Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра Г проблем

Hristo Toshev снимка Hristo Toshev 06 декември 2015 - 17:44

Здравейте,
Пиша Ви тук защото имам проблем, с който не мога да се справя и бих Ви бил признателен ако ми помогнете!
Та заначи имам Астра Г - 98г, комби -115 коня
Преди време започнаха да свети лампите на тракшън контрол и abs- а. Едновременно светнаха. На диагностиката излезе десен датчик на главината!
Смених го с нов и още след 50км пробег лампите пак светнах. Важното да се отбележи, е че и километража от време на време спира да работи. Стрелката пада на долу, а дигиталния спира да отчита. След известно време киломтража пак тръгва.
Сега на диагностикат излезе грешка че левия датчик на главината не рабати.

Има и един втори много по неприятен проблем. Когато колата загрее, като спра на светофар - угасва. На диагностиката излезе дебитомер.

Молбата към Вас мие да ме посъветвате какво да правя!
Може ли да ме насочите към специалист, за да не купував скъпи части, които да не вършат работа!
Мнението беше редактирано от Hristo Toshev: 06 декември 2015 - 17:45
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 декември 2015 - 17:59

Ако си попълниш профилът коректно може да те насочим към специалист!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 декември 2015 - 19:27

Щом пада километража проблема идва от предно ляво колело но не е задължително да е главината провери буксата и кабела на датчика на АБС-а а за това дали е дебитомера напиши номера на грешката която сте прочели на диагностиката за скъпи или евтини части най-добри специалисти са таксиджиите те знаят коя марка колко кара и коя не.
Отговори

Hristo Toshev снимка Hristo Toshev 06 декември 2015 - 19:54

 IvailoM, на 06 декември 2015 - 17:59, каза:

Ако си попълниш профилът коректно може да те насочим към специалист!


Здравейте,!

не смятам, че съм некоректен!

Не съм сигурен какво точно желаете да си допълня в профила?
Моля опишете къде съм допуснал грешка и ще я коригирам!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 декември 2015 - 20:15

Ако сте си направили труда да прочетете правилата на този форум щяхте да знаете, че има задължителни неща за попълване! Има си шаблон за профил, където сте некоректен!
Написали сте, че живеете в Астра?!?, карате Опел, но незнайно какъв, с какъв мотор и тн. Моля, прочетете правилата и коригирайте пропуските, благодаря!
Отговори

Hristo Toshev снимка Hristo Toshev 06 декември 2015 - 20:34

 IvailoM, на 06 декември 2015 - 20:15, каза:

Ако сте си направили труда да прочетете правилата на този форум щяхте да знаете, че има задължителни неща за попълване! Има си шаблон за профил, където сте некоректен!
Написали сте, че живеете в Астра?!?, карате Опел, но незнайно какъв, с какъв мотор и тн. Моля, прочетете правилата и коригирайте пропуските, благодаря!



Здравейте,
Благодяря Ви за информацията!

Надявям се всичко вече да е ок
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 декември 2015 - 20:50

WOLOTGF от това се разбира че е астра г за комби след това е 35 което не е толкова важно липсва ти кода на мотора предполага се че е 1.8 по мощноста но всеки мотор има код примерно x18xe x18xe1 z18.... и други затова ти пишат че нямаш коректно попълнен профил.
Отговори

Hristo Toshev снимка Hristo Toshev 06 декември 2015 - 21:33

 mrsch66, на 06 декември 2015 - 20:50, каза:

WOLOTGF от това се разбира че е астра г за комби след това е 35 което не е толкова важно липсва ти кода на мотора предполага се че е 1.8 по мощноста но всеки мотор има код примерно x18xe x18xe1 z18.... и други затова ти пишат че нямаш коректно попълнен профил.


Мерси,
X18El
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 декември 2015 - 21:50

Най горе на страницата на форума до ника ти, от падащото меню си избери "моят профил" влез и в полето автомобил изтрий ония глупости и след Астра Г добави Х18ХЕ1 ....
Отговори

Hristo Toshev снимка Hristo Toshev 06 декември 2015 - 22:54

 CH_M, на 06 декември 2015 - 21:50, каза:

Най горе на страницата на форума до ника ти, от падащото меню си избери "моят профил" влез и в полето автомобил изтрий ония глупости и след Астра Г добави Х18ХЕ1 ....


Благодаря !

Мисля, че проблема с профила е ок!

Дали има надежда да ми помогнете и за проблемите с колата?
Мнението беше редактирано от Hristo Toshev: 06 декември 2015 - 22:56
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 декември 2015 - 10:33

за проблема с таблото са ти казали какво да направиш. Провери кабела и буксата на АБС-а. щом си сменял главината, значи там е проблема. Виж си и зареждането на акумулатора, както и си почисти клемите на акумулатора и ги стегни хубаво. Кажи как зарежда колата студена и топла, без консуматори и с включени фарове, подгрев на задно стъкло, парно, къси дълги. Ако акумулатора ти свършва или не ти зарежда колата пак може да има аномалии.

Напиши и грешките дето са ти казали от диагностиката.

Кажи газова имаш ли?

Какво значи датчик главина? На астрата не се ли сменя всичко?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 07 декември 2015 - 10:33
Отговори

Кинов снимка Кинов 07 декември 2015 - 12:11

Здравейте,
при мен също се появява проблема с датчика на АБС системата. Двте лампи /АБС и ТС/ светват, но когато си поискат и съответно тогава двете системи не работят. Когато лампите не светят системите си действат. Това ме навява на мисълта, че има лоша връзка някъде към датчика, та въпроса ми е дали греша в това си предположение? Ще следя с интерес темата на колегата.
Отговори

Hristo Toshev снимка Hristo Toshev 07 декември 2015 - 19:51

 Ne6to Smisleno, на 07 декември 2015 - 10:33, каза:

за проблема с таблото са ти казали какво да направиш. Провери кабела и буксата на АБС-а. щом си сменял главината, значи там е проблема. Виж си и зареждането на акумулатора, както и си почисти клемите на акумулатора и ги стегни хубаво. Кажи как зарежда колата студена и топла, без консуматори и с включени фарове, подгрев на задно стъкло, парно, къси дълги. Ако акумулатора ти свършва или не ти зарежда колата пак може да има аномалии.

Напиши и грешките дето са ти казали от диагностиката.

Кажи газова имаш ли?

Какво значи датчик главина? На астрата не се ли сменя всичко?


Здравейте,
Извинете ме за късния отговор!
Зареждането на акумулатора е добре!

Нямам газова уредба!

Да всичко се сменя и съм сменил десния лагер който е комплект с датчика!

P0100 air mass / volume knife signal too large C-007

C0035 - Left Front Wheel Speed
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg