Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

OPC X20XER upgrade?!

Tank снимка Tank 07 февруари 2008 - 08:44

 Moonlord, на Feb 6 2008, 05:40 PM, каза:

Ми незнам, аз и аз си мисля, че ти казаха всичко, което трябва да знаеш ;) По-добре си карай така колата и не го мисли ;) Вземи си хубави свещи, кабели, един хубав панелен филтър, хубави гърнета малко по-широки и един чип...

Всички други начини да тръгне сериозно са свързани с 3000-4000лв+... така че сам си прецени ;)

Съгласен съм с това.10х на всички. :bravoo:
Отговори

Zender снимка Zender 07 февруари 2008 - 09:23

Дай да видим като начало снимки на това OPC!?
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 07 февруари 2008 - 10:27

Черно сток ОПЦ1 :) Недей са ибаа с колъта, момче. Опичай си ума, тва е 1/3000, недей и бара двигателя, козметични промени - да, чип и генерация - да. Не си сваляй катализатора, разлика няма да усетиш много, само ще ти мирише на бензин.
Отговори

Tank снимка Tank 07 февруари 2008 - 13:21

 НеаМ РаВеН, на Feb 7 2008, 10:27 AM, каза:

Черно сток ОПЦ1 :) Недей са ибаа с колъта, момче. Опичай си ума, тва е 1/3000, недей и бара двигателя, козметични промени - да, чип и генерация - да. Не си сваляй катализатора, разлика няма да усетиш много, само ще ти мирише на бензин.

:drive: :drive: :blink: :kuku:
Ми къ.Къ мислиш ти таа раота?Да не съм шашав по целата глава че да барам маторя.Съмо отстрани жъ дялна,дребни раоти.Ни ща да прая некви "проекти"-не са за мени,я съм сиромаа.
Тии младежо Неравен,одиш насам натам разбрах.Гат минааш кам Велико Търново моо да драснеш ено ЛС и.... :bravoo: .
Отговори

D3NiS снимка D3NiS 07 март 2008 - 17:30

Приятелю колата ти е супер единствено може да я чипосаш ама от другото файда няма освен ако не изкараш балата с парите ... аз края на месеца ще идвам към ВТ и аз и много ми се иска да я видя тая твоита черна перла...

П.С.
познаваш ли Явор от Дряново май беше... прави сега тунинг център около СБА? Той може да ти е от ГОЛЯМА полза
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 07 март 2008 - 19:10

 Tank, на Feb 7 2008, 12:21 PM, каза:

Ми къ.Къ мислиш ти таа раота?Да не съм шашав по целата глава че да барам маторя.Съмо отстрани жъ дялна,дребни раоти.Ни ща да прая некви "проекти"-не са за мени,я съм сиромаа.
Тии младежо Неравен,одиш насам натам разбрах.Гат минааш кам Велико Търново моо да драснеш ено ЛС и.... :newsm05_41: .

Абе ти от си шашав по целата глава, нещо та апе главътъ, един вид. Къ мъ видиш да дойда до ВТ и да не се обадя? Най-вероятно ще е по план график - през Април. Тогава ходим с един дружки до Арбанаси и нема да те пропуща ;)
Отговори

Tank снимка Tank 08 март 2008 - 22:44

 НеаМ РаВеН, на Mar 7 2008, 06:10 PM, каза:

 Tank, на Feb 7 2008, 12:21 PM, каза:

Ми къ.Къ мислиш ти таа раота?Да не съм шашав по целата глава че да барам маторя.Съмо отстрани жъ дялна,дребни раоти.Ни ща да прая некви "проекти"-не са за мени,я съм сиромаа.
Тии младежо Неравен,одиш насам натам разбрах.Гат минааш кам Велико Търново моо да драснеш ено ЛС и.... <_< .

Абе ти от си шашав по целата глава, нещо та апе главътъ, един вид. Къ мъ видиш да дойда до ВТ и да не се обадя? Най-вероятно ще е по план график - през Април. Тогава ходим с един дружки до Арбанаси и нема да те пропуща ;)


Убу, мъ кът двааш жъ ги спреш негиш по далеку-дън съ сдавят опецеата,връ му гу. :love_opel: :newsm05_41:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 11 март 2008 - 12:33

абе моем ли и язе да се включим у темата за ОПС защо ли те купих :blink: , мойта кошница и тя си е сток, ама и на мене мира не ми дават някой неща, ще литне ли като ракета ако и махна катализатора който вече е запушен, ще реве ли като луда ако и сложа хубав филтър, ще фалирам ли тотално ако заменя поне заводското гърне със ремус и какво ли още не ... най ми се иска да и бодна едни 8семнаески жанти BBS а тия да стоят за зимата... Ама дотук осъзнах че много пара трябва за да стане като хората... затова си карам така :unsure:
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 13 март 2008 - 01:26

 Tank, на Mar 8 2008, 09:44 PM, каза:

Убу, мъ кът двааш жъ ги спреш негиш по далеку-дън съ сдавят опецеата,връ му гу. :unsure: :blink:

На 19-ти април, живот и здраве и неко сгодна женица да го ева шъ доа да видя туй чърното грозното...Те ако се сдавят ще се довършат бе, и без друго от 3000 дали са останали и 2000 ;) :sup: Искам да ма изненадваш с козметика по колата :blink: :non:
Отговори

Tank снимка Tank 13 март 2008 - 11:11

:sup: Искам да ма изненадваш с козметика по колата :unsure: :blink:
[/quote]
Ква козметика бе братчето ми?Моа да му слоа червило около фаровете и да напудря малко решетката,панделка на антената... :non: .Това :sup: е по-сток отколкото като е слязло от витрината(нищо не е махано и нищо не е слагано)смятай и CDто му си седи онова черното заводско-хоригиналдъ.virgin отвсекаде,не е напръчено кат твоето. :blink:
Отговори

Оги снимка Оги 13 март 2008 - 14:36

Ае Танк ... админе .. шо омърсихте темата е .. ше раздавам % :unsure:
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 13 март 2008 - 15:29

бате не знам кви са тия цени и тия работи каде ги гледате не знам .. некви извънземни цени за неща който могат да се променят за доста по тънка сума ..

сега ти треа да си наясно със себе си кво искаш да постигнеш .. ако искаш да станеш много бърз слагай едно турбо и не се занимавай с атмосферни работи щото ще ти излезе много по скъпо ..

ако искаш колата да ти "живне" нещата са ясни и не виждам нищо сложно в тва да вкараш едни 600-700лв и да потрагне добре .. значи една кола върви яко когато има много бенз и много въздух И когато е лека ..

така ти не си лек,но пък и няма смисъл да я изтърбушваш .. щи кажа кво е направено на мойта кола и върви прилично ..
главата е с лек порт ,демек ,отворите на главата кадето е всмуквателя са разширени,също и на изпускатела .. твоя мотор е що годе нов ,но не е лошо една профилактика да се направи .. занасяш си главата при човек който разбира и щи каже кво може да се направи точно ,като не забравяш че гониш лек перформанс .. от там,един регулатор или ще изиграеш твоя да ти понадуе малко бензинчето .. от там .. мислия ,че панелен филтър е много по-добре от по4ти всяка една гледна точка но .. от там една генерация на 60мм с резонатор ,ти се връзва точно 130лв .. и едно крайно гърне на 60мм за 60лв и ще отпушиш колата много .. от там един добър чип и от там ,отивъш в про спеед да ти направат едно раздвижно колело за 50лв ,което да ти даде още малко аванс.. и последната стъпка е едно дино да се настрои сместа как си треа за 80-100лв и ще имаш друга кола .. отделно почваш да я караш само на 100 октана и си чук .. тва е най-елемтарното нещо за тънки пари .. аааа забравих хубави кабели и сфещи .. тва е човек.. такиа всмукватели ,генерация за 5000 лв .. тва са простотии .. ако гониш чак такав ефект в което се съмнявам ,едно турбо за 3000лв и тва е ..

НО най-важното е да знаеш кво искаш .. иначе няма кък да стане :) надявам се да съм помогнал ..
Отговори

borko_87 снимка borko_87 12 август 2012 - 17:04

Интересува ме всякакъв вид атмосферен тунинг за х20хer в смисъл такъв колата да падне под 15 сек на 400 метра в момента имам права генерация без средно гърне и катализатор плюс панелен К&N филтър смятам да сложа ниски 16 ки джанти и някакъв хубав чип над 8000 оборота но незнам кой може да го направи ако имате някакви идеи помагайте ...
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 12 август 2012 - 17:40

Търсачка раздел силов тунинг.
Мнението беше редактирано от stepo3: 13 август 2012 - 17:17
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

VanVan снимка VanVan 13 август 2012 - 16:09

Тъй като X20XER е рядкост, проектите свързани директно с него се броят на пръсти. Във швабския форум имаше един що-годе добре документиран. Предлагам там да се зачетеш. Аз лично съм имал кратка кореспонденция със собственика на колата от този проект и той сподели мнение, че X20XER почти няма вариант за "лек" и "евтин" тунинг. Мотора е ограничен механично (откъм въздух), а не електронно (откъм запалване и гориво)...

Така чеее...приготви си кешовицата и мисли над нов всмукател, нов изпускател, нов вал (или валовЕ), раздвижни колела и най-важното - работа по главата. Блок, бутала и биели няма нужда да пипаш.

П.С. Идеята на Опел за X20XER е била свързана със участието им в рали шампионата около 2000-та година в група N. Автомобилите в тази група са обикновенни шосейки с лека доработка без сериозна намеса в оригиналния им външен/вътрешен вид. Имайки предвид това, както и забраната за промяна на вътрешности по двигателя в този клас се счита, че е доста вероятно дори само със добра намеса по всмукател/изпускател, както и последвал ремап, да се постигнат добри резултати (като да влезнеш в група N). Лично според мен стъпка 1 е да бъде изхвърлен оригиналния всмукател и той да бъде заменен с custom такъв или някакъв китов.

С правена генерация и колектори в термолента резултата е нулев. Минимален (а може би психологически) ефект има от премахване на катализатора. Ето защо на база на собствените ми наблюдения над двигателя изпитвам сериозни съмнения именно над всмукателния тракт, а и ти сигурно можеш да потвърдиш тези съмнения - чувстваш ли мотора астматичен след 5500-6000 rpm? :biggrin:

Успех!
Мнението беше редактирано от VanVan: 13 август 2012 - 16:17
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 14 август 2012 - 18:39

Здрасти Борка, най-накрая се завърна и доживяхме да те видим :) Първо - честито за придобивката, дълги и безаварийни километри! В Английските форуми четох някъде, че ефекта с 4-2-1 изпускател с генерация ефекта е добър, но ако искаш да 'тръгне' си искало - ДБлас входящ... Влез в сайта на ДБлас и виж, там има доста неща за 20хер, но и цените не са за Българския пазар... Ако се добереш до производствена информация, може да се направи добро копие и ефекта също да е добър. Топ'а на ДБлас е 4 дросела на цена от около 4 000лв, след разпитване по темата - трябват ти 4 дросела от Пистови мотори, пълна инж., не карбураторни, добър заварчик и някой да ти ги настрои... Ако сменяш валовете - пиши едно ЛС да ги грабвам, за ъпгрейд! :) Успех!
Отговори

borko_87 снимка borko_87 16 август 2012 - 14:40

Изпускателя на колата е доста голям смукателя е на ирмшер не мисля че е малък колата според мен си върви нормално но просто прекалено рано електрониката изключва на няма и 7000 оборота основно ме интересува само качествен чип над 8000 оборота друго не смятам да правя по колата но лошото е че повечето фирми или не могат или не им се занимава да правят чип за този компютър симтек 70 защото е много сложно ако някои има чип на 20хер нека да сподели какви са му впечеетленията и според вас може ли колата да даде равна 15 ка на 400 метра само с чип
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 август 2012 - 15:16

Digital Tuning предлагаха готово решение за X20XER.
Отговори

borko_87 снимка borko_87 16 август 2012 - 15:38

точно за това нещо говоря дали е реално 28 коня да се извадят от чип и как ли ще тръгне след него опц то
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 август 2012 - 09:10

Ами как да ти кажа...докато не извадиш парите и не го направиш в/у твоята кола ще си хвърляме бобец тука. :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg