Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Как да си изберем усилвател

saso снимка saso 10 март 2006 - 15:01

Оплескахте темата! Човека се е опитал светне начинаещите кво да гледат като си купуват усилватели, което е имено прицел в средния клас. Според мен всеки един компонент от озвучението е от еднаква важност и съответно усливателя трябва да се избира според същите критерии като плеъра и говорителите (за кабели не трябва да се циганиш, но и няма смисъл да се изхвърляш). Музика се планира според парите , които си готов да похарчиш за нея.
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 10 март 2006 - 15:03

Ок, сори, но започна да се говори какво е качествено и се дадоха марки, които са комерсиални, но не са за хай-фай
Отговори

Гостsixkiller_* 10 март 2006 - 18:55

Много верни неща се казаха тук(повечето се повториха :) ).
Аз съм слижил във Вектрата Thunder 4080 и с него мърдам два по 10", 2 пищялки и 2 трилентови елипси. Много съм доволен от него, хубавите марки найстина изкарват каде каде по-хубав звук но какъв е смисъла, така или иначе колата дрънчи като усиля...
Скъпи усилватели се слагат в скъпи коли, не рискуваите някои джам заради 300лв. в багажника...

Да питам, Toyaga не продават ли повечето от "скъпите" марки ?
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 10 март 2006 - 19:07

В Тояга, Авител, Аудиомания, Бриад са концентрирани хубавите марки за БГ.
Отговори

XENON снимка XENON 10 март 2006 - 23:53

някои чувал ли е нещо за BOSE ,те тези маи правят истинските неща.гледах в Германия в някакф магазин за какво става въпрос,вярно беше много скъпо ама беше отделно от другите.те маи правят за мерцедес ,маибах и ферари.ето линкчеBOSE
Отговори

borro снимка borro 11 март 2006 - 00:01

XENON, на Mar 10 2006, 11:53 PM, каза:

някои чувал ли е нещо за BOSE ,те тези маи правят истинските неща.гледах  в Германия в някакф магазин за какво става въпрос,вярно беше много скъпо ама беше отделно от другите.те маи правят за мерцедес ,маибах и ферари.ето линкчеBOSE
 
хубав пиниз на тази марка е опцията GALA. тя автоматично увеличава силата на звука спрямо скоростта и обратно :unsure:
Отговори

Гостsixkiller_* 12 март 2006 - 22:21

Забравих да спомена, че 90% по CD-тата Blaupunkt в страната са фалшиви :icon_eek2:
Отговори

EDS снимка EDS 14 март 2006 - 23:13

Говорите за усилватели а пропускате нещо много важно -една кола няма ли подходяща акустика на купето звукът и ще е пълен кенеФ ( с главно Ф)ако ще и със 100 стъпала да е . Е споко за щастие опелите са с доста прилични акустични качества на купетата (говоря от опит за астра и вектра А и Б и Омега - за корса незнам там багажника е доста по малък).Иначе ако ще говорим за марки аз съм голям фен на Pioneer
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 15 март 2006 - 00:09

EDS, на Mar 15 2006, 12:13 AM, каза:

една кола няма ли подходяща акустика на купето звукът и ще е пълен кенеФ  ( с главно Ф) 

Като се сложат качествени говорители и в Жигули ще се чува добре :dance: Какво по-точно имаш предвид под акустика на колата, та нали става дума за ламаринена кутия??? А и пишеш че имаш опит от астра/вектра.........Тука в защита на твоита тема за акустиката трябва да се спомене за седан ли става дума, за хечбек ли :icon_eek2: Според мен е все тая, всичко е въпрос на качествен плейър, качествен амп и качествени говорители :flag:

EDS, на Mar 15 2006, 12:13 AM, каза:

Иначе ако ще говорим за марки аз съм голям фен на Pioneer
 

:flag:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 15 март 2006 - 10:49

Според мен не толкова до качествени говорители, ами до разположението им. Значи в БРИАД (R&B Audio) ти замерват акустичните свойства на колата с някаква апаратура мисля. Струва 30 кинта нещото и по този начин преценяват къде, как, колко и какви говорители да се сложат и как да се балансират най-важното :bandito:
Отговори

Оги снимка Оги 15 март 2006 - 11:57

CynepMEH, на Mar 15 2006, 10:49 AM, каза:

Според мен не толкова до качествени говорители, ами до разположението им. Значи в БРИАД (R&B Audio) ти замерват акустичните свойства на колата с някаква апаратура мисля. Струва 30 кинта нещото и по този начин преценяват къде, как, колко и какви говорители да се сложат и как да се балансират най-важното  :bandito:
 


Хм, интересно. А дали при направата на заводската музика хората не са вложили някаква умисъл ? Другото, за което не съм много съгласен е, че аз примерно нямам абсолютно никакъв избор къде да сложа колоните и бас-а. С други думи, това е нещо, което не може да се промени. Точно тук, се намесва time correction на по-добрите плеари, с тях може да се настрои това. Та според мен, добрата акустика се постига с качествени продукти ... единствено и само, изолации, кутии и т.н.
А по темата ... вярно е, че някои усилватели са по-хубави по АБСОЛЮТНО всяка една характеристика от други, но това не ги прави по-добри. Трик-а е да се оцели някакъв баланс пр: не 4 колони по 20 вата и бас 600 вата (щот това е в 99 % от "гаражните" изпълнения). И последно, с риск да се повторя, ако наредиш 10 човека да оценят една музика (не съдии разбира се) всеки ще има различно мнение ... разни хора, разни идеали. Човека който прави моята музика, няма да коментирам изказванията на други хора за него, изказвания, най-често водени от завист, ме пита: :Кажи каква музика слушаш за да ти кажа какви колони да сложиш" ... че същото е и с усилвателите, ако искаш твърд бас ти трябва едикакъв си, ако искаш мек бас, друг, ако искаш да храниш предни колони - трети, ако искаш да храниш елипси ... комбинации мнооого. С две думи ... избора на усилвател зависи единствено и само от това какво целиш. А ако имаш точна цел но не знаеш кой усилвател и др. са най-подходяши за целта ... еми дай 30 лв. на някой, съвета който ще ти даде струва повече :icon_eek2:
Поздрави
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 15 март 2006 - 12:15

Loz, че трябват качествени неща - трявбат, но и в зависимост от разположението им музиката доста се променя. Например ъгълът под който са насочени пищялките, обемите и посоката на мидбасите. Според мен от завода са направили изчисления като за заводската музика. Неслучайно сега режа ламарини по вратите, защото не ми влизат новите мидбаси :( Хората си правят къстъм джобове и обеми за вратите. Ако си се заглеждал в джобовете ще видиш как мидбасите са леееко насочени нагоре, а не както при заводските перпендикулярно на вратата. Също така и има разлика, ако сложиш средите близо до мидбасите или на гредата на предния джам например. Същото важи за пищялките при баса нямаш много избор.

най-лесно е да започнеш да променяш позицията си в колата. Например ако си снишиш главата ще чуваш звука по един начин, а ако си я вдигнеш към тавана или напред към стъклото - по друг. Това е изместване на главата спрямо говорителите, но горе долу същото ще важи и изместването на говорителите спрямо главата

Не казвам, че ги разбирам тия неща - може и да греша, но така си мисля аз :)
Отговори

EDS снимка EDS 15 март 2006 - 20:21

[quote name='schumi.fan' date='Mar 15 2006, 12:09 AM']
[quote name='EDS' date='Mar 15 2006, 12:13 AM']една кола няма ли подходяща акустика на купето звукът и ще е пълен кенеФ  ( с главно Ф)[right] [/right]
[/quote]
Като се сложат качествени говорители и в Жигули ще се чува добре :flag: Какво по-точно имаш предвид под акустика на колата, та нали става дума за ламаринена кутия??? А и пишеш че имаш опит от астра/вектра.........Тука в защита на твоита тема за акустиката трябва да се спомене за седан ли става дума, за хечбек ли :icon_eek2: Според мен е все тая, всичко е въпрос на качествен плейър, качествен амп и качествени говорители :flag:

Ами колега ще се опитам простичко да обясня -има огромно значение в какво количество обем ще свири един говорител - дали ще затвориш един бас в 200 литра пространство или в 500 не е едно и също- една и съща аудио уредба свири по коренно различен начин в рено клио например и в опел вектра. Задай си въпроса защо свири по добре в по големия автомобил отколкото в по малкия . :dance: отговора е заради по големия обем на багажното пространство и заради по добрите акустични качества на по голямото купе -ето това имам предвид .
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 март 2006 - 17:50

Колеги отплеснали сте се от темата :icon_eek2: , а тя беше "как да си изберем усилвател".
Отговори

EDS снимка EDS 19 март 2006 - 20:03

Да -прав си извинявам се :icon_eek2:
Отговори

saso снимка saso 20 март 2006 - 16:13

Май най добрия начин да си изберем усилвател без нищо да разбираме е да почнем малко да разбираме. :icon_eek2:
Отговори

Оги снимка Оги 20 март 2006 - 16:32

Shmortz, на Mar 19 2006, 05:50 PM, каза:

Колеги отплеснали сте се от темата :icon_eek2: , а тя беше "как да си изберем усилвател".
 


Напротив :dance:
Отговори

Гостsixkiller_* 20 март 2006 - 18:51

saso, на Mar 20 2006, 04:13 PM, каза:

Май най добрия начин да си изберем усилвател без нищо да разбираме е да почнем малко да разбираме. :icon_eek2:
 


Така и баба знае, ти още малко и пари ще вземеш да даваш :D
Отговори

saso снимка saso 20 март 2006 - 19:03

:icon_eek2:
Отговори

saso снимка saso 28 април 2006 - 13:11

Аз понеже нищо не разбирам и искам да си избера усилвател , прочетох цялата тема и пак нищо не разбрах. Та питам аз, става ли тоз тъндър да тресе една що годе читава дванаеска или става само да топли задната седалка? И струва ли си парите?
Публикувано изображение


http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...6&cat=23&f=4012
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg