Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на спирачни дискове?

mart снимка mart 26 март 2010 - 21:12

Здравейте колеги дойде ред и на мойте дискове да ги сменям. Колата е Астра Ф 1.7Д(немския мотор). Искам да попитам какви спирачни дискове ще ми препоръчате който да са на добра цена да спира добре с тях колата и съответно какви накладки. Поздрави и Благодаря предварително.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 26 март 2010 - 22:56

За дисковете бих ти препоръчал ако не ти се дават много пари да се разходиш с едно шублерче по моргите. Преди време взех за моята за скромната сума от 40лв 256мм х25мм , с износване под 1 мм сумарно(дебелина повече от 24мм) Мисля твоите са същия размер. За шублерчето го казвам, защото когато се износва един диск, ръба който остава отвън и отвътре е сравнително тънък(~1-2мм) и корозира, поради което независимо колко е износен диска, ръба му е висок около милиметър най много. Старите ми дискове имаха 1мм ръб , а дебелината им беше спаднала до 19мм!!!! Така че ако взимаш втора къра - задължително си замери дебелината, там където стържат накладките! Иначе нови дискове са ~200лв комплекта, и внимавай да не попаднеш на ментета.
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 26 март 2010 - 23:03

Аз като ги сменях взех Bendix дискове (130 лв) и Ferodo накладки (38лв), като цяло съм доволен. Не взимай от морга понеже може да са криви и после да ти тресе като спираш (аз заради това ги смених). 

пп. Едно момче от фрума ги продаваше с отстъпка за опел маняците. 
Отговори

vladata снимка vladata 28 април 2010 - 11:02

Извинявам се предварително на колега че пиша в темата му, но да не отварям нова тема за въпрос които е свързан и с неговата тема.
Та.... налага се да сменя предните спирачни дискове с нови(дискове феродо и накладки феродо), интересува ме дали после трябва да се обезвъздушава цялата спирачна система или просто спирачните апарати се развиват и се свалят без да се отваря изобщо пътя на спирачната течност, понеже за да сваля диска трябва да махна целия спирачен апарат??? или бъркам
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 28 април 2010 - 11:09

Не бъркаш, трябва да се свали целия апарат, но няма да отвиваш спирачния маркуч и няма да влезе въздух в системата. Ако слагаш чисто нови дискове и накладки очаквай да се вдигне нивото на течността в казанчето. Това е!
Успех!
Отговори

vladata снимка vladata 28 април 2010 - 11:15

Благодаря за бързия отговор колега !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg