Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Не пали на газ

Юникорн (ЕДНОРОГ) снимка Юникорн (ЕДНОРОГ) 20 май 2006 - 10:12

Колеги помагайте .Проблема е следния, както си карам като освободя от скорост и двигателя изгсва и неще да пали на газ обръщам на безин и всичко е ОК най- лошото е че не го прави всеки път.Най-често се случва при загрял двигател но го е правила и студена автомобила е Астра 1.6 моно 94г. :opel_forever:
Отговори

Гостkrsipet_* 20 май 2006 - 11:29

С какъв изпарител си, защото както го описваш по-скоро проблема ти е като подаваш газ и впоследствие отнемеш крака от педала. Докато си на скорост не го забелязваш, защото това, че колата се движи не позволява двигателя да угасне.
Пробвай на място да регулираш режима на празен ход на изпарителя. На място леко форсирай и после отпускай дроселната клапа, ако колата глъхне бутваш малко иглата за празен ход на изпарителя и пак пробваш. И така докато спре да глъхне двигателя, а се задържа стабилно на 800-900 оборота.
Отговори

Юникорн (ЕДНОРОГ) снимка Юникорн (ЕДНОРОГ) 20 май 2006 - 14:12

Изпарителя ми е BRC , ако я изфорсирам след като освободя от скорост си държи нормални обороти
Отговори

Гостkrsipet_* 20 май 2006 - 15:44

Ето нещо за BRC

1. КАК НАСТРАИВАТЬ РЕДУКТОРЫ AT 90 P, AT 90 E, TECNO, FOX.G,FOX.M
BRC MP, BRC ME

Электрическая схема редуктора уже настроена и не требует какого-либо вмешательства. Если же редуктор требует настройки, то ее можно сделать, выполняя следующие правила:
1. Заверните полностью винт регулировки холостого хода.
2. Остановите двигатель и отсоедините газовую трубку. Затем соедините катушку редуктора и газовый клапан временным проводом, присоединенным к аккумулятору.
3. * Поворачивайте винт регулировки чувствительности до тех пор, пока не прекратится истечение газа.
4. * Повторите эту регулировку второй раз и не закрывайте этот винт слишком сильно. Лучше иметь небольшую течь газа, чем чрезмерно закрыть винт.
5. Отключите катушки редуктора и клапана, отсоединив временный провод.
6. Отверните винт регулировки холостого хода на полтора оборота
7. Восстановите механические и электрические соединения.
8. Запустите двигатель и отрегулируйте обороты холостого хода используя только этот винт.

РЕГУЛИРОВКА ТОКСИЧНОСТИ ВЫХЛОПНЫХ ГАЗОВ ДЛЯ НЕКАТАЛИЗОВАННЫХ МАШИН

CO (на холостых оборотах ) Содержание СО на холостых оборотах после регулировки должно быть несколько ниже, чем на бензине( и соответствуют 1-1,2% ).
СO ( 3500 об/мин ) Уровень СО должен быть равен 0,6-0,7% .
HC Содержание НС должно быть максимально низким и в любом случае ниже 300 PPM на скорости холостого хода и на скорости 3500 об/мин.
CO2 CO2 должен быть максимально большим на холостом ходу и на 3500об/мин. Если вышеперчисленные объемы токсичных веществ могут быть достигнуты только воздействием на винт регулировки чувствительности поворотом на пол- оборота, то ищите другую причину этого. Проверьте миксер и/или воздушный фильтр, газовый трубопровод, подвод холодного воздуха в фильтр или установку зажигания. Редуктор требует подрегулировки через 1000 км после установки.

НАСТРОЙКА ТОКСИЧНОСТИ КАТАЛИЗОВАННЫХ МАШИН

Выполняется по инструкции Лямбда-контроль системы, установленной на автомобиль.
Примечание: * - Этот пункт выполняется для всех редукторов кроме AT 90 MP
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 21 май 2006 - 20:32

Юникорн (ЕДНОРОГ), на May 20 2006, 10:12 AM, каза:

Колеги  помагайте .Проблема е следния, както  си карам като освободя от скорост и двигателя изгсва и  неще да пали на газ обръщам на безин и всичко е ОК най- лошото  е че не го прави всеки път.Най-често се  случва  при загрял  двигател но  го е правила и студена автомобила е Астра 1.6 моно 94г. :opel_forever:
 


Колега имах су6тия проблем и су6тия изпарител и го ре6их мн.лесно просто увели4и ниските поне на 900.1000 при мен е така и сега пее:) :icon_sad: :19a:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 май 2006 - 16:32

MILIONI, на May 21 2006, 09:32 PM, каза:

Юникорн (ЕДНОРОГ), на May 20 2006, 10:12 AM, каза:

Колеги  помагайте .Проблема е следния, както  си карам като освободя от скорост и двигателя изгсва и  неще да пали на газ обръщам на безин и всичко е ОК най- лошото  е че не го прави всеки път.Най-често се  случва  при загрял  двигател но  го е правила и студена автомобила е Астра 1.6 моно 94г. :19a:
 


Колега имах су6тия проблем и су6тия изпарител и го ре6их мн.лесно просто увели4и ниските поне на 900.1000 при мен е така и сега пее:) :19a: :19a:
 


:19a:

Ей ама сте големи царе, :helpsmilie:
обясни ми как ще вдигнеш оборотите когато на този двигател се регулират от ЕКУ в границите от 850-900 об/мин.
Освен разбира се ако не си махнал пломбата на винта за положението на дроселовата клапа, който си е настроен от завода и не трябва да се пипа, което е пълна клупост и се прави от хора които не знаят как да си решат проблема и още повече не им се дават пари за сервиз.
Проблема на колегата е често срещан и обикновено се решава като се махне гумения маншон между въздушния филтър и въздуховода за да не бие въздушната струя директно към филтъра което вкарва много въздух впри голяма скорост, както съм направил и аз.
Мнението беше редактирано от Shmortz: 22 май 2006 - 16:40
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 22 май 2006 - 16:50

Shmortz, на May 22 2006, 04:32 PM, каза:

MILIONI, на May 21 2006, 09:32 PM, каза:

Юникорн (ЕДНОРОГ), на May 20 2006, 10:12 AM, каза:

Колеги  помагайте .Проблема е следния, както  си карам като освободя от скорост и двигателя изгсва и  неще да пали на газ обръщам на безин и всичко е ОК най- лошото  е че не го прави всеки път.Най-често се  случва  при загрял  двигател но  го е правила и студена автомобила е Астра 1.6 моно 94г. :19a:
 


Колега имах су6тия проблем и су6тия изпарител и го ре6их мн.лесно просто увели4и ниските поне на 900.1000 при мен е така и сега пее:) :19a: :o
 


:19a:

Ей ама сте големи царе, :o
обясни ми как ще вдигнеш оборотите когато на този двигател се регулират от ЕКУ в границите от 850-900 об/мин.
Освен разбира се ако не си махнал пломбата на винта за положението на дроселовата клапа, който си е настроен от завода и не трябва да се пипа, което е пълна клупост и се прави от хора които не знаят как да си решат проблема и още повече не им се дават пари за сервиз.
Проблема на колегата е често срещан и обикновено се решава като се махне гумения маншон между въздушния филтър и въздуховода за да не бие въздушната струя директно към филтъра което вкарва много въздух впри голяма скорост, както съм направил и аз.
 



:helpsmilie:
AWE Колега които самоседи по сервизите :19a: ти няма6 ли на изпаритела да си настроива6 ниските 6тот аз имам и си правя сам настроиките които желая.Няма спор 4е се ре6ава и по твоя на4ин но аз сум го ре6ил така моя проблем.Пук които има пари нека ВИСИ ПО СЕРВИЗИТЕ ДА ИМ ПРАВЯТ КОЛИТЕ ХОРА КОИТО НЯМАТ НА4АЛНО :o
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 май 2006 - 17:49

Аз съм с изпарител BRC и имам същия проблем. Тегави са регулировка но в случая май става въпрос за ремонт. 35 лева и трябва да се оправи( мембрани, работа това онова). Почистване на клапана, има има едно филтърче което става на гъз.

P.S. колега МИЛЛИОНИ кви настройки правиш от тая врътка като тя е само за празен ход?? Ако не ти върви колата на газ кво правим. Имаш един път инжекция, имаш дебитомер, имаш задълже читав въздушен филтър, имаш врътки на газта, врътка празен ход, читави мембрани, едно от тия да не е наред и колата нито върви, харчи като луда и.т.н. Ходи се на майстор за тая работа. Дилемата е някой който разбира. А не всички разбират. Ебати послеписа заеби... :helpsmilie:
Отговори

Юникорн (ЕДНОРОГ) снимка Юникорн (ЕДНОРОГ) 25 май 2006 - 18:56

Колегата Shmortz е прав оказа се маркуча за въсдуха, дадох си колата на сервиз за смяна на водна помпа и там са ми сложили макуча 'така както си трябва' искарах го и всичко е ОК благодаря за саветите
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 27 май 2006 - 08:58

Юникорн (ЕДНОРОГ), на May 25 2006, 06:56 PM, каза:

Колегата  Shmortz е прав оказа се маркуча  за въсдуха, дадох си колата на сервиз за смяна на водна помпа и там са ми сложили макуча 'така  както си трябва'  искарах го и всичко е ОК благодаря за саветите
 


Радвам се за тебе колега :helpsmilie:
Отговори

vanky снимка vanky 27 май 2006 - 11:52

Shmortz, на May 22 2006, 04:32 PM, каза:

MILIONI, на May 21 2006, 09:32 PM, каза:

Юникорн (ЕДНОРОГ), на May 20 2006, 10:12 AM, каза:

Колеги  помагайте .Проблема е следния, както  си карам като освободя от скорост и двигателя изгсва и  неще да пали на газ обръщам на безин и всичко е ОК най- лошото  е че не го прави всеки път.Най-често се  случва  при загрял  двигател но  го е правила и студена автомобила е Астра 1.6 моно 94г. :19a:
 


Колега имах су6тия проблем и су6тия изпарител и го ре6их мн.лесно просто увели4и ниските поне на 900.1000 при мен е така и сега пее:) :19a: :helpsmilie:
 


:19a:

Ей ама сте големи царе, :o
обясни ми как ще вдигнеш оборотите когато на този двигател се регулират от ЕКУ в границите от 850-900 об/мин.
Освен разбира се ако не си махнал пломбата на винта за положението на дроселовата клапа, който си е настроен от завода и не трябва да се пипа, което е пълна клупост и се прави от хора които не знаят как да си решат проблема и още повече не им се дават пари за сервиз.
Проблема на колегата е често срещан и обикновено се решава като се махне гумения маншон между въздушния филтър и въздуховода за да не бие въздушната струя директно към филтъра което вкарва много въздух впри голяма скорост, както съм направил и аз.
 






колега аз имам същото газово и карам 16nz, значи 5 месеца карах като теб оборотите ми клатеха ,гаснеше без никаква причина и логика след сумати проби сменях кабели свещи филтри накрая смених плочката на газовото и всичко се оправи ,видимо и нямаше нищо но се оказа че е точно тя!!!!!!също и гумения маншон на въздховода трябва да се изкара от въздушният филтър(да се завърти) :19a:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 28 май 2006 - 00:42

Аз лично съм махнал напълно маншона за въздуха, освен това тръбата за топлия въздух я слагам само зимата защото двигателя смуче само топъл въздух до към 2000 оборота, а от около 2000 до около 3000 отваря студения и съответно затваря топлия и след това е вече само на студен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg