Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с ABS и TC

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 януари 2007 - 12:31

Имам проблем с АБС-а и тракшъна!И двете работят известно време и след това по неясна за мене причина се гасят!Лампите на таблото светят,че не работят и те не работят де!Та искам да питам т'ва от някакъв датчик ли е от к'во е?Ако някои има идея да каже!Иначе става дума за Астра Г X18XE1.Помощ хора!
Отговори

Оги снимка Оги 03 януари 2007 - 12:43

s7ifl3r, на Jan 3 2007, 01:31 PM, каза:

Имам проблем с АБС-а и тракшъна!И двете работят известно време и след това по неясна за мене причина се гасят!Лампите на таблото светят,че не работят и те не работят де!Та искам да питам т'ва от някакъв датчик ли е от к'во е?Ако някои има идея да каже!Иначе става дума за Астра Г X18XE1.Помощ хора!
 


Бах маа му ... тея коли дават АБСОЛЮТНО ЕДНИ И СЪЩИ ДЕФЕКТИ :knee: TC и ABS са взаимно свързани (и скоростомера също) и като спре едното и таблото става дискотека :crazy: Проблема е в някой датчик ... при мен беше в предна лява лагер главина ... ако не е същото и при теб пък на :knee: Зимата като ми замръзваше едното задно колело ставаше същото ... и двете лампи светват.
Та тряа отидеш на сервизче да видят точно кой датчик не бачка :knee:
Успех
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 януари 2007 - 12:48

Аз минах да питам за к'во може да стааа въпров в София Ауто и тия ми викат некакъв датчик дет струва 568лв и аз щеше да припадна!Та за т'ва питам де!Имаш ли представа иначе к'ви пари е реално!?Ако някой от колегите във форума,който имат сервиз(в София) и могат да го напрааат т'ва да кажат да идвам!
Отговори

Оги снимка Оги 03 януари 2007 - 12:55

s7ifl3r, на Jan 3 2007, 01:48 PM, каза:

... и тия ми викат некакъв датчик дет струва 568лв и аз щеше да припадна!


:knee: Яко цифромания :knee: При мен беше най-кофти варианта ... както казах главината. Там тоя датчик не може да се смени щот е капсулована. Та ако се окаже тя беше (ще те излъжа) около 260 лева НОВА. Ако е някой от датчиците на задните колела логично да е по-евтин щот може да си го купиш отделно.
Виж потърси ама ... хехехех, ти отскоро я имаш и още не си разбрал, че по официалните сервизи/представители НЕ СЕ ХОДИ :knee:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 януари 2007 - 12:58

На мене ми беше интересно да питам де!И за малко инфаркт да получа!Следващите една-две седмици май така ще се наложи да карам и вече кат се прибера в Банско там дано моя монтиор да я напраи де!Ама т'ва вече е по реална цена!Каде са 260 лв, каде са 560!Мерси иначе де!
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 03 януари 2007 - 13:09

е ти поне не ги ли пита колко ще ти вземат за диагностика - поне да ти кажат какво точно е! - пък ти после си я оправи на друго място!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 януари 2007 - 13:18

Абе аз имах бегла представа,че стааа въпрос за някакъв датчик и ги питах к'ви пари е!Пък и бързах и нямах време за диагностики и такива неща!
Отговори

Марто снимка Марто 03 януари 2007 - 14:36

s7ifl3r, на Jan 3 2007, 01:18 PM, каза:

Абе аз имах бегла представа,че стааа въпрос за някакъв датчик и ги питах к'ви пари е!Пък и бързах и нямах време за диагностики и такива неща!
 


Представа можеш да добиеш само като закачиш Тех 2. Ако искаш кажи и ще те пратя при много свестен диагностик. За има няма 10лв ще разбереш какво ти е на колицата.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 януари 2007 - 16:20

martoto, на Jan 3 2007, 02:36 PM, каза:

s7ifl3r, на Jan 3 2007, 01:18 PM, каза:

Абе аз имах бегла представа,че стааа въпрос за някакъв датчик и ги питах к'ви пари е!Пък и бързах и нямах време за диагностики и такива неща!
 


Представа можеш да добиеш само като закачиш Тех 2. Ако искаш кажи и ще те пратя при много свестен диагностик. За има няма 10лв ще разбереш какво ти е на колицата.
 

Казвай каде???
Отговори

geniy снимка geniy 03 януари 2007 - 17:02

Аз съм ходил в София ауто-30 лева е диагностиката / 33 със смяна на софтуер / .И на мен ми казаха,че е от предна лява главина,където се намира и този датчик.Но според мен не може да е от него,защото когато колата загрее или се покара малко повече лампата загасва.Та и да ходиш там файда няма.Аз имах проблем с паленето сутрин.Казаха ми че са го решили проблема със смяна на софтуер,но колата пак е така.Та смятай какви специалисти са там :knee:
Отговори

Оги снимка Оги 03 януари 2007 - 17:06

geniy, на Jan 3 2007, 06:02 PM, каза:

...


Човек, ще ти кажа честно без да преувеличавам. Ако слушах тея от официалния сервиз на Опел във Варна сега щях още да си има проблема и да съм около 900 :knee: ... да, 900 лева назад. Няма какво да си говорим. Викторе, скачай на 10-те лв. оферта и си ти :knee:
Отговори

Марто снимка Марто 03 януари 2007 - 17:37

Loz, на Jan 3 2007, 05:06 PM, каза:

geniy, на Jan 3 2007, 06:02 PM, каза:

...


Човек, ще ти кажа честно без да преувеличавам. Ако слушах тея от официалния сервиз на Опел във Варна сега щях още да си има проблема и да съм около 900 :knee: ... да, 900 лева назад. Няма какво да си говорим. Викторе, скачай на 10-те лв. оферта и си ти :knee:
 



Абсолютно прав е колегата Оги, :knee: е мнението ми за официалните сервизи.
Сервиз за който ти говоря е на гърба на техникума "Вилхем Пик". Търсиш човек на име Павел, много свестен е , само че е препълнен винаги така че първо му се обади да ти каже кога да отидеш. GSM: 0897 903 080
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 януари 2007 - 18:04

Мерси мнооо колеги!Да се надявам утре да цъфна там да видят за ко стаааа въпрос!Днеска не съм имал проблема,дано повече и да го нямам де, но все пак ще ида да видя за к'во стааа въпрос!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 15 януари 2007 - 22:13

Е т'ва нещо ще ме умори!Гледахме я,сукахме я!Не мое да разбереме от кой датчик е!Ту всичко си работи,ту не работи!Стигнахме до извода,че някой кабел ми прекъсва!Па дали е т'ва да се надявам скоро да разбера!Дайте някакъв съвет!
Отговори

EDS снимка EDS 15 януари 2007 - 23:32

Колега не бързай да се отказваш , и аз имах подобни проблеми , и да ти кажа честно съмнявам се да е от датчик това .Много по голяма е вероятността да имаш прекъснат някъде кабел или поради лоша и износена изолация на кабелче да дава на късо някъде . Значи елкона ще ти каже точно на кое колело датчика (тоест изолацията му според мен ) прави проблеми . Малко ме съмнява да тръгне да се занимава да ти сваля гумата за да ти отстранява проблема понеже повечето са големи "мърди" , така че след като разбереш от кое колело е евентуалния проблем си избираш някъде спокойно местенце , вдигаш количката на крик и започваш да ровиш търсейки окъсеното кабелче . Разбира се не изключвам и вариант за повреден датчик но за мен е малко вероятно това - много по вероятно е ако се е повредил да си го повредил ти самият ако си качвал колата по тротоари или бордюри някъде и да си го чукнал леко колкото да започне да "халтави" и прекъсва отколкото самия датчик да дефектира от самосебе си . :mhihi: успех ааа и колега ако случайно е от датчика и решиш да го сменяш не бързай да купуваш нов а се огледай за нещо от автоморга - там специално електрониката е в пъти по евтина от тази в магазина - аз например си купих ламбда за 25 лева и карам 10 месеца вече с нея при цена на нова 400 и ......лв (4 проводникова титаниева) има и вестници за обяви за части знаеш успех :unsure:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 16 януари 2007 - 10:37

EDS, на Jan 16 2007, 12:32 AM, каза:

Колега не бързай да се отказваш , и аз имах подобни проблеми , и да ти кажа честно съмнявам се да е от датчик това .Много по голяма е вероятността да имаш прекъснат някъде кабел или поради лоша и износена изолация на кабелче да дава на късо някъде . Значи елкона ще ти каже точно на кое колело датчика (тоест изолацията му според мен ) прави проблеми . Малко ме съмнява да тръгне да се занимава да ти сваля гумата за да ти отстранява проблема понеже повечето са големи "мърди" , така че след като разбереш от кое колело е евентуалния проблем си избираш някъде спокойно местенце , вдигаш количката на крик и започваш да ровиш търсейки окъсеното кабелче . Разбира се не изключвам и вариант за повреден датчик но за мен е малко вероятно това - много по вероятно е ако се е повредил да си го повредил ти самият ако си качвал колата по тротоари или бордюри някъде и да си го чукнал леко колкото да започне да "халтави" и прекъсва отколкото самия датчик да дефектира от самосебе си .  :mhihi: успех  ааа и колега ако случайно е от датчика и решиш да го сменяш не бързай да купуваш нов а се огледай за нещо от автоморга - там специално електрониката е в пъти по евтина от тази в магазина - аз например си купих ламбда за 25 лева и карам 10 месеца вече с нея при цена на нова 400 и ......лв (4 проводникова титаниева) има и вестници за обяви за части знаеш успех  :unsure:
 


Поддържам мнението на колегата за кабелчето. Аз също очаквам подобен проблем на предно ляво колело поради факта, че последния пипал по колелото е оставил кабелчето висящо и при определени условия то се допира до железата около него. За да го върна на мястото му трябва да се разглобява немалко.

Ако проблема се окаже от задните главини имам две (15", с АБС, Астра Г). Едната е с прецакан лагер, но не знам коя. Двете ги давам за 100 лв., ако не стане си ги взимам обратно.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 16 януари 2007 - 14:01

Мерси пичове!В събота или неделя ще прегледам всичко от до!И аз съм на мнение че стааа въпрос за кабел!Иначе ако е от задните датчици ще се възползвам от предложението!Кат разбера к'во е ще пиша пак!Вече 50км не са се обаждали пък ще видиме!
Отговори

geniy снимка geniy 17 януари 2007 - 23:08

bat_jorko, на Jan 16 2007, 10:37 AM, каза:

EDS, на Jan 16 2007, 12:32 AM, каза:

Колега не бързай да се отказваш , и аз имах подобни проблеми , и да ти кажа честно съмнявам се да е от датчик това .Много по голяма е вероятността да имаш прекъснат някъде кабел или поради лоша и износена изолация на кабелче да дава на късо някъде . Значи елкона ще ти каже точно на кое колело датчика (тоест изолацията му според мен ) прави проблеми . Малко ме съмнява да тръгне да се занимава да ти сваля гумата за да ти отстранява проблема понеже повечето са големи "мърди" , така че след като разбереш от кое колело е евентуалния проблем си избираш някъде спокойно местенце , вдигаш количката на крик и започваш да ровиш търсейки окъсеното кабелче . Разбира се не изключвам и вариант за повреден датчик но за мен е малко вероятно това - много по вероятно е ако се е повредил да си го повредил ти самият ако си качвал колата по тротоари или бордюри някъде и да си го чукнал леко колкото да започне да "халтави" и прекъсва отколкото самия датчик да дефектира от самосебе си .  :mhihi: успех  ааа и колега ако случайно е от датчика и решиш да го сменяш не бързай да купуваш нов а се огледай за нещо от автоморга - там специално електрониката е в пъти по евтина от тази в магазина - аз например си купих ламбда за 25 лева и карам 10 месеца вече с нея при цена на нова 400 и ......лв (4 проводникова титаниева) има и вестници за обяви за части знаеш успех  :unsure:
 


Поддържам мнението на колегата за кабелчето. Аз също очаквам подобен проблем на предно ляво колело поради факта, че последния пипал по колелото е оставил кабелчето висящо и при определени условия то се допира до железата около него. За да го върна на мястото му трябва да се разглобява немалко.

Ако проблема се окаже от задните главини имам две (15", с АБС, Астра Г). Едната е с прецакан лагер, но не знам коя. Двете ги давам за 100 лв., ако не стане си ги взимам обратно.
 

Аз свалях предна лява гума ,за да проверя кабелчето / те са 2 / и са си чисто нови.Даже буксата я напръсках после със спрей за смазване и пак нищо.Остава да дава някъде на късо в оплетките с кабелите?За друго не се сещам.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 21 януари 2007 - 20:24

Ибах ги т'ва!Уж не е развален некой датчик,па па се гасят!А най-големия фокус!Бипкам и лампите светват! :fire:
Отговори

Марто снимка Марто 22 януари 2007 - 13:41

s7ifl3r, на Jan 21 2007, 08:24 PM, каза:

Ибах ги т'ва!Уж не е развален некой датчик,па па се гасят!А най-големия фокус!Бипкам и лампите светват! :fire:
 



Ха-ха моя проблем :2angry1:

Ако разбера как се оправя ще споделя , същото важи и за тебе , ако разбереш :fire:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg