра, при малко по-голямо натоварване (например навит докрай волан) ми отчиташе че волтажа падаше под номинал. Мерси предварително за помощта.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 19 юни 2012 - 21:32

Здравей колега , в болшинството от случаите за дизелов двигател 1.9 е 120А . В началните години има реализирани с 100А но явно се оказва недобре сметнато ,тоест недостатъчно мощно и оттам проблемите . В Ауто билд наскоро ми се мерна , че си беше описано като хроничен проблем на първите дизелови зафири. В зависимост от самата конфигурация на колата може обаче и да е с 130А или 140А , но обикновенно на дизел 1.9 зафира Б са 120 А . За по-конкретна информация в OPEL EPC и по VIN ще ще се види какво е било оригинално за твоята кола , даже би трябвало да се види и част за смяна . Поздрави.
Отговори

dbc снимка dbc 20 юни 2012 - 06:19

Мерси, значи ако са ми го сменили с по-слаб, няма как да разбера. Ако сложа по-голям от този, който е в момента, има ли проблем?
Отговори

dbc снимка dbc 20 юни 2012 - 06:29

А някой знае ли колко струва нов алтернатор?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 юни 2012 - 09:11

Ето цената на 120 амперов алтернатор
Публикувано изображение
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 20 юни 2012 - 09:35

Здравей dbc, колегата Rosen ми изпревари и ти отговори за оригинален от представител на Опел . За да не спамя излишно повече моя съвет е : Поразгледай платените обяви във форума информативно , има сервизи , има отзиви за колегите . Поразпитай/запитай . Със сигурност има и алтернативни нови варианти също с гаранция. Отиди с VIN на колата да проверят хората какво е било положението при теб както написах в първия пост. Поразгледай в ebay . Общо взето аз така бих постъпил . Правиш после едно сравнение и решаваш къде ,как колко. Попитай задължително ти лично и в някой фирмен сервиз /пак с VIN на колата/ и знай, че там дават 2 г. гаранция ако те гo сменят . Успех и поздрaви . Напиши после ако искаш кое как е станало :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 20 юни 2012 - 12:54
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 20 юни 2012 - 11:05

Здравей,
аз съм със същата Зафира, като от профила ти. Преди месец и моят алтернатор ме изостави- очаквано:)
Има добър майстор във Варна и му го занесох. Моят е 100А. Общо взето с първата дума, майстора ме разбра, за какво говоря. Коментара му беше, че електрониката е DENSO, италианска, т.е зле и тази част е направена да работи на макс.
Смени ми някакви челюсти (около 150лв) и ми даде гаранция за рез. части и труд. Имало и някаква шайба, която се износва с времето, но моята не била още за смяна. Тя също прави проблеми.

Ако искаш, мога да ти оставя номера му, евентуално да го изпратиш до Варна с куриер и после да ти го върне обратно.

Алтернатора, като цяло е болка на Зафирите, наред с демпфера, компресора на климатика и др.

Успех.
Отговори

dbc снимка dbc 20 юни 2012 - 13:09

Мерси за изчерпателните отговори. От тук http://www.webparts.ru/opel.lmz след като вкарах номера на рамата ми изкочи пълната окомплектовка на колата включително и екстрите. Оказа се, че съм с 100 амперов алтернатор. Мога ли да сложа по-голям?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 юни 2012 - 17:30

Да :icon_wink2:
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 22 октомври 2014 - 23:08

Е как "да"?
Майсторът дето си нося алтернатора всяка година, каза, че нямало място при двигателя, да се замени с 120амперов.
Каза само 100амп и нищо друго.
...или ме мята нещо?:)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 октомври 2014 - 11:23

Не съм запознат точно със твоят модел ЗаФира Б, но досега не съм виждал в един модел кола с еднакви мотори и различни по мощност алтернатори, те да се различават като външни габарити и начин на закрепяне тоест винаги са напълно взаимозаменяеми, производителите сами решават с кой алтернатор като мощност ще оборудват съответната кола според окомплектовката-екстрите с които разполага и каква консумация имат те. В много от случаите даже алтернаторите произведени от различни производители по поръчка на ГМ имат различна продължителност на експлоатация, примерно: Bosch, Valeo, Delphi, Denso и още много фирми правят 100 амперови алтернатори за Зафира Б, но само този на фирма.....е проблемен или безпроблемен, на теория трябва да има сервизна кампания за това, но или не сте се заинтересували или си мълчат като риби.
Аз на ваше място бих врътнал един телефон до някой от официалните представители на Опел за България, да му обясня проблема и желанието ми да заменя алтернатора си с по-мощният му вариант и дали е възможно това.
Поздрави и успех!
пп. ето и някое линкче за алтернатори
OEM номера и окомплектовка

Линк 2
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 25 октомври 2014 - 11:40
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 25 октомври 2014 - 14:19

Аз също немога да повярвам, че немога да заменя алтернаторът с друг. Иначе колата ни е с допълнителни екстри, изискващи повече консумация на ток: подгрев на огледалата, подгрев на седалките и т.н.

Ще се опитам да звънна на официалният Опел дилър....

Поздрави.
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 17 февруари 2015 - 16:30

 Garibaldi, на 22 октомври 2014 - 23:08, каза:

Е как "да"?
Майсторът дето си нося алтернатора всяка година, каза, че нямало място при двигателя, да се замени с 120амперов.
Каза само 100амп и нищо друго.
...или ме мята нещо?:)



Този майстор май нещо не е в час... 100А или 120А, алтернаторите външно са абсолютно еднакви! Има разлика в намотките! Нямало място, хахаха Имам за продаване нов 120А, ако имаш интерес, може да пишеш. Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg