Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Съединител или ?

pu3Xopuse снимка pu3Xopuse 22 юли 2010 - 17:29

Здравейте колеги, напоследък по трудничко ми влизат скоростите, а задната въобще не иска да влезе (понякой път,но доста често) стърже хърка много силно, и незнам от какво може да е проблема. Съединителя буксува като тръгвам на пред, ама не много и не винаги. Незнам от какво може да е имам няколко предположения, вие дайте мнение. Съединителя ми отделя малко по доло и аз го натискам до край, но да не би да може още. Какво трябва да направя жилото, за да отпуска малко по към средата (да го отпусна или затегна и дали ще мога сам да го направя това). Другото което мисля е, да не би да няма масло в скоростната кутия и от това да е. Как мога да проверя маслото в скоростната кутия. Мерси предварително. Поздрави.

Колата е Корса Б 97г. Х12СЗ.
Отговори

Punisher снимка Punisher 22 юли 2010 - 19:33

То не би трябвало от средата да ти отделя а от най-долу ;)
Отговори

mladen123 снимка mladen123 22 юли 2010 - 19:40

натегни жилото на съединителя би трябвало да стане
Отговори

pu3Xopuse снимка pu3Xopuse 23 юли 2010 - 08:03

Благодаря, а маслото в скоростната кутия как мога да го проверя ?
Отговори

mladen123 снимка mladen123 23 юли 2010 - 15:58

 pu3Xopuse, на 23 Jul 2010, 9:03, каза:

Благодаря, а маслото в скоростната кутия как мога да го проверя ?

при мене има пробка на скоросната кутия отстрани тя е като тапа и се отвърта с шестограм на някои коли нивото трябва да е на нивото на пробката а на други малко под нея
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 юли 2010 - 17:03

 Punisher, на 22 Jul 2010, 20:33, каза:

То не би трябвало от средата да ти отделя а от най-долу ;)


-Интересно твърдение колега! Я кажи защо нормално функциониращият съединител трябва да е долу, по средата или горе ? Питам не за друго.. ми щото на мойта кола съединителя отделя високо, на другата ни кола отделя съвсем-съвсем накрая (пак горе високо), и на една служебна след смяна на съединител (комплект) съединителя беше саморегулиращ и до края на същия ден, в който го сложихме се качи горе. :mhihi:
Отговори

Punisher снимка Punisher 23 юли 2010 - 18:06

Баш горе не трябва да е.Като пуснеш от долу и трябва да усещаш как зацепва,на половината някъде да почне да отделя.Като казах отдолу нямах предвид на 1мм след като е отпуснат педала баси.. Ама според мен не е добре горе,на нашите 4 коли на всички отделя ниско и само на моята Астра отделя на средата.Едната кола е джип всъщност ,Паджеро 96та година и като сменихме съединителя преди няколко месеца баш долу отделяше,преди това на средата. И така са ми и казвали де,че не е добре да отделя високо. Аз също искам да те попитам за какво е добре да отделя горе? Тоя целия празен ход добре ли е?
Отговори

pu3Xopuse снимка pu3Xopuse 23 юли 2010 - 20:30

 Punisher, на 23 Jul 2010, 19:06, каза:

Баш горе не трябва да е.Като пуснеш от долу и трябва да усещаш как зацепва,на половината някъде да почне да отделя.Като казах отдолу нямах предвид на 1мм след като е отпуснат педала баси.. Ама според мен не е добре горе,на нашите 4 коли на всички отделя ниско и само на моята Астра отделя на средата.Едната кола е джип всъщност ,Паджеро 96та година и като сменихме съединителя преди няколко месеца баш долу отделяше,преди това на средата. И така са ми и казвали де,че не е добре да отделя високо. Аз също искам да те попитам за какво е добре да отделя горе? Тоя целия празен ход добре ли е?


Колеги, аз пък знам че добре на середата да отделя. Няма смисъл да спорите, всеки си знае неговото. А ще огледам скоростната кутия да видя дали имам масло и така. Благодаря на всички. Поздрави :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 юли 2010 - 21:05

 Punisher, на 23 Jul 2010, 19:06, каза:

Баш горе не трябва да е.Като пуснеш от долу и трябва да усещаш как зацепва,на половината някъде да почне да отделя.Като казах отдолу нямах предвид на 1мм след като е отпуснат педала баси.. Ама според мен не е добре горе,на нашите 4 коли на всички отделя ниско и само на моята Астра отделя на средата.Едната кола е джип всъщност ,Паджеро 96та година и като сменихме съединителя преди няколко месеца баш долу отделяше,преди това на средата. И така са ми и казвали де,че не е добре да отделя високо. Аз също искам да те попитам за какво е добре да отделя горе? Тоя целия празен ход добре ли е?


-Аз не твърдя, че е добре или че горе трябва да отделя.. просто ти казвам, че повечето коли които са минали през мен, по една или друга причина съединителя им отделяше високо, като в нито един от случаите той не беше повреден, нито да е буксувал или да е тръгнал.. :mhihi:
п.п. Незнам какво значение има къде точно отделя съединителя, при положение че си е изправен и функционира точно! :mhihi:
Отговори

Punisher снимка Punisher 24 юли 2010 - 22:34

Явно различни коли различни съединители.Единствения начин да разберем как е нормално е да купим 2 чисто нови коли,от различни марки на 0км от завода и да замерим :rofl: :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg