Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

sathv снимка sathv 01 юни 2020 - 15:49

Колкото и да гледаш клипове, вземеш ли си вехта инсигния ще плащаш като поп. Те затова хората ги продават, щото трябва да се правят. Лошото е, че не само инсигниите са боклуци. Късмет.
Отговори

benzy снимка benzy 02 юни 2020 - 10:03

 Иван33, на 01 юни 2020 - 11:03, каза:

По принцип повече клоня към бензина на "Дженеръс"...

Ами има една приказка: Човек не трябва да се дели от акъла си.
Щом ти е харесал - скачай му, сам казваш оправен е, и знаеш цялата му история - риск да излезе кисел лимон винаги има.
А точно сега е момента, защото заради кризата с ковид Дженеръс направо свалят гащи и разпродават яко, даже тестови и прес коли (Инсигния на която се накефих са я пуснали на пазара и нея на супер оферта, на 10тина хил под пазарна цена, колкото да ме хвърлят в отчаяние)... Натисни ги за добра оферта и има голяма вероятност да кандисат. Мисля си, че в момента може да свалиш поне 1000-1500 лв от цената (а ти започни грубо с повече), което ти е половината от ремонт, който може никога да не се наложи да правиш.
Мнението беше редактирано от benzy: 02 юни 2020 - 10:06
Отговори

merian_j снимка merian_j 14 юни 2020 - 13:55

Здравейте, предстои ми да си закупя автомобил. Ориентирала съм се към бензиновите двигатели, като минимума, който търся е 1,2 / 1,4 75 к.с. Ще я използвам най - вече в градски условия. Предполагам, че в случаите, когато ми се налага и дълъг път, също няма да имам проблеми, тъй като не съм привърженик на високите скорости /на магистрала на вдигам повече от 120 :) /, но все пак търся мнение и на по - компетентни. Спряла съм се на една корса, която ми привлече вниманието, но има някои неща, които ме притесняват. Става въпрос за двигател z12xep /незнам останалата част от номера необходима ли е/, 1,2 /по талон 1229/, 59 kw. Интересува ме малко повече инфо относно техническата харастеристика на тези двигатели, и най вече колко к.с е? Мнение за тези двигатели също няма да ми е излишно. Другото, което ме учудва, че в талона не е написан евростандарта на колата. Говорим за автомобил 03.2006 г. Чета, че мога допълнително да се сдобия с документ от официалния представител на опел за БГ, но представа нямам как точно се случват нещата, за какъв период от време, колко ще натовари финансово инвестицията... Ако някой е минал по този път, моля да сподели впечатления и опит, дали си заслужава да се впускам в подобни схеми. С монтиран газов инжекцион е и цената, на която е обявена е доста примамвлива - 1400 лв.Всяко мнение по въпроса за въпросния автомобил, ще ми е от полза. Ако имате и предложения, също. Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 юни 2020 - 14:51

Относно конските сили, умножават се киловатите х1,36 и се получават "конските сили"... в случая 80 конски сили.

Извън града с това 1.2 и при 120 километра в час - не знам.
Да не говорим че с този "компактен клас" ама хич няма да ти е удобно пътуването извън града.

За града - да. Малък компактен автомобил
Относно евро стандарта - евро 4 е . Мотори започващи със Z, означава че са евро 4. Шом не го пише, задължително искаш да бъде вписано в талона, който ще се пре-издаде от КАТ. Да, документ може да се иска от представителство, но не знам колко пари бръснат за това.

Все пак да не забравяме приказката за "Евтиното излиза скъпо". Цената ако е "примамлива", значи че има опасност да се крият мечки в тая пещера.
Този двигател е с верига, която не попада при "несменяемите", както има много стари двигатели, които не са и чували за смяна на верига.
Колеги са казвали че тази верига дори оригинална изкарва около 100-120 хиляди км, затова трябва да се има предвид за евентуален разход, много вероятен. Нека някой друг каже колко струва оригинален комплект.
И нещо важно, никак не се препоръчва слагането на разни комплекти без ясен произход, ама никак. От представителство или магазин специализиран някакъв.

Относно двигатели, винаги съм казвал че 1.8 е златната среда, независимо дали за Астра или за Корса, като за корса, това е от най-големите мотори. Корсата е по-лека и със сигурност ще се представя по-добре. Вярно, по-рядък на Корсите.. но е в пъти по-добре от коя да е малолитражка.
За това говорим
https://www.mobile.b...70&slink=fsqg0j
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 юни 2020 - 15:13
Отговори

sathv снимка sathv 14 юни 2020 - 21:15

Ти ще я караш ли тази кола или ще си я държиш пред блока? 1400 лева с газов инжекцион е отлична цена, но за съжаление колата ще е със проблеми. И то сериозни проблеми. Z12xep е чудесен двигател, ама като нов. Верига комплект с вихровите клапи са сериозни инвестиции при този мотор като за начало. Аз лично даже не бих я погледнал.
Отговори

benzy снимка benzy 14 юни 2020 - 22:35

Ееее вие наплашихте момичето за норматив!
А ако даде 2400 за колата това гарантира ли и, че няма да стои пред блока? Не! И 5400 не е гаранция. Подозрително ниска е цената, но това не пречи да се огледа - влиза в сервиз и се гледа основно (което пак не е гаранция, но...) и най-добре да е официалния сервиз 140 лв е пълната проверка по спомен. Издават ти поменик с проблеми и тогава преценяваш дали ниската покупна цена си заслужава. Купуваш евтино, така че има мегдан да се инвестира в поправка и тогава ще знаеш поне кое е ново по колата и кое не.

Задължително подготвяш и еди пари за смяна на веригата, това ще е еднократна инвестиция - не вярвам кола карана предимно градско да мине нови 100 + хил км. Градски коли въртят обикновено 7 до 10 хил км на година, така че това ти е докато я караш колата. Не знам с вихровите клапи колко ще излезе, но предполагам 1000-1500 с цялостното обслужване, на масла филтри верига, течности и т.н. което е задължително при покупка на нов автомобил ще трябва да отделиш.

Остави Димов какво си говори, за него малкия двигател не е двигател (което донякъде е така) но истината е че върши работа. Свали до 110 км/ч като скорост по магистралата и ще си я поддържаш. Може и 120, но предполагам, че ще стане вътре шумно и неприятно - малките мотори са със спънати скорости и от там просто поддържаш високи обороти. Всъщност масовата скорост по магистралата е точно 110 и щом рядко ще я ползваш ще преживееш.

Донякъде са прави и sathv и Димов, но това не е причина веднага да се откажеш. Просто бъди супер подозрителна, може да вземеш някоя за 3500-4000 лева и пак да имаш проблеми и да похарчиш същите пари за ремонти каквито ще похарчиш за 1400 левовата. И дори за 4000 да вземеш първоначалното ти обслужване ще е същото защото тези неща задължително трябва да ги смениш. Говорим за 14-15 годишна кола, това си е тиктакаща бомба и винаги е на късмет...

П.С. пак по спомен 50 лева е от официалния дилър да издаде документ за евро-сертификата, не трябва да се чудиш, че нищо не пише в талона, почти всички старорегистрирани са с празно поле в тази графа, но ако ще го вадиш извади преди да я пререгистриаш. Освен това ако това е колата задължително виж дали Газовия инжекцион е регистриран както си трябва и в талона го пише иначе и там е разправия и пари...
Мнението беше редактирано от benzy: 14 юни 2020 - 23:22
Отговори

Recycler снимка Recycler 14 юни 2020 - 23:20

Здравейте колеги,

чудя се дали да си купя тази Цедка, на само 114 000 км е, ама автоматика е в авариен режим. В най - лошия случай колко ще трябва да се оръся да го оправят?

Тая пущина е 1:1 с бившата ми Цедка (поради невъзможността да регистрирам в Германия заради монтираното в БГ АГУ я продадох) и много ме изкушава... само да не стане дявол на магаре се опасявам:

https://home.mobile....E#des_293292262

(да, прочел съм какъв е търговецът... :) )

Благодаря за отговорите :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 юни 2020 - 13:32

 Recycler, на 14 юни 2020 - 23:20, каза:

Здравейте колеги,

чудя се дали да си купя тази Цедка, на само 114 000 км е, ама автоматика е в авариен режим. В най - лошия случай колко ще трябва да се оръся да го оправят?

Тая пущина е 1:1 с бившата ми Цедка (поради невъзможността да регистрирам в Германия заради монтираното в БГ АГУ я продадох) и много ме изкушава... само да не стане дявол на магаре се опасявам:

https://home.mobile....E#des_293292262

(да, прочел съм какъв е търговецът... :) )

Благодаря за отговорите :)



Само тя си знае дали е на 114 хилки, в което аз ужасно много се съмнявам....
тия 147 коня водят до 2.2 , Z22SE... което не знам ти какво си видял от него, но много хора са видели ужаси.

И как така не си могъл да регистрираш с газова уредба в Германия? Нали уж са много чисти и великата европа ? За пръв път чувам такъв филм. Поне сигурен ли си че е заради уредбата, щото на фона на всичките дитирамби, звучи абсурдно?

Автоматът може да глътне много пари, особено ако в Германия ще се прави.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 юни 2020 - 13:34
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 юни 2020 - 13:40

 Д-и-м-о-в, на 15 юни 2020 - 13:32, каза:

И как така не си могъл да регистрираш с газова уредба в Германия? Нали уж са много чисти и великата европа ? За пръв път чувам такъв филм. Поне сигурен ли си че е заради уредбата, щото на фона на всичките дитирамби, звучи абсурдно?

За да може да се регистрира, да мине преглед газова в Германия, тя трябва да има издадени съответните документи от Германски сервиз за газови!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 юни 2020 - 13:46

 ivan_pop, на 15 юни 2020 - 13:40, каза:

За да може да се регистрира, да мине преглед газова в Германия, тя трябва да има издадени съответните документи от Германски сервиз за газови!


Чудесно, можели са да му кажат да иде да я инспектират и да се издадат съответните документи, вместо да го режат директно. Може и да са му казали, но да не му се е занимавало.
Сигурно е свързано и с някаква сума, но чак пък да търси друга кола. Затова малко ме учуди тая врътка. Ако има желание, да каже...

Само забравих, ти ли си имал 2.2-ка преди или zdravkop, просто не помня кой от двама ви беше.
Отговори

merian_j снимка merian_j 15 юни 2020 - 14:03

Огромно благодаря за отговорите. Май ще продължа с търсенето. Малко ми е сложна задачата, тъй като бюджетът ми е силно ограничен. Замислям се дали не е по - добре, нещо по - старо, но с по - мощен двигател, тъй като ровейки се тук там се убеждавам, че всеобщото мнение е че старите двигатели са по - здрави. Все пак 1,8 незнам, но мисля да разгледам 1,4/1,6. Мисля, че повече няма да ми е нужно. Тези 120 на магистрала са изолирани случаи и после кокалчетата на ръцете ми бяха побелели :) Иначе нормално около 100, така съм и по - спокойна. За градско няма какво да ви говоря, че тотално ще ви развеселя - сигурно съм от изчезващия вид, който спазва ограниченията. Спокоен шофьор съм и затова си мисля, че макс 1,6 ще ми е добре. Поздрави,
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 юни 2020 - 14:14

 Д-и-м-о-в, на 15 юни 2020 - 13:46, каза:

Само забравих, ти ли си имал 2.2-ка преди или zdravkop, просто не помня кой от двама ви беше.

Не съм аз.
Отговори

benzy снимка benzy 15 юни 2020 - 15:07

 merian_j, на 15 юни 2020 - 14:03, каза:


Не им се хващай на дивотиите на колегите 1.2 си е достатъчно добър двигател за тази малка колица. Къде да ходиш още по-назад за стар двигател - да по-добри са старите двигателли, но от 14 годишна да минеш на 20 годишна кола... С всяко поколение напредъка е видим, така че тази потенциална, но несигурна надеждност на двигателя ще я замениш за по-нисък комфорт по-лошо управление сигурност и най-вероятно по-висок разход на гориво.
Всяко нещо с времето си.
П.С. 1.6 в това поколение няма а разликата между 1.2 80кс и 1.4 90кс почти няма да я усетиш. Просто иди на оглед на някоя регистрирана, качи се да я покараш и прецени дали ти е достатъчно преди да се ограничиш в избора. Дай си възможност да избираш по-запазената кола. Все пак има 2 по-маломощни мотора, които се монтират на това купе и те пак вършат работа :) Успех

 Д-и-м-о-в, на 15 юни 2020 - 13:46, каза:

Само забравих, ти ли си имал 2.2-ка преди или zdravkop, просто не помня кой от двама ви беше.

zdravkop беше, но доколкото си спомням той беше доволен, просто мина на 3.2 от ВАГ
Отговори

sdonio снимка sdonio 15 юни 2020 - 15:44

zdravkop беше, но доколкото си спомням той беше доволен, просто мина на 3.2 от ВАГ
[/quote]
Беше доволен, докато двигателя не стана тоталка... След това мина на Е-класа, а и Пасат, че и Вектра А...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 юни 2020 - 16:41

 sdonio, на 15 юни 2020 - 15:44, каза:


Беше доволен, докато двигателя не стана тоталка... След това мина на Е-класа, а и Пасат, че и Вектра А...


Факт! Не ща и да чуя за Z22SE! Който иска да си взима такъв, негова си работа. Моята Вектра беше много запазена, направо перфектна за годините си, но двигателят обърка всичко. Е класата си е Е класа- комфорт и возия. Пасата, т.к. е по- нова година, доста по- голям двигател и с повече екстри е също комфортен и създаващ усещане за стабилност като Мерца.
Отговори

merian_j снимка merian_j 16 юни 2020 - 19:01

Здравейте, натъкнах се на още една такава корса, която даже ми е и на по - близо. Някой може ли да ми обясни какво точно означава с два вала. Аз по принцип си знам два -колянов и разпределителен. Ще съм благодарна ако някой ми разясни за какво точно става въпрос и какво евентуално е различното от останалите, че да го подчертават. Предварително благодаря и се извинявам заради навярно глуповати за вас въпроси.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 16 юни 2020 - 19:06

Два разпределителни. Колегите ще разяснят за предимствата и недостатъците.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 16 юни 2020 - 19:07
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 юни 2020 - 11:44

Колегата е казал ама много пестеливо. Да допълня обяснението. Два разпределителни вала и 16 клапана, което ще рече по 4 клапана на цилиндър. Два всмукателни и два изпускателни клапана на цилиндър. Ето ти да прочетеш.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 19 юни 2020 - 11:47
Отговори

merian_j снимка merian_j 21 юни 2020 - 21:26

 JorkataG, на 19 юни 2020 - 11:44, каза:

Колегата е казал ама много пестеливо. Да допълня обяснението. Два разпределителни вала и 16 клапана, което ще рече по 4 клапана на цилиндър. Два всмукателни и два изпускателни клапана на цилиндър. Ето ти да прочетеш.

Благодаря за съдействието! И на колегата също - пестеливо, но точно даде насока за какво да чета. Така или иначе този конкретен автомобил отпада, не е оферта. Продължавам с търсенето. То тази задача се оказа огромно предизвикателство. Ако не друго, то поне ще се образовам в областта. :icon_razz2:
Отговори

benzy снимка benzy 21 юни 2020 - 22:18

 merian_j, на 21 юни 2020 - 21:26, каза:

То тази задача се оказа огромно предизвикателство...

В момента търсиш точно игла в купа сено :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg