Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Каква газова уредба за Астра 1.6 16v (X16XEL)

nanio снимка nanio 30 май 2007 - 19:32

Здравейте, искам да сложа газова уредба на Опел Астра 1.6 16v X16XEL. Аз съм от Троян и тук ми предлагат обикновена газова Ланди Ренцо за 550 лева с монтажа и бутилка 35литра. Днес ходих в Ловеч да проверя на две места. Първото е при Пламен Летеца (хората от Ловеч сигурно го знаят) и на изхода на Ловеч за град Левски, на 700метра от бензиностанцията на Лукойл посока Левски. Дано някой от Ловеч сподели мнение за тези два сервиза. Та и на двете места ми предлагат обикновена за 500-550 лева и общо 4 вида газови инкежциони. На едното място ми казаха че ако сложа обикновена може да имам проблеми с оборотите на празен ход и с паленето. Предлагат ми и газов инкежион български на цени от 1100-1300 лева, италиански за 1600 не му помня марката и за 1800лева BRC Sequento. Като майстора ме увери, че тази от 1800 лева е най-добра и няма да има разлика спрямо разход и вървене на колата. Дава 1 година гаранция. Естествено като всеки българин не ми се иска да дам 1800 лева за газов инжекцион поради простата причина, че колата ми струва 4000 лева. На година минавам около 30 000-40 000км и по мои сметки ако сложа обикновена газова ще си я "избия" след 10 000км, а газов инжекцион след 30 000км. Ще съм благодарен ако някои сподели личен опит и читав сервиз в Ловеч може и Плевен не ми е проблем стига майстора да си разбира от работата.
Отговори

stanara_16V снимка stanara_16V 30 май 2007 - 22:51

Здравей колега аз лично имах същият проблем като теб.Чудех се какво газово да си сложа.Но най-накрая си реших проблема за което никак не сажалявам.Сложих си газов инжекцион и на втория ден усазнах че съм направил правилният избор.(след като ми изгоря кабела на 3-ти цилиндър)Ако бях икономисал някой лев за обикновенно газово не се знаеше дали нямаше да изгърми нещо в следствие на този кирлив кабел.Относно разхода също съм мн очарован на бензин ми гореше 12-13 на нормално каране сега на газ ми гори 11.5.На по бързичко каране на бенз отиваше 14-15-16 а сег на газ повече от 14 не ми е качвала.Ако ги имаш парите за газов инжекцион не се чуди ами слагай.А и разлика в вървенето няма на газ ли е или на бензин.Това е лично мое мнение.Желая ти успех.
Отговори

nanio снимка nanio 31 май 2007 - 00:03

stanara_16V Мерси за отговора,би ли казал каква марка ти е инжекциона, с какви инжектори е и къде си го слагал?
Отговори

ilkoandonow снимка ilkoandonow 31 май 2007 - 14:33

Преди една седмица си сложих Ланди ренцо на АСТРА комби 1998 г. 1,4 /16 екотек Х14ХЕ обикновена газова за 480 лв.Ако имаш проблеми с кабели или нещо друго веднага излизат наяве.Слага се гръмна клапа и това е.Ако имаш много пари дай 1600лв за инжекцион, всеки си прави сметката.
Отговори

stanara_16V снимка stanara_16V 31 май 2007 - 16:51

 nanio, на May 31 2007, 01:03 AM, каза:

stanara_16V Мерси за отговора,би ли казал каква марка ти е инжекциона, с какви инжектори е и къде си го слагал?

Колега слагах го във Варна.Инжекциона е CAR-GAZ.А за инжекторите незнам.Струваше ми 1300лв.
Отговори

nanio снимка nanio 02 юни 2007 - 01:52

Благодаря за мненията, но мисля да сложа обикновена уредба. Може ли да ми разясните какви емулатори и клапи трябва да се сложат и каква марка газова уредба. Един колега от форума каза че си е сложил уредба Platinica za 370 лева в град Плевен.
Отговори

todoplam снимка todoplam 02 юни 2007 - 08:00

Колега щом въртиш толкова километри на година и за няма и година ще избиеш парите за пълният инжекцион ,то по добре даи повече пари,защото след първата година по голямата инвестиция почва да ти се отплаща от по ниският разход.Моето мнение пълен инжекцион .
Отговори

t_palav снимка t_palav 02 юни 2007 - 10:59

Колега, моята кола е купих с газовото. Предния собственик е сложил обикновенно газово и впечатленията ми до момента са следните: колата върви както и на бенз (няма голяма разлика), няма гърмежи или нещо такова, но това до колкото мисля е въпрос на центровка и хубави тоци. Единствения проблем който забелязвам са оборотите. Има много теми във форума, можеш да поразледаш АГУ секцията. Значи при мен в повечето случаи колата вдига много високи обороти ~3000 на празен ход, което естествено се отразява и върху разхода, а понякога гасне при висока скорост като изключа от скорост. Разхода, който ми дава е 12-13 градско, нормално каране извън града падна до 9, с настъпване отива пак до 12-13.
Моя съвет е газов инжекцион за да си спокоен, но в крайна сметка ако няма достатъчно парици - обикновенно газово ама се приготви за ядове.
Отговори

radok снимка radok 02 юни 2007 - 12:21

 nanio, на Jun 2 2007, 02:52 AM, каза:

Благодаря за мненията, но мисля да сложа обикновена уредба. Може ли да ми разясните какви емулатори и клапи трябва да се сложат и каква марка газова уредба. Един колега от форума каза че си е сложил уредба Platinica za 370 лева в град Плевен.


Така е колега. За сега съм доволен. Вече съм на 1000 км и трябва да отида до сервиза да я регулират окончателно. PLATINCATA си е чисто LOVATO. Видях и ремонтния комплект за нея (LOVATO). Миналата седмица подмених сондата с такава с електрически клапан (задължително изискване за ЕС). Когато слагах уредбата, нямаше такива с ел. клапани. Това повдига цената с още 20 лв. <_<
Отговори

nanio снимка nanio 02 юни 2007 - 20:02

То е ясно че е най-добре да сложа газов инжекцион, но цената е доста висока 1800 лева. Ако се налага бих ги дал, но колите ги сменям на 2 години максимум, а при препродажба никой няма да оцени че съм сложил газов инжекцион. А другото е просто като си помисля че колата ми струва 4000 лева как да сложа газова за 2000 :). Ще помисля още малко върху въпроса. Може ли някои да даде мнения за евтините инжекциони?
Отговори

stanara_16V снимка stanara_16V 03 юни 2007 - 15:28

Ами ако ти се разхожда до Варна ще спестиш 600лв.Цената е 1200лв.Защото след като си сложих аз заведох още 4 колеги да си сложат и за това е надолу цената с 100лв.
Отговори

nanio снимка nanio 05 юни 2007 - 16:09

Някой може ли да изкаже мнение за газов инжекцион ФОБОС с цена: 1200 лева <_<
Отговори

nanio снимка nanio 08 юни 2007 - 02:39

:icon_rolleyes:
Отговори

qnis3 снимка qnis3 08 юни 2007 - 11:49

 nanio, на Jun 8 2007, 03:39 AM, каза:

:icon_rolleyes:

Колега не са лоши има доста настройки и работят добре.
Ето ти и линка да напрвиш сравнение http://www.fiat-bg.o...pic.php?t=16272
Отговори

sary снимка sary 09 юни 2007 - 19:25

predi месец сложих газов инжекцион при Пламен (летеца).За мене е номер 1.много съм доволен.цена 1150лв.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 11 юни 2007 - 18:08

В петък ми сложиха газов инжекцион Фобос, в Плевен на Корсата от аватара. Минах вече 400 км и съм много доволен.
Колата се държи перфектно, дори ми се струва че върви по добре от на бензин и то при положение че не включвам на турбо степента. Климатика си работи през цялото време, с четири човека и багаж си карах по магистралата 140 - 150.
Отговори

Настрадин снимка Настрадин 13 юни 2007 - 13:38

На мен във фирмата Булвария ми взеха 2000 лв за газов инжекцион easyJet на новата астра и от тогава бял ден не съм видял.
Колата е на 3000 км и на всеки 400 км светва лампата чек енджин.
Майсторите много бавно, за да не се изморят я гледат с отворен капак 3-4 часа, изчистват грешките от компа и изтърсват някоя глупост от типа - много нежно я карате, затова...
Моторът е 1,6, а разходът на газ твърдо 10!!!

Моето мнение е следното: колкото по-евтина, толкова е по-надеждна газовата уредба!!!
Отговори

sary снимка sary 13 юни 2007 - 16:16

анличаните казват; не съм богат ,за да купувам евтино.патих си затова спазвам принципа стрикно.моята астра е 1,8 115к.с климатик при 90км. извън града 6,23/разход. в града около 10 с климатик.сменяй майсторите.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 13 юни 2007 - 17:38

 Настрадин, на Jun 13 2007, 02:38 PM, каза:

На мен във фирмата Булвария ми взеха 2000 лв за газов инжекцион easyJet на новата астра и от тогава бял ден не съм видял.
Колата е на 3000 км и на всеки 400 км светва лампата чек енджин.
Майсторите много бавно, за да не се изморят я гледат с отворен капак 3-4 часа, изчистват грешките от компа и изтърсват някоя глупост от типа - много нежно я карате, затова...
Моторът е 1,6, а разходът на газ твърдо 10!!!

Моето мнение е следното: колкото по-евтина, толкова е по-надеждна газовата уредба!!!



Колега в Булвария не бих отишъл за нищо на света. Газовата ми излезе 1185 лв. с евро клапан на бутилката, автоматичен ключ с показание за количеството на газта и узаконяването. Разхода ми е под 8 с работещ климатик, сега чакам да видя в градското на София колко ще ми излезе при положение че ми харчеше 9.5 бензин.
Отговори

ilkotyaga снимка ilkotyaga 13 юни 2007 - 21:29

mozes da si slozish balagarska za 1100 lv no ty prepora4vam da si slozish gazova s lambda sonda kontrol s stapkovo motor4e :opel_forever: she ty svarshi sashtata rabota za po malko pary garantyram ty ok!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg