Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Задно гърне Вектра Б

FRYER снимка FRYER 23 април 2009 - 10:12

Здравейте,

И аз подобно на колегата по-горе пускам тема за задно гърне на Векра Б.
При мен проблема обаче е двигателя,т.е Z18XE .
Вчера звънях лично в дистрибутор на 'АСПО" и ме уведомиха,че за Вектра Б се произвеждат гърнета до 2000 година или X18XEL.За моята кола няма.
Сега и аз се чудя дали да вземам полско 140лв.
Втори вариант Walker - 295лв.
Трети вариант някакво немско от София Ауто - 258лв.
Четвътри вариант пак от София Ауто ,но GM-495лв. :mhihi:
Та някой ако има идея за друг "среден" вариант ще бъда благодарен.
Отговори

FRYER снимка FRYER 23 април 2009 - 13:10

Сега попаднах и на оферта за Вито03 - 119 лв.Има ли някой с впечатления и конкретни мненния?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 23 април 2009 - 16:24

Виж какво ще ти кажат в Крафт и Ем Комплект 33, имат доста наличности.
Отговори

FRYER снимка FRYER 23 април 2009 - 21:19

Блаодаря колега.Ще звъня утре до там и ще постна цените.Не се стои в колата вече от шум :mhihi:
Отговори

mileff снимка mileff 24 април 2009 - 16:09

Батко вземи си от 495лв. :icon_razz2:

И на мен ми предстои смяна на гърнето но ми обявиха цена от 88лв. Не знам какво е и от къде идва, но ми допада като цена и мисля направо на него да скоча. Говорим за X18XE.
Мнението беше редактирано от mileff: 24 април 2009 - 16:09
Отговори

FRYER снимка FRYER 25 април 2009 - 00:26

 mileff, на 24 Apr 2009, 05:09 PM, каза:

Батко вземи си от 495лв. :icon_razz2:

И на мен ми предстои смяна на гърнето но ми обявиха цена от 88лв. Не знам какво е и от къде идва, но ми допада като цена и мисля направо на него да скоча. Говорим за X18XE.



Единствената причина поради която още не съм взел българско гърне е следната :
Публикувано изображение


На снимката се вижда,че за X18XE и Z18XE по каталог дават едно и също гърне????? :thu:

Не мога да разбера аз ли не съм в ред или? Двата двигателя имат разлика от 9к.с !
Хората каращи коли за тези коне дават по 300 и нагоре лева за чипове,а хората произвеждащи ауспуси слагат едни и същи за два различни двигателя????What the....

Моля за съвет плииз,че още не мога да разреша този казус.

П.С : положението с АСПО е същото.... :thu:
Отговори

ferrari снимка ferrari 25 април 2009 - 15:17

Колега на X18XE и на Z18XE средното и задното гърне са едни и същи. Ако не караш на газ бих ти препоръчал да сложиш Walker(задното ти е 277лв).
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 25 април 2009 - 16:57

Какви са тия цифри? 277, 350, 400, 600лв.??? за обикновенни гърнета, че ти за тия пари ще си земеш универсален Ремус който ще издържи сигурно 50години повече от ментеливите турски тенекий тука дето ги продават. Аз толкова пари за обикновенно крайно гърне не бих дал. Обади ли се в Крафт и Емк33? Какво ти казаха?
Отговори

FRYER снимка FRYER 15 май 2009 - 23:47

В крайна сметка се спрях на полски ауспух.София Ауто дават еднакво задно гърне за X18XE и Z18XE. :whistle:

Цена 120 лева с алуминизирана ламарина:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Вижда се разликата със старото :flag:

Боядисах ръбовете и шевовете на заварка с бронз преди монтаж.
Отговори

Draganov снимка Draganov 05 октомври 2011 - 19:08

Здравейте колеги. Дойде и времето за смяна на задното гърне и
изчетох доста материал по темата, но не намерих нужният отговор. Идеята ми е следната .. искам да си сложа гърне , не като на състезателна кола защото с моите 75 к.с. ще рева повече от колкото ще се движа, ами искам да си сложа гърне което с леко " мъркащ " звук което да ти гали душата . Ако някой може да ми каже марка и модел или още по добрият вариант - снимков материал ще съм много благодарен. :helpsmilie:


Поздрави .
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 05 октомври 2011 - 20:44

то това е като на Астра Г май
Отговори

Асен Д. Байрактаров снимка Асен Д. Байрактаров 21 януари 2012 - 10:25

Здравейте Колеги,и мойто задно гърне прегоря,колата е Астра Г дизел 20ДТЛ и не знам дали са еднакви с бензиновите Астри и откъде мога да намеря гърне на по ниска цена,Благодаря Ви предварително.
Отговори

Стекер снимка Стекер 11 юли 2012 - 11:59

Ползвам темата на колегата. За да не пускам нова да попитам следното: става въпорос за смяна на задно и евентуално средно гърне. Понеже само за задното гърне свалянето и качването ми искат 30 лв., а гледам се държи на 2 болта с две пружини не виждам някаква философия. Ако си сменял лесно ли става има ли някакви тънкости. Тези пружинки предварително ли се стягат с някви скоби преди да се завия болтовете или болтовете са достатъчно дълги да стега пружините с навиванвто на болтовете. Освен това искат да ми набия нови пружини и болтове по 5 лв парчето (20 лв само за задното), а като гледам мойте са екстра и могат да се ползват пак. Да зимам ли нови. И последно вътре на свръзка имало някакъв конус предполагам той ще трябва да е нов и той е 5 лв. има лиу специфика при слагането му. Колата е е Вектра Б X20XEV с бъбрековидното гърне.
Отговори

Dowper снимка Dowper 04 април 2016 - 11:30

Колеги, дайте мнение. Ремуса много ми надува главата и искам да сложа оригинално гърне на Астрата.

http://www.teilehabe...ids1198280.html

Гърнето е за C20XE, но дали ще има проблем, ако го сложа на моята C18XE? И въобще ще стане ли по-тиха колата с него?
Отговори

indi снимка indi 08 април 2016 - 19:01

Ако може да стане на мястото на старото без преправяне--не виждам защо да не стане. И какви са тия цени от 200 300-500 лв? Тия 2 кг. тенеке не струват повече от 20 - 30лв. Но щом е за гъзария.....За по-тихо--по-тихо ще е ,да.
Мнението беше редактирано от indi: 08 април 2016 - 19:03
Отговори

calibul снимка calibul 08 април 2016 - 19:40

Дали ще ти пасне като размер не мога да ти кажа, но за да ти стане тиха колата, единствения вариант е да върнеш катализатора (не резонторно гърне!), понеже предполагам че си го демонтирал :icon_wink2:
Отговори

Dowper снимка Dowper 14 април 2016 - 02:19

Няма катализатор, така съм я купил, но пък наистина ли от липсата му да шуми толкова? Иначе тежи 9кг показаното гърне, а не 2. По българските сайтове крайно гърне за C20XE започва от 300-400лв, та 200лв ми се вижда приемлива (донякъде) цена. :pardon:
Другият вариант е ето това: http://www.auspuff.c...af::532307.html
Оригинално за C18XE и C18XEL, има го за 55 евро, което е сносна цена и предполагам колата ще затихне със сигурност, защото е с 1 накрайник? Притеснява ме, че съм с изпускател от C20XE 4-2-1 и да не му дойде тясно, все пак е и за 115 коня модела. Като цяло дайте предложения и съвети какво да правя, 99% от хората с GSI-та карат със спортни гърнета и не мога да попитам никой за съвет. :nea:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg