Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ъпгрейд на 2.0 дизел

ceko снимка ceko 28 март 2019 - 20:52

Като цяло турбото има още мегдан,сега е на 1.25,може и на 1.4 без проблем но помпата ще се натовари вече прекалено а неискам да я таваня,все пак си е ежедневна кола и се кара всеки ден,трябва да е и поне малко надеждна.Може би ще направи и 160 и малко но мисля да остане така.И сега върви повече от добре и тея 150кс не се усещат като 150 на стокова кола.Оттук нататък евентуално да редуцирам малко теглото,и ще карам и ще чакам нещо да се счупи,я полуоски я съединител,въпреки че всичко държи засега и няма признаци за бедствия.
Трябва да снимам да видити и графиката,интерсеното е че малко по късно достифа макс мощност и въртящ момент но пък графиката е без почти никъкви колебания и има мощност чак до 5к без да спада
Мнението беше редактирано от ceko: 28 март 2019 - 20:57
Отговори

ceko снимка ceko 15 април 2019 - 13:58

И понеже нагоре стана въпрос за спирачки,308мм отпред 16,ки джанти дали ще влязат.Чета из нета минимум 17,ако е така отпадат,инак ми изпадна изгоден кит,но на по ниско от 205/55 няма да сляза
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 април 2019 - 14:33

Когато събирах инфо за мен преди време, колега сподели, че тая работа става. Като ми остане време ще ти намеря мойта тема и ще ти я метна тук.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 15 април 2019 - 15:10

Аз съм с 308 и със зимни 16. Слагай смело! Ако нямаш ми пиши, имам всичко ;)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 април 2019 - 15:48

#34 тук: https://www.opelclub...ic=131553&st=20
16 цола са вътре, както и Митко написа:-) Но това е наистина минимума.
Отговори

ceko снимка ceko 16 април 2019 - 15:52

2 дни карам на 205/55 и е поносимо,въпреки че гумите са абсолютни галоши,ще взема други тея дни и ще се подобри положението.Само немога да схвана кое ще подобри спирането като в крайна сметка с старите накладки контактната площ е еднаква.
Мнението беше редактирано от ceko: 16 април 2019 - 15:53
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 април 2019 - 19:58

Контактната площ е същата, но не и дължината на рамото с което се действа при спиране. Максималната дължина на 280 е 140, а при 308 е със около 9% по голямо рамо. Оттам и по добро спиране, отделно и масата на самия диск е повече и по трудно се нагряват спирачките.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 16 април 2019 - 19:59
Отговори

ceko снимка ceko 16 април 2019 - 20:59

И както казват хората,а дано.Намерих гуми в добро състояние,и скоро ще сглобя тая занимавка.Нещо се оказа че неможе да не се чопли нещо...хахаха
Отговори

ceko снимка ceko 24 април 2019 - 11:29

При доработката на турбо пътя трябваше да се направи една заварка на много неудобно място,и момчето изяви съмнение че ако ще пуска оттам ще е и то взе че така и стана,от нямане на работа вчера огледах хубаво турбо пътя за течове и го открих,изпуска мноого малко, и има леко омаслено,кофти работа,сега трябва да разглобя бронята и да провися водния радиатор за да извадя кулера да залепим.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 24 април 2019 - 17:43

Кофти е като стане така. Дано отстраниш проблема бързо и да направиш и спирачките :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 07 май 2019 - 17:12

:modownz:
Отговори

fanatic снимка fanatic 07 май 2019 - 19:44

Няма да трия мнения, но нека темата е за силов тунинг а не за спирачки, защото ще ми се наложи да махам мнения :3: :moderator: :smile3560:
Отговори

ceko снимка ceko 07 май 2019 - 21:09

Разбира се.Малко се отклонихме от същността на темата за което се извинявам!

За реванш 1 снимкa на тръбата,мен ми харесва така по този начин без накрайник,изглежда небрежно.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от ceko: 10 май 2019 - 17:35
Отговори

ceko снимка ceko 14 май 2019 - 18:52

Сега май се поизчерпахме от към количеството въздух към мотора.Проблема за повече мощност е ограниченото количество гориво от към помпата.Дайте да измислим как да модифицираме механиката на помпето и може и да излязат още коне.Ако някой предложи нещо съм навит да опитам
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 май 2019 - 19:40

Според англичаните тавана на помпата на 2.2 е по 50 коня на цилиндър. Може и нагоре, ама почва да прегрява помпата и не го препоръчват. Не ми е ясно дали 2.2-то е с по- различна от твойта помпа, но дюзите на 2.2 са двустепенни за разлика от тези на 2.0. Разликата във възможните дебити ти е ясна.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 май 2019 - 20:08
Отговори

ceko снимка ceko 14 май 2019 - 20:24

Според лицата които настроиха моята барака ,повече гориво реално помпата не може да достави,ще дава стойности но реално няма да има гориво,резултата бедна смес и прегряване .Ще търся инфо за смяна на пълнежа в помпата,въпреки че идея си нямам дали е възможно,но ще чопля.Ако има колега в форума и е имал контакт и с двете помпи нека сподели има ли разлики в механиката и евентуално има ли шанс за доработка
Мнението беше редактирано от ceko: 14 май 2019 - 20:26
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 май 2019 - 20:47

Твойта помпа по спомени е оригиналната на 2.0 101, нали така? Проучи каква е на 2.2 и ако е друга мога да ти направя връзка със собственика на мойта отдавна бивша две и двойка да си купиш помпата, че ще я пуска за продаване. Между другото колата още върви на дзвер, като е правен софта и най- вероятно турбото е хибридизирано, щото наистина цепи мрака от вървене тая вектра.

Още нещо. От сигурен източник знам, че 2.2 има предвпръскване и разни други благини, които се поддържат от помпата и дюзите (дюзите са двустепенни и на втората степен правят чудеса- мойте такива на стенда сцепиха мрака с дебита :devil-smiley-019: ). Освен това, това цялото трябва да го управлява компа на колата, а твоя не знам дали го може- от 2.0 си е. Та има още неща за проучване докато се стигне до края.
Отговори

ceko снимка ceko 14 май 2019 - 20:58

Ммммхм ще проуча нещата.Ако някой знае нещо да казва,ще се опитам да го реализирам
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 май 2019 - 08:33

Аз доколкото знам, 2.2 има малко скъсени биели(или вала ли да има разлика, не знам точно, но мисля са биелите), за да могат да увеличат камерата и да го пишат 2.2

При теб, щом искаш още тяга нагоре, освен въздух, ще ти трябва и гориво... а както са ти казали, помпите на 2.0 имат лимит и вероятно си го стигнал. Да преправяш механика според мен е най-грешния ход тук. Най-правилният е помпа направо от 2.2

Сега, вероятно пък за да стигаш лимити на помпа на 2.2, ще ти трябва и компа. От там ще ти трябват и дюзите на 2.2. Тоест горивната система на PSG5 на 2.2 мотор, трябва да я принесеш при теб. А това става единствено от Вектра Б, защото Зафирите знам че са само с PSG16 2.2-ките, както и Астрите.

Освен това, аз вече позабравих какво беше при теб, но май че сменя турбо с променлива геометрия?

Обаче Тишо казва че тавана е 50 коня на цилиндър, което прави общо 200. Но там вече не знам дали няма да ти трябват и буталата от 2.2-то. Нещо ми подсказва че може да имаш спънки с по-дългите биели(ако съм прав за тях де), ако гониш и този лимит. Освен това мисля, ще спомагат и за по-добро развъртане на мотора.

Вече отделен е проблемът какво ще се обади(както си писал и ти) - там съединители, полуоски, кутия да сложим също че вече отиваме на бая свръхнатоварване и за нея...
Да я сменяш с М32 не може. Виж за F35 съм по-съгласен. Тя е с добро ratio, направо вземаш от Вектра Б/ Астра Г заводска 2.2-ка.


Общо взето , ако и това успееш да направиш, ще бъде нещо каквото съм си мислел и аз . Гледаш я няква Астра, смачкана, невзрачна.... обаааааче като подадеш ход на педала за газта, оставаш замислен дълго...от съседната кола имам предвид. Честно казано ако ставаше да се сложи 1.9-ка, щеше да бъде още по-добре, ама не може.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 май 2019 - 08:56
Отговори

ceko снимка ceko 15 май 2019 - 09:33

Работата е много сериозна ако тръгна да се занимавам,по скоро няма да остане време за каране от правене и пробване.Лятото ще се возя така.Пък за зимата ще видим.
Сега се сетих че имам кутия от зафира 2.2 която работи ,но има пукнатина в корпуса и тече масло,подариха ми я отдавна и съм я забравил
Мнението беше редактирано от ceko: 15 май 2019 - 09:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg