Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Мойта Астричка Ф - Продава се

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 24 април 2010 - 23:23

Здравейте колеги, реших да ви покажа как я направих астрата .. мен много ме кефи та ..
имам и басс в багажника ама него ще покажа като сменя предишното зелено осветление в багажника :manta:
Ето ви клипче:
http://www.youtube.c...h?v=ddJhKvkjX20
Ето и снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от AstraFen: 29 юни 2011 - 14:11
Отговори

Nqkoi снимка Nqkoi 25 април 2010 - 00:35

Само едно мога да ти кажа- Браво!
Отговори

Vas снимка Vas 25 април 2010 - 00:56

Как си направил емблемата :manta: на волана да свети в синьо? И не дразни ли очите
Иначе добре се е получило
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 април 2010 - 09:51

 Vas, на 25 Apr 2010, 1:56, каза:

Как си направил емблемата :thu: на волана да свети в синьо? И не дразни ли очите
Иначе добре се е получило

Ела да я видиш на живо колега :opc: нея съм я вързал с потенциометър 10kOhm и си регулирам колко силно искам да ми свети .. следователно наприл съм я максимално силно, така че да не пречи :opc:
днес като я откарам някъде на по-голямо пространство може да направя клипче и на баса ;)
Сега само ми остана да си взема рингове за километража и за парното и едно дистанционно за плеарчето :thu: а лятото като я стегна малко отвън ще сложа и друга тапицериика на тавана че от едната страна е почнал да пропада :good:
довечера ще пусна снимки/клипче на светло :manta:


П.С. Решил съм да направя и топката светеща но ми трябва такава с плексиглас отгоре, моята е няква оригиналната и няма начин да го направя това ... ако се изнамери и топка и тя ще светне :opc:
П.С. 2 : За да не правя друга тема може да пусна и някоя снимка на една корса Б как и направих километражчето
Мнението беше редактирано от AstraFen: 25 април 2010 - 10:03
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 април 2010 - 20:11

Ето и Басчето..
Диодите са зелени щото предишното осветление такова го бях направил ... още не съм ги сменил .. в найй скоро време и тях ..

http://www.youtube.com/watch?v=PTN-IINRj3E...feature=channel
http://www.youtube.c...h?v=hHqgQaiQNP0

П.С. корсата не успях да я снимам днес утре другиден .. когато мога, но си заслужава да се види :manta:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 30 април 2010 - 10:12

Най накрая я снимах корсата ... само че забравих фотоапарата и с телефона съм я снимал оле мале се вижда нещо

http://www.youtube.c...h?v=oy_jFZlVSdw :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 30 април 2010 - 15:48

много яко е станало поздравления колега, а с какви крушки сте ги правили и колко горе долу излезе проекта?
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 30 април 2010 - 18:18

 Cv3tk0, на 30 Apr 2010, 16:48, каза:

много яко е станало поздравления колега, а с какви крушки сте ги правили и колко горе долу излезе проекта?

Ако говориш за корсата:
Направих го с диоди .. RGB
взех от тези лентите дето са на платка директно само съм рязал 15 лв ..

а ако говориш за мойта астра съм я правил с бели диоди значии .. купувал съм от тея маленките и съм поил ... тва беше много повече играчка от корсата .. ама стана мн по-добре ... ама то корсата е с предно осветление и свети сичко .. а не като на астрата ...
та на астрата съм сложил по 3 диода на крушка ..
5 крушки по 3 диода = 15 диодчета .. отделно лампата за бензина със червени диоди .. отделно там за парното 4 ... отделно за дисплея 4 ... а осветлението в купето насекъде е от бели диоди .. тях немога да ги броя ..
иначе цялото осветление в астрата е само диоди ... крушки имам само на стоповете и на фаровете ..

П.С. зех ти скайп пиши ми там искам да те питам за компютъра ... сега лятото като събера пара искам да и сложа GPS по същия начин ...
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 04 май 2010 - 23:15

Гледам че си ми писал но тук по празниците след 1 ноща само влизам иначе след празниците към 22:00 съм на линия така че може да пишеш :)
Отговори

boichev снимка boichev 19 юни 2010 - 14:54

Колега, на тази снимка http://img401.images...29/sdc10647.jpg ми се струва че циферблатът на километража, оборотомера и т.н. светят в бяло?Така ми се струва, или си сменял нещо?Ако си сменял, би ли ми писал ЛС кое си сменил? :mhihi:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 19 юни 2010 - 16:45

Да колега, бяло е, самия циферблат си е бял оригинално, а на другите коли нали е с крушки просто защото е осветен от бяла крушка свети като жълто оранжево .. иначе хората и на това си му викат бяло ...
моето е с диоди .. то вече си свети бяло .. само че не крушково бяло .. а бяло си :gosh:
Ми просто съм сменил крушките с диоди .. това е .. лесно е но просто требе да имаш време да си го направиш ... и .. да я караш по спокойно и да имаш бая търпение ..
това е "тайната" :D иначе нема кой да ти го направи на майсторите не им се занимава с това ..
ако не си добре с поялника може да ти ги направя ама .. си е бая играчка и целия ден ше ми замине
сега излизам почивка след 1 седмица .. хм ако имам време и ако толко настояваш ..
а иначе определено си заслужава за това, щото свети бая по ярко от предишното с крушките .. и се доближава до плазменото .. а то е къде къде .. 100 лв..
това за 10 лв ако си го правиш ти и си готов ..

П.С. имам нова придобивка в астрата довечера - снимки :mhihi:
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 20 юни 2010 - 13:04

Волтметър - показва напрежението на акумулатора .. така когато не е палена например 1 ден на другия дет след като се е осъществил баланса ако преди да я запаля напрежението е 12.4 - значи акумулатора е зареден на 100%
и т.н.. статистиката ми е в колата ..
12.30 - 75%
12.20 - 50%
12.10 - 25%
12.00 - 0% може да запали по неква случка с 10 зора и яко бутане :mhihi:

та с това наблюдавам състоянието на акумулатора .. и като слушам на изгасена кола ако при бас падне под 12 требе да я запаля ...
Отговори

boichev снимка boichev 02 юли 2010 - 13:53

А без поянилник мога ли да се оправя?Щото с поялника съм доста зле.. :newsm05_41: Сваля се целия километраж, и сменям само крушките така ли?
Отговори

Pinto снимка Pinto 02 юли 2010 - 14:16

 boichev, на 02 Jul 2010, 14:53, каза:

А без поянилник мога ли да се оправя?Щото с поялника съм доста зле.. :newsm05_41: Сваля се целия километраж, и сменям само крушките така ли?


Колега не се плаши. Ако не ти се занимава с поялник обиколи магазините. Вече продават готови светодиоди с цокъла за таблото. Видях, че има бели, сини и червени. Вземи си 5 броя (4 за таблото и евентуално 1 брой за резерва). Сваляш таблото и ги сменяш. Трябва да знаеш, че някои няма да светнат от първия път, тъй като при свето диодите има + и -. Тези, които не светят ги обръщаш на 180 градуса и си готов. Прави всичко при изключен контакт, само за проба давай контакт и гледай нещо да не даде на късо, че гърми бушона.
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 02 юли 2010 - 16:24

 boichev, на 02 Jul 2010, 14:53, каза:

А без поянилник мога ли да се оправя?Щото с поялника съм доста зле.. :newsm05_41: Сваля се целия километраж, и сменям само крушките така ли?

Колега ако си намериш ... може аз си ги правих щото просто не намерих цял благоевград съм обиколил няма и не се продават .. сички искат да ме набутат с некви крушки отгоре с цветни приставки ... НЕ!
Нестава виждал съм и такива готови диоди обаче не ми харесва как светят ... не са направени добре и светят по слабо от моите ... 1 SMD свети като един от тея дет ше земеш ... а те са сложени по 1 .. аз съм сложил по 3 на 1 място ... смятай каква е разликата .. това за километража ... а за средата е с по 2 диодичета на място - частта над СД-то и тея врътките за парното там съм сложил общо 8 диода =]
а на километража - 12 и един голям - червен за лампата за бензина като светне да е червена ...
Отговори

boichev снимка boichev 02 юли 2010 - 20:35

Лампата за нафтата като светне и викам лампата за сиромашията .. :ranting: то баща ми тея дни му се налага да пътува, и повечето му е извънградско, за 300 километра ми вика 10 литра нафта, пък аз се :cq: . Ще видим какво ще правя с диодите, Благодаря за инфото. :newsm05_41: :drinks:
Мнението беше редактирано от boichev: 02 юли 2010 - 20:36
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 19 август 2010 - 12:03

Айде да събудя малко темата
Дайте ми идеи за дизайн на аудиото в багажника искам усилвателя централно да се вижда като се отвори бях навит да махна оригиналната кора и да сложа такава двойна от дърво на половината на ширината на тази ама пък ще се вижда какво има в багажника и сега се чуда как да стане работата
дайте идеи и скоро очаквайте снимки
Пастирах си я сам тези дни и сега е като ангелче :icon_razz2:
и +++ нов усилвател
п.с. продавам го моя сегашния ..
а малко по натам ще има и изолация на целия багажник :thu:
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 08 октомври 2010 - 18:53

Колега, осветлението е 6+! :good: :3:

P.S : Би ли ми казал кои са Песните ?
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 08 октомври 2010 - 19:02

Мале с тея светлини и тая музика няма смисъл да водиш гаджето на нощен клуб! Ти си имаш твой собствен и доста добре направен ! :good:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg