Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Zafira A X18XE1 - Прекъсва на ниски обороти

mahoki снимка mahoki 07 юни 2014 - 19:49

Здравейте колеги,колата(зафира X18xe1) прекъсва(придърпва) при подаване на газ и в ниските обороти основно на 2-ра скорост.Като работи на място-няма проблеми.След 2000 оборота също си работи перфектно.Струва ми се,че придърпването се увеличава,когато колата загрее.Проблема го има и на газ и на бензин. ЕГР клапана е затапен, вчера свалих свещите и бяха чисти без нагар, преди около месец чистих и дебитомера.Нямах време да отида на диагностика, но ми направи впечатление ,че чека светва и при каране на бензин гасне. Имам съмнения , че става дума за блок бобина. Искам да помоля за помощ някои колега от района на Младост или околните квартали ако може да пробвам с неговата бобина преди да направя инвестицията в магазин.Приемам и други предположения. Благодаря!
Отговори

mahoki снимка mahoki 20 юни 2014 - 06:31

Рискувах и купих блок бобина, но проблема остана, купих и кабели за диагностика и излиза 1405 грешка. ЕГР клапана е затапен, но се чудя дали е възможно от тази грешка да са всички проблеми след като доста колеги карат с нея и нямат оплаквания?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 20 юни 2014 - 08:56

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 август 2017 - 23:13
Отговори

mahoki снимка mahoki 20 юни 2014 - 12:16

Вчера изтрих грешката и колата се оправи, но днес пак светна и отново в сервизен режим. Направи ми впечатление , че чека светна при топъл двигател, а докато беше студена намяше проблем. Ще пробвам с карането на бензин и ще сваля да почистя ЕГР клапана. Дайте други идеи?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 юни 2014 - 13:24

Отиди на читава диагностика! Хората там са специалисти и са учили, пък и практика имат. С гадаене ще смениш сума ти неща и после ще си много вътре. Аз бих искал да ти помогна, но с тая газ се усложняват нещата.....
Отговори

mahoki снимка mahoki 21 юни 2014 - 08:24

След като свалих ЕГРра се оказа , че е запекъл и ме интересува дали някои е правил тази интервенция?
https://www.youtube....h?v=3NnBPIKpMXw
Мнението беше редактирано от mahoki: 21 юни 2014 - 08:38
Отговори

mahoki снимка mahoki 27 юни 2014 - 18:06

Смених ЕГР клапана и всичко се оправи! Благодаря на отзовалите се колеги!
Отговори

mahoki снимка mahoki 30 юни 2014 - 14:12

Нооо след 600 км без проблеми, пак светна чека и при проверката излезе пак Р1405 и 17 No engine RPM signal (в Cool модула).Колата си върви и пали без да има проблеми, но защо пак даде 1405????Имате ли идея?
Отговори

Draganov снимка Draganov 30 юни 2014 - 23:43

Колега, имам същия проблем като твоя само дето не съм пипал клапана.И аз мислих, че е бобината, но за щастие намерих чисто нова за проба и нямаше промянага . карах 200 км на бензин с добавка и имаше ефект, но слаб. Сега ми остана само да сваля егр-а да го почистя / без да го тапя / и ще видим какво ще стане.
Отговори

mahoki снимка mahoki 01 юли 2014 - 06:01

Ако ти е запекъл егр е от него, какви грешки ти регистрира колата ?Моята след смяната на егр се оправи с вървенето, но пак ми записва 1405!??
Отговори

mahoki снимка mahoki 02 юли 2014 - 15:17

Тази грешка 17no engine rpm signal е постоянна и не мога да я изтрия, но в една тема четох че е нормално да я има при диагностика когато колата е на контакт.Така ли е наистина???
Отговори

kalin09 снимка kalin09 02 юли 2014 - 16:37

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 август 2017 - 23:13
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юли 2014 - 20:05

 mahoki, на 02 юли 2014 - 15:17, каза:

Тази грешка 17no engine rpm signal е постоянна и не мога да я изтрия, но в една тема четох че е нормално да я има при диагностика когато колата е на контакт.Така ли е наистина???


Когато не е запалена и при мен е така :icon_wink2: След, като запалиш няма да я има!
Отговори

mahoki снимка mahoki 04 юли 2014 - 08:35

Точно така стана с грешката- на запалена кола я нямаше!Може ли някой да ми даде нормалните стойности , на егр обратна връзка при диагностика? При мен са от 1.2v до 3.4v на тест с оп ком и не знам дали са нормални, защото на 3000 оборота чека светка за по една секунда и после гасне, така по няколко пъти. Дава грешка Р1405
Отговори

mahoki снимка mahoki 06 юли 2014 - 18:51

Колеги ,никой ли няма информация за тези данни???
Отговори

mahoki снимка mahoki 13 август 2014 - 20:48

Малко развитие по проблема- оказа се ,че купения ЕГР не работи коректно. Раздвижихме стария и колата се оправи, но сега пак започва да прави проблеми. Та някои може ли да ми каже какъв е оригиналния ЕГР на X18XE1( вече купувах два Пиербърг но колата дава грешка с тях и не работи добре)
Отговори

talatinov снимка talatinov 13 август 2014 - 21:05

Колега и аз сменявах ЕГР ,но си купих оригинален ма ГМ,вече 20 хил няма проблем
Отговори

mahoki снимка mahoki 13 август 2014 - 21:17

Вече парите не са от значение, защото дадох доста голяма сума по отстраняването на проблемите, ако може да ми пратиш цената и от къде да го купя.Благодаря!
Отговори

talatinov снимка talatinov 14 август 2014 - 19:56

От представителство на опел, цената е около 400лв не помня точно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg