Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Диск за навигационната система

radotrifo снимка radotrifo 17 септември 2014 - 17:48

Здравейте! Може ли някой да ме посъветва от къде да си намеря диск за навигационната система на Вектра С за България? Само оригинален ли става или може да бъде презаписан?
Ако някой също знае как се демонтира задната седалка на Вектра С комби също ще бъда благодарен да ми обясни.
Отговори

b.shterev снимка b.shterev 17 септември 2014 - 19:51

С коя навигация си - модел? Какъв диск ти трябва?
Ако си с CD 70 Navi в интернет има карти на Navteq за Източна Европа, в които присъства и България. Последната актуализирана карта е за 2013/2014г. Предполагам, че и за другите модели навигации се намират лесно карти.
Отговори

P.Pavlov снимка P.Pavlov 18 септември 2014 - 10:16

!Здравейте колеги, аз имам същият проблем свалил съм може би всяка една карта на източна европа която съществува в нета и нито една от тях не работи на ЦД70.... нз къде е проблема
правил съм дискове с карти за централна европа, испания, великобритаия и всички те работят с изключение на тази на източна европа... .ако някой може да даде коммпетентно мнение ще бъда много благодарен!
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 18 септември 2014 - 16:24

Здравейте, току що пробвах и навигацията тръгна. при мене е CD70 Navi. Има една друга тема, там има линк и от него си свалих картите, описано е много добре как.
само че ми говори на немски, което е лошо. Някой знае ли дали може да се смени езика и как, ако не е български в идеалния вариант, поне да е английски
Отговори

b.shterev снимка b.shterev 19 септември 2014 - 21:01

 radotrifo, на 18 септември 2014 - 16:24, каза:

Здравейте, току що пробвах и навигацията тръгна. при мене е CD70 Navi. Има една друга тема, там има линк и от него си свалих картите, описано е много добре как.
само че ми говори на немски, което е лошо. Някой знае ли дали може да се смени езика и как, ако не е български в идеалния вариант, поне да е английски

Трябва да си свалиш на диск различните езици - има ги в интернет. За съжаление няма български, но има руски, както и основните - английски, немски, френски и др. Записват се файловете на отделен диск, след което се изважда диска за навигация от CD70 Navi. Избират се настройки на дисплея, език, и когато избирате езика и го потвърдите ще ви попита искате ли да промените езика и на гласовото навигиране. След като му зададете промяна на езика ще ви поиска диск...поставяте диска на мястото на диска за навигация, след което ще ви подкани да изберете желания от вас език и когато го направите ще изчакате да се зареди зададения език. След това системата ще се рестартира и ще ви извади диска за кратко. Трябва да го вземете, тъй като ако го оставите отново да го приеме системата, то процеса ще започне отново.
Надявам се да съм бил полезен.
Мнението беше редактирано от b.shterev: 19 септември 2014 - 21:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg