Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бензинови инжектори за Z16SE

Venci B снимка Venci B 28 ноември 2022 - 13:33

Здравейте!

Искам да помоля за помощ откъде да поръчам 4 бр. бензинови инжектори за Астра Г с двигател Z16SE? Моите инжектори пускат гориво и след като бъде угасен двигателя. Следващото палене е трудно. Стартерът се затруднява и вече втори път го нося за рециклиране през тази година. Освен това двигателят работи неравно и тресе. С една дума - трябват ми нови инжектори, които никой не може да достави, защото били спряни от производство. Проверих в Дженеръс, SFA, Косер, както и в много на брой малки магазинчета, резултат - нямат и не могат да доставят. Колата е в много добро общо състояние и не е за бракуване. Моля, посъветвайте ме каде още да търся такива дюзи.
Отговори

sathv снимка sathv 28 ноември 2022 - 14:11

Дюзи за тоя мотор се намират из чужбина, въпроса е, дали си готов да платиш минимум по 200 лева бройката. Ако не, търси втора употреба.
Отговори

Venci B снимка Venci B 28 ноември 2022 - 14:38

Ако са оригинални, цената няма значение. Как да ги поръчам?
Отговори

Venci B снимка Venci B 28 ноември 2022 - 18:50

Пропуснал съм да напиша, че търся нови дюзи. Употребявани имам, така или иначе. Пропускът е мой.
Благодаря на Ivailo M за предложението, но не ме устройва.
Поздрав!
Отговори

ufer снимка ufer 28 ноември 2022 - 19:21

То хубаво, ама новите обикновено са "китайчета", може да работят или пък хич да ги няма, отделно 1-2 години и пак отначало. Някой приятел в чужбина да търси залежала стока в някой сервиз или склад... Иначе пробваш стари, докато улучиш... :biggrin:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 ноември 2022 - 20:15

 Venci B, на 28 ноември 2022 - 18:50, каза:

Пропуснал съм да напиша, че търся нови дюзи. Употребявани имам, така или иначе. Пропускът е мой.
Благодаря на Ivailo M за предложението, но не ме устройва.
Поздрав!


Кое не те устройва точно? Имаш ли алтернатива?
И тва да са ти прецакани всички дюзи някакси не го вярвам......Според мен имаш друг проблем!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 28 ноември 2022 - 20:17
Отговори

Venci B снимка Venci B 16 декември 2022 - 08:55

Здравейте, пиша за развитието по темата, за да е информативна за някого. Най-накрая намерих търсените дюзи. От доставчик в Полша по 110 лв. бройката + около 100 лв. доставка. Кутийките са брандирани от фирма "ERA". На стикерите им е написано "Distributed by ERA". Вътре на самите дюзи е щампован бранда "DELPHI" и има QR-код. Монтирах ги. Не се нуждаят от специални адаптации. Двигателят работи тихо. Оборотомерът не "мърда" на празен ход.
Поздрави на всички! Дано съм бил полезен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg