Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra A - Бордови компютър

Бате Весо снимка Бате Весо 14 декември 2004 - 14:24

Напоследък ми хрумна да се опитам да си сложа бордови компютър на скромната Вектричка. <_< Фабрично е с часовник. Четох по форумите, че някои от колите си имали оставена букса някъде зад часовника. Та събирам мнения. Има ли такова нещо :huh: , ква е вероятността мойта Вектра 90г. :huh: ,CD модификация да я има тая букса, къде точно се намира и как да стигна до нея и не на последно място: колко горе-долу струва дисплейчето, дето се слага в купето? Ще съм много благодарен за всякаква помощ с информация :huh:

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 21:35
Причина за редактиране:: Добавям полезни връзки.
Отговори

Гостopelakov_* 14 декември 2004 - 15:27

И на мен ми е хрумвала подобна идея <_< , обаче най-лошото е че трябва да се накачват още сумаси датчици вкл. и самия борд.комп.,а дисплейчето си е само дисплейче.Но ако си намериш всичките джаджи е напълно възможно
Отговори

AstraGSi снимка AstraGSi 14 декември 2004 - 15:47

Ами щом Вектрата е СД, според мене е доста възможно да е оставено място за подобно нещо!
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 14 декември 2004 - 16:12

Аз съм питал и в стария форум, ама ме уплашиха, че дебитомери трябвало да се слагат, някакъв датчик за средна скорост на жилото и също така датчик за температура. :( Всичко това се връзва доста пари, май към 200 кинта, та почти съм се отказал. Едва ли сичките тия джаджи ще ги има сложени, пък само дисплейчето да го няма. <_< Ще ми е интересно някой с подобен автомобил дали е правил процедурата. И ако има някакви заготовки за слагането на бордови, които са стандартни-какви са те?
Отговори

Гостopelakov_* 16 декември 2004 - 09:05

Бате Весо, на Dec 14 2004, 02:12 PM, каза:

Аз съм питал и в стария форум, ама ме уплашиха, че дебитомери трябвало да се слагат, някакъв датчик за средна скорост на жилото и също така датчик за температура. :( Всичко това се връзва доста пари, май към 200 кинта, та почти съм се отказал. Едва ли сичките тия джаджи ще ги има сложени, пък само дисплейчето да го няма. <_< Ще ми е интересно някой с подобен автомобил дали е правил процедурата. И ако има някакви заготовки за слагането на бордови, които са стандартни-какви са те?

Именно най-лошото е ,че едва ли ги има тея датчици и прочие,иначе да са си го сложили.

Аз лично те саветвам да се откажеш и да се насочиш към други подобрения :)
Отговори

Гостopelist_* 17 декември 2004 - 18:41

bate veso,igrachka si e tova da se slaga bord komp.az imam takova neshto i moga da ti kaja ,che ste se zaigraesh.hich ne e lesno.gotino si e,ama da ti e fabrichno slojen.moje da se kaje,che tova e edna ot extrite na koito nai-mnogo se kefia.za da proverish dali imash instalazia,nahni dekorativnia kapak pod losta za ruchnata spirachka.tam triabva da imash edna goliama buksa.niama li ya,po dobre se otkaji. pisha n alatiniza,zashtoto niamam kiriliza,izviniavam se
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 17 декември 2004 - 19:01

Най-сетне някой да ме насочи къде конкретно е тая букса. :huh: Що чак там е обаче? Много странно. :huh: Аз тва капаче съм го махал и никаква букса не си спомням да има там. Май наистина е по-добре да се откаже, че само пари ще потроша и нерви <_< Благодаря на всички за мненията! :huh:
Отговори

Любчо снимка Любчо 17 декември 2004 - 23:58

Свали си жабката 10 мин работа и виж дали имаш една жълта букса . Аз ще ти пратя Борд Комп за 40 лева ако искаш де с гаранция ,че ако я имаш тая букса само външната темп няма да бачка . С всеки от форума са обзалагам че на кола дет я има тая букса и борда си тръгва от раз . Навитаци намират ли се :D
Отговори

Любчо снимка Любчо 18 декември 2004 - 00:03

Само за сички спецове , дет са слагали борд комп и му знаят устроиството , аз да им припомня . Средния разход го зима от дат4ика в таблото на всяка 2.0 е вързан , ламбда, дросел , дебит, за моментия дросел, ламбда дебитомер, за средната скорост - зима инфо само от датчика в таблото, за оставащите километри има няква база при еди къв си разход и при еди кво си каране еди кви километри остават . Демек зима си от ЕКУто инфо което пък зима от датчиците дет ги има всеки 2,0 <_<
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 19 декември 2004 - 12:42

GSi16v, на Dec 17 2004, 10:03 PM, каза:

Само за сички спецове , дет са слагали борд комп и му знаят устроиството , аз да им припомня . Средния разход го зима от дат4ика в таблото на всяка 2.0 е вързан , ламбда, дросел , дебит, за моментия дросел, ламбда дебитомер, за средната скорост - зима инфо само от датчика в таблото, за оставащите километри има няква база при еди къв си разход и при еди кво си каране еди кви километри остават . Демек зима си от ЕКУто инфо което пък зима от датчиците дет ги има всеки 2,0 :huh:

Аз съм навит да пробвам тая работа. Трябва само да намеря време да си сваля жабката, щото никога не съм я свалял и едва ли ще е 10 мин. работа, ако си го правя аз. И там въпросната жълта букса, след като свалиш жабката, лесно ли се вижда? Иначе - 40 лв., ако тръгне сичко, е много добра цена за мен. Датчика за външна температура е лесна работа после. Та сега да мине сряда на тая седмица дето идва, пък ще се захвана с тоя въпрос и ще пусна едно съобщение имам ли я тая букса и ако я имам ще се разберем как да си купя един бордови от тебе. <_<
Отговори

Владо снимка Владо 19 декември 2004 - 13:14

GSi16v, на Dec 17 2004, 10:03 PM, каза:

Само за сички спецове , дет са слагали борд комп и му знаят устроиството , аз да им припомня . Средния разход го зима от дат4ика в таблото на всяка 2.0 е вързан , ламбда, дросел , дебит, за моментия дросел, ламбда дебитомер, за средната скорост - зима инфо само от датчика в таблото, за оставащите километри има няква база при еди къв си разход и при еди кво си каране еди кви километри остават . Демек зима си от ЕКУто инфо което пък зима от датчиците дет ги има всеки 2,0 <_<



правилно!! само 1 допълнение - тази букса я има САМО на 2000ссм моторите - пълен инжекцион! Моното няма канал на Борд Комп... Иначе лесно се монтира и стартира. Всичко си е ОК . Освен дисплея трябват командните копчета - стоят под ръчната , както и ч кутийка дето следи за изгоряла крушка.. това е пълният комплект
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 19 декември 2004 - 14:31

LET's fly, на Dec 19 2004, 11:14 AM, каза:

правилно!! само 1 допълнение - тази букса я има САМО на 2000ссм моторите - пълен инжекцион! Моното няма канал на Борд Комп... Иначе лесно се монтира и стартира. Всичко си е ОК . Освен дисплея трябват командните копчета - стоят под ръчната , както и ч кутийка дето следи за изгоряла крушка.. това е пълният комплект

Добре, пичове! <_< Моята е 2.0, пълна инжекция. Значи би трябвало да ги има тия кабели. Под ръчната също има една букса така ли? За тия копчета дето управляват показанията? Аз си мислех, че от самото диспейче се сменят показанията. :huh: А тая кутийка за изгоряла крушка де се буцва? И в крайна сметка въпроса ми е такъв: да приемем, че имам кабелите. Има ли някой, който може да ми направи цялата останала останалата работа(там слагане на диспей, копчета, тая кутийка за лампите, евентуално датчик за външна температура) и за какви пари? Или поне кажете има ли някой копчетата и кутийката излишни и за кви кинти ги давате? :lol: Щото диспей вече ми предложиха. Или да хващам по моргите? Защо все си мисля, че тия копчета там при ръчната бяха за ел. стъкла. Явно бъркам :(
Отговори

Гостmirra_* 19 декември 2004 - 18:29

Бате Весо, на Dec 19 2004, 12:31 PM, каза:

...Защо все си мисля, че тия копчета там при ръчната бяха за ел. стъкла. Явно бъркам :(

За компютърчето са
Отговори

Гост7777_* 23 декември 2004 - 13:54

mirra, на Dec 19 2004, 04:29 PM, каза:

Бате Весо, на Dec 19 2004, 12:31 PM, каза:

...Защо все си мисля, че тия копчета там при ръчната бяха за ел. стъкла. Явно бъркам :(

За компютърчето са

Колко трябва да са бутоните до ръчната.Аз имам само един.И досега се чудех за какво е.
Отговори

Гостmirra_* 24 декември 2004 - 00:36

7777, на Dec 23 2004, 01:54 PM, каза:

mirra, на Dec 19 2004, 04:29 PM, каза:

Бате Весо, на Dec 19 2004, 12:31 PM, каза:

...Защо все си мисля, че тия копчета там при ръчната бяха за ел. стъкла. Явно бъркам :(

За компютърчето са

Колко трябва да са бутоните до ръчната.Аз имам само един.И досега се чудех за какво е.

Един изглежда : с две секции - вдлъбната и изпъкнала. По средата са дупчеците за сверка на часовника.
Отговори

Гостboxer_* 27 декември 2004 - 18:03

GSi16v, на Dec 17 2004, 10:03 PM, каза:

Само за сички спецове , дет са слагали борд комп и му знаят устроиството , аз да им припомня . Средния разход го зима от дат4ика в таблото на всяка 2.0 е вързан , ламбда, дросел , дебит, за моментия дросел, ламбда дебитомер, за средната скорост - зима инфо само от датчика в таблото, за оставащите километри има няква база при еди къв си разход и при еди кво си каране еди кви километри остават . Демек зима си от ЕКУто инфо което пък зима от датчиците дет ги има всеки 2,0 <_<

Ок моята е 2000 сс GL
Обаче таблото ми е без оборотомер!И аз ли трябва да имам подобна букса зад жабката?


P.S.Бате Весо здрасти и тук!Виждам не си се отказал още от идеята :D
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 28 декември 2004 - 14:12

<_< Ей сега свалих декоративния капак под ръчната. Там открих една бяла букса, дето нищо не е включено в нея. Явно е за копчетата на бордовия. Явно работата наистина не е толкова сложна :D :dancin:
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 28 декември 2004 - 17:24

boxer, на Dec 28 2004, 03:04 PM, каза:

Ей сега ме запали и аз да ровичкам там :huh:  :D

Давай, не се сваля трудно капачето. Би трябвало да имаш и ти. Твойта май беше 2.0 нали?
Айде успех <_< и кажи после кво е станало!
Отговори

Гостboxer_* 03 януари 2005 - 12:07

Бате Весо, на Dec 30 2004, 11:21 AM, каза:

boxer, на Dec 30 2004, 09:06 AM, каза:

За кое капаче става въпрос?За Овалното ли?
Свалял съм го като си сменях кожата на ръчната...нищо нямаше :huh:

Значи става дума за капачето дето е точно под дръжката на самата ръчна спирачка. Като я хванеш да я дръпнеш, това капаче ти се намира точно под ръката. Овално е май верно. Би трябвало да имаш букса. Значи тя не е точно под самото капаче. Ако седиш на шофьорскоро място се пада малко назад и към мястото ДО водача. Загледай се по-добре. Аз също отначало си помислих, че няма нищо, но после като се загледах я видях. При мен е хваната с някакъв силикон, за да не тропа.

Не,нищо няма :( прерових добре отдолу,аз нали сменях и кожата на ръчната-ако имаше нещо щях да го видя.
Абе тя моята е 2.0 GL -база -и то баш като моята не съм виждал още-без централно!!!,без оборотомер-база на базовия модел! <_< Пак по трудния начин ше става няма как.Чудя се изобщо дали да разглобявам жабката да проверявам отзад.Може би и ЕКУ-то сигурно ше е от другия вид дето не поддържа борд комп.
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 04 януари 2005 - 23:03

Petrov, на Jan 3 2005, 10:31 AM, каза:

Здравейте, на всички. Значи От това което прочетох става ясно че само Вектрите 2.0i могат да имат борд компютър. Мойта Вектра 1.6i възможно ли е да ги има тези букси зад жабката и под ръчната, и ако ги няма значи не може да се сложи борд компютър ли? Защото и аз съм много навит да си сложа такава джаджа и някой може ли да ми каже за този двигател това нещо възможно ли е .

Ами можеш да провериш дали имаш букса под ръчната. Горе съм написал къде я намерих моята. Доколкото разбрах обаче от колегите, тия букси ги има оставени само на пълните инжекции. :( Дали е възможно да се сложи-трябва да е възможно дори да нямаш кабелите, но ако ги нямаш май е по-добре да не се занимаваш с това. Иначе съм виждал със сигурност 1.8 моноинжекция с бордови, мисля, че и 1.6 имат някои.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg