Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

За едни елипси

Karaibrahim снимка Karaibrahim 04 декември 2005 - 11:33

Абе ходих до Технополис с едно френдче миналата седмица и си харесах едни елипси на Херц. Хванах един от онези ботове, които консултират там и той ме убеждаваше през цялото време как JVC рулира, Sony са най-балъшката фирма и тн. :kinggrin:
Като го попитах за тези на Херц ми каза, а не, в никакъв случай, за тях ти трябва усилвател, така само на цд-то няма да стане нищо и тн.
Интересува ме дали ако си ги вържа към цд-то без усилвател ще вадят приятен звук, без много много да кривят??? Модела е Hertz DCX 690, поне по спомен, даже може да са били и по-зле от тези.

:clap:
Отговори

Dexter снимка Dexter 04 декември 2005 - 11:50

аз имам аверчета с елипси Hertz
ми да ти кажа като седнеш вътре се чудиш 5 мин дали има туба или елипсите се чуват доста добре :kinggrin:
е няма туба ..... много добре се чуват
няма и усилвател ..... вързани са само към CD, но CD-то е висик клас, не е тез дет са по 200-250 кинта :clap:
даже много се зарибих и аз от това как се чуват и следващите ми елипси ще са такива
само да събера малко пари и ги сменям ...... около 110-120 кинта бяха
за модела немога ти кажа

колкото до Sony елипси не си копувай ..... не се знае къде са правени

но и Boschmann елипси ако имаш възможност да чуеш ги чуй
определено не са за испускане и те :thu:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 04 декември 2005 - 20:07

Еми какво да ти кажа, цд-то ми е Сони, колоните също.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 04 декември 2005 - 20:13

какво мислите за тези: магнат или пък тези: магнат 2? Те май са едни и същи?!?
Отговори

Гостjoro_vr_* 04 декември 2005 - 22:06

Колега и Херц-а и Магната да вземеш няма да згрешиш аз бих заложил на Херц :kinggrin:
Отговори

Vassil снимка Vassil 05 декември 2005 - 01:02

Karaibrahim-е, Климето е с такива и сигурно знаеш как лумкат, нема да сбъркаш :kinggrin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 декември 2005 - 07:53

Аз също съм чувал как свирят и е доста добре а и разбирачи казват че на пазара това е една от малкото оригинални марки в момента! А подлежи и на усилвател.....
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 05 декември 2005 - 10:08

Относно Херца нямам лични впечатления, а и никога не съм чел нещо точно за елипсите им, но за JVC мога да кажа, че вадят адски добър звук. Имам 2 такива елипси в колата и само суперлативи съм чувал от хора, които са аудио маниаци. Ако искаш може да ти направя демо да ги чуеш - пиши, ако искаш...
Отговори

Мишо снимка Мишо 05 декември 2005 - 11:17

И аз нямам впечатления от Херц, но съм чувал само добри работи за тях.
Като си вземах моите и на мен така горещо ми препоръчваха JVC. Високите и средите им бяха добре, обаче хич ги няма откъм ниски... иначе като цяло звука е супер, ама не чакай бас от тях.
Най-накрая си взех Boschmann не знам колко са оригинални, но са Made in USA и съм супер доволен засега...някой от колегите които са ги чували могат да се изкажат по въпроса. Средите им са горе-долу, високи почти нямат, обаче баса е невероятен ...
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 05 декември 2005 - 11:20

Според мен басът на JVC-то ми е най-силният му коз :)
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 05 декември 2005 - 18:51

CynepMEH, на Dec 5 2005, 11:08 AM, каза:

Ако искаш може да ти направя демо да ги чуеш - пиши, ако искаш...
<{POST_SNAPBACK}>


Имам си демо пред блока, мерси...

Ами ако не стане офертакиса с Магнатите съм решил да се хвърлям върху Херц DCX690.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 05 декември 2005 - 21:12

Последно, въпроса седи така:

1. Magnat Bull Power 6930 нови, без гаранция, за 70 лева

2. Hertz DCX 690 нови, от Авител, примоция - 95 лева, утре ще се обадя да питам за гаранция.

Казвайте бързо! :kinggrin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 декември 2005 - 22:05

Karaibrahim, на Dec 5 2005, 07:51 PM, каза:

..... съм решил да се хвърлям върху Херц DCX690.
<{POST_SNAPBACK}>

Айде вземи си да видя, ако са хубави и аз да се метна в едни :D
Отговори

bojeto снимка bojeto 06 декември 2005 - 08:15

здрасти колега ,, немога да кажа че сум много разбиращ но през последните 4 месеца сум сменил доста говорители усилватели плеари и така нататук .
пробвал съм доста неща и моят савет е да се насочиш специално в този слу4еи кум херца . се пак това е мерка която така да се каже е доказана,

ще ти го кажа така зимаи херца няма да збуркаш !!

пук после ще кажеш как е !
Отговори

ZaNGieFF снимка ZaNGieFF 12 декември 2005 - 19:45

Привет на всички колеги :D
Херца има много прят звук , решил сам и аз да си купа , та имам един въпрос , някой пробвал ли е да сложи елипси на местото на задните колони на хечбек ?
Отговори

Vassil снимка Vassil 13 декември 2005 - 01:47

Здравей колега, за каква кола става на въпрос, до колкото знам не може, поне при астрите на 100
:flag: Хах, много интересен nick имаш, беше ми любимеца в близкото минало :beer:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 13 декември 2005 - 02:07

Предполагам, че с рязане ще стане

:flag: Street Fighter rules
Отговори

Vassil снимка Vassil 13 декември 2005 - 02:18

Не предполагам, а казвам че няма как да се отреже там, просто няма как да се захване после от задната страна ;)
Отговори

ZaNGieFF снимка ZaNGieFF 13 декември 2005 - 12:22

Съжелявам забравих да спомена каква е колата.
Опел вектра 92 година произжедена , хечбек .
питах разни приятели дето разбират , казват че с много игра може би ще стане , предлагат ми да ми направят нова кора , аз не изкам защото бие на очи , веднъж страдах от наркомачетата и затова изкам да си остане оригиналната , та вапроса е слагал ли е някои на местото на оригиналните колони елипси ?
Отговори

ГостThe Secret Lover_* 15 декември 2005 - 03:44

аз съм с такива колони и съм много доволен. Баса е разкъртващ, високите пък къртят мивки. Сериозно.
СДто ми е такова
Без усилвател съм.
Преди имах елипси на THUNDER ама те нестават. Разликата в звуса е огромна а в цената двойна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg