Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Охлаждане на маслото

wds12 снимка wds12 18 февруари 2009 - 07:59

Здравейте,
Имам Opel Astra G с двигател X17DTL. Когато и да проверя радиатора на маслото той винаги е студен, въпреки че по показания на температурата на двигателя той развива 94 - 95 градуса. При каква температура трябва да започне охлаждането на маслото и къде може да е проблема.
Отговори

jorkata снимка jorkata 18 февруари 2009 - 11:10

И аз имам същия мотор и при мен винаги радиатора на маслото е студен.
Отговори

VanVan снимка VanVan 18 февруари 2009 - 14:23

При мен масленият радиатор е топъл само при пълно и продължително натоварване на двигатела Х20ХЕР
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 20 февруари 2009 - 11:37

Ако не се лъжа има термостат за маслото и се отваря само при повишено загряване на маслото.
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 21 февруари 2009 - 20:58

Във фланеца на масления филтър има монтиран термостат. Фланеца е между филтъра и блока и се развива с вътрешен шестостен. Провери да не е клеясал термостата. Преди това си подготви гумената гарнитура за фланеца(гумен пръстен) - има е на карго-експрес Варна и струва около 2лв. От температурата същата се изпича и при снемане може да се счупи!!
Отговори

Гостenes_rs_* 31 май 2011 - 14:29

Здравейте ! А как се казва тая част която се намира зад двигателя до масления филтар и охлажда маслото. Става вапрос за опел астра исузу 1.7 дти 2000г. Мисля че заради това ми меше малсото с водата...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg