Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Кутия F17

Коцето снимка Коцето 08 февруари 2015 - 17:43

Здравейте колеги, някой може ли да помогне с инфо какво е количеството на маслото във F17 по спецификация? убих се да търся с търсачката и не намерих нищо а се сещам че съм гледал някъде във форума. Оказа се че нямам пробка за проверка на нивото а се каня да сменям масло и се получава малко кофти ситуация, не съм сигурен колко трябва да е а и няма как да разбера колко да налея. Имам съмнения м/у 1.6 и 1.9 литра ама като не съм сигурен!
Мнението беше редактирано от Коцето: 08 февруари 2015 - 17:45
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 февруари 2015 - 19:21

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 23 август 2017 - 21:48
Отговори

Hevy снимка Hevy 08 февруари 2015 - 21:47

За да смениш маслото така или иначе трябва да свалиш капака под диференциала, и тогава ще я видиш. Отляво е, но не се вижда заради магарето...
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 февруари 2015 - 23:15

Гледахме я в сервиз на колега от форума (в интерес на истината само откъм дясната полуоска) и няма, явно ще трябва да я огледам по-обстойно откъм лявата, подвели сме се заради магарето.
Мнението беше редактирано от Коцето: 08 февруари 2015 - 23:18
Отговори

Hevy снимка Hevy 09 февруари 2015 - 13:46

По книга го дават 1.6 литра
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 февруари 2015 - 18:19

Благодаря! чакам да се затопли малко времето и я мятам.
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 февруари 2015 - 10:26

И да попитам още нещо, снощи се зачетох в TIS-а и хората си пишат че е хроничен проблем трудното включване на 1-ва и 2-ра предавки при F17 на всички модели и дори препоръчват смяната на синхронизатор. Та интересно ми е при всички ли се усеща затруднение при включване на 1 и 2 . Аз и за това се каня да сменям масло.
Отговори

sathv снимка sathv 10 февруари 2015 - 11:32

Не е хроничен проблем. Просто километрите на колата многократно превишават показанието на километража. Смяна на маслото е безсмислено.
Мнението беше редактирано от sathv: 10 февруари 2015 - 13:44
Отговори

Hevy снимка Hevy 10 февруари 2015 - 15:08

Смяната на маслото ще удължи живота на кутията с още толкова, а трудното включване 1/2 е заради луфтовете на лоста или на тягите в моторния отсек. Почни от лоста че е най лесно - вдигни кожата и виж дали има луфт и пиши.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 февруари 2015 - 20:51

Проблемите започват след 350000к заради износване на механизма но нека колегата обясни как маслото ще удвои живота на синхронизаторите които вероятно са с почти износени канали за дистанция и зъбите са износени като игли.
Отговори

Hevy снимка Hevy 10 февруари 2015 - 22:39

Нищо им няма на синхронизаторите. Едно по едно се проверява, започвайки от най лесното. В случая - от лоста. И докато не се провери лоста няма смисъл от хвърляне на боб...
Отговори

Стекер снимка Стекер 11 февруари 2015 - 09:19

 Hevy, на 10 февруари 2015 - 15:08, каза:

Смяната на маслото ще удължи живота на кутията с още толкова, а трудното включване 1/2 е заради луфтовете на лоста или на тягите в моторния отсек. Почни от лоста че е най лесно - вдигни кожата и виж дали има луфт и пиши.

Колега и как се решава проблема с износената ябълководна връзка на скоростния лост. При мен го има проблема пробвал съм какво ли не да слагам от различни греси и смазки до подлагане на разни неща, но проблема не се решава или подобрението е малко и обикновено съвсем краткортайно. Аз съм с Вектра Б с F18, но предполагам проблема и решението са идентични.
Отговори

Hevy снимка Hevy 11 февруари 2015 - 22:10

Много пъти е обсъждано това и го има по темите ,и двата най прости варианта са:
- Да изрежеш и навиеш лента от пвц бутилка, като я загънеш отгоре и отдолу да не изпада, моята е от бира и сигурно има вече 5 години не е мръднала. Ето една мътна снимка но друго нямам
Публикувано изображение

- Да обиколиш пръстена със тънки свински опашки, снимка беше публикувал някой, тука по темите...
Мнението беше редактирано от Hevy: 11 февруари 2015 - 22:11
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 февруари 2015 - 11:26

 Hevy, на 11 февруари 2015 - 22:10, каза:

Много пъти е обсъждано това и го има по темите ,и двата най прости варианта са:



Колега, моля те да дадеш някви линкове, че ми стана интересно.
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 февруари 2015 - 14:22

Нямам линкове, трябва да ровя из старите теми, а си спомням че и ти си участвал.Можеш да ги намериш и ти. Последното обсъждане беше с тая моята снимка и някой беше показал такава със свински опашки. Общо взето ако този симптом/трудно включване на първа и втора/ не може да се излекува с настройка на връзката /там където лоста расте от купето/, винаги е виновен луфта.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 февруари 2015 - 16:06

Аз за пръв път виждам тоя вид ремонт и мн ми хареса идеята :D не го намерих по форума, но гугъл веднага ми изкара снимки и от тях намерих темите. Ето:

http://media.snimka....2/030947183.jpg
http://media.snimka....2/030947184.jpg

http://media.snimka....0/030963742.jpg

Може ли да ми дадеш малко насоки как се прави (как се вади ябълката и т.н.), защото и аз имам някъв минимален луфт. Аз не го усещам, но жена ми кара нова кола и като се качи на мойта имам усещането, че ще ми изкърти лоста :( Още довечера ако има някъде светлина ще разгледам :)
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 февруари 2015 - 16:07
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 февруари 2015 - 21:37

Елементарно е, вдигни кожата и го разклати, веднага ще видиш хлопа ли. Най долу на лоста има един кух щифт с закопчалка, която се завърта, изважда се щифта и лоста излиза целия заедно с кожата. Това със свинските опашки не го препоръчвам защото не знам как ще ги подбереш с подходяща дебелина да оберат луфта.С пвс бутилката е най лесно, защото изрязваш лента и може да направиш толкова навивки колкото е нужно за оптимална хлабина. При мен беше 2.5 оборота. Но много е важно да нацепиш краищата и да ги загънеш за да не изпада - отгоре и отдолу, на снимката се вижда как. Естествено и малко гресчица слагаш и го забравяш тоя проблем...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 февруари 2015 - 09:55

Благодаря за точната информация колега. В интерес на истината погледнах и видях горе долу как става. Направо се учудих колко е голям луфта и колко стърготини са се изтъргали от ябълката... Явно аз съм му свикнал и не ми прави впечатление, но работата не е както трябва. Добре, че прочетох темата :D

И на мен бутилката ми изглежда по-добър вариант. Няма да се износи или скъса.+
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 февруари 2015 - 09:56
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 февруари 2015 - 13:54

Този проблем съм го лекувал на старата с по-дебел О-пръстен в ябълката и се получи, на "новата" обаче там луфта е едва забележим та смятам да пробвам отпред от регулировката и ако ми се получат 1-ва и 2-ра а избяга 5-та става кофти, може да има луфтове в каретата или другите гумено-пластмасови втулки държащи рамото, ако изобщо е като на Вектра А. А маслото че ще се сменя няма две мнения.
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 февруари 2015 - 14:55

Да на Вектрите има о-пръстен и се сменя, на Астрите го няма и трябва да се подлага нещо. Ще се оправи от настройката, само че си вземи помощник - единия в канала другия държи лоста. Включваш на първа и държиш в нужното положение/щото лоста ходи и напред-назад/, оня отдолу разхлабва и после затяга...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg