Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

теч на масло

marinov снимка marinov 07 ноември 2010 - 16:50

Здравейте, колеги! Вкрая на август си взех Корсичка 1,0 12V. Много съм доволен от колата разхода и е страхотен аз съм и първи собственик в България. Като всяка карана кола проблемите започнаха почти веднага 2-3 дена след като я купих и смених масло филтри както си му е реда. В сервиза в който я закарах ми сложиха BP Visco 10 W40. След няколко дена се започна великото капане говорих с какви ли не маистори диагнозата на всички беше че е от гарнитура на картера, купих я намерих и сервиз в който ми я смениха. След няколко часа капането започна отново. Двигателя е малак събира 3 литра а на щеката ве4е е насредата между мин и макс. Чудя се вече какво може да е. Отчаял сам се много си я харесвам ама този теч ме побарква.
Очаквам някакви предположения от каде може да е теча капката се събира в най-ниската част на двигателя там където се съединява със скоростната.
Отговори

детеборе снимка детеборе 07 ноември 2010 - 17:00

Ако е от гарнитури менте за да не се занимаващ повече с глупости си слагащ течна гарнитура и всичко заспива ! :)
Отговори

marinov снимка marinov 07 ноември 2010 - 17:16

Гарнитурата която взех е немска абсолютно същата беше като оригиналната присъствах докато ми я сменят изглеждаше доста внушителна метална с гума по канта купих я от ауто плюс русе имам приятел които е продавач при тях. Опаковката си бее с етикети със всичко както трябва.
Отговори

Гено снимка Гено 07 ноември 2010 - 17:16

трябва да установиш с точност откъде тече, може да е от семеринг на колянов вал, тогава по-добре доливай, иначе може да се отвори бая работа за да го спреш.
Отговори

vladkata снимка vladkata 07 ноември 2010 - 17:51

Може да е от семерина на коляновия или разпределителния вал както и от капака на разпределителния вал може и от маслената помпа .
П.С. ако е от картера вземи си пак гарнитура, но я намажи със силикон аз поне винаги ги мажа и нямаш ядове. :kinggrin:
Отговори

iwanov снимка iwanov 07 ноември 2010 - 18:12

Почисти хубаво местата от които се съмняваш да тече, смисъл картера около семеринги и т.н. и следи от къде точно прокапва.
Отговори

тишката снимка тишката 07 ноември 2010 - 18:31

 iwanov, на 07 Nov 2010, 18:12, каза:

Почисти хубаво местата от които се съмняваш да тече, смисъл картера около семеринги и т.н. и следи от къде точно прокапва.

Мерси за информацията А да знаеш някакви пирипети при монтажа дали има понеже сам нов собственик на колата и малко не сам навлезнал наватре с нещтата освен нов картер и нова гарнитура някакви други процедури дали има ? :kinggrin:
Отговори

marinov снимка marinov 07 ноември 2010 - 21:38

Да ти кажа чесно и аз си мислех за семерина на колянов защото омасляването е там, нонезнам как мога да сам 100% сигуренпросто цялото място е доста омаслено, кадето се свързва двигателя със скоростната, не искам да си представям колко мойе да струва ремонта

 vladkata, на 07 Nov 2010, 17:51, каза:

Може да е от семерина на коляновия или разпределителния вал както и от капака на разпределителния вал може и от маслената помпа .
П.С. ако е от картера вземи си пак гарнитура, но я намажи със силикон аз поне винаги ги мажа и нямаш ядове. :kinggrin:
Отговори

Гено снимка Гено 07 ноември 2010 - 22:05

препоръчвам ти да измиеш двигателя, за да се види добре откъде е теча, пък тогава му мисли за по-нататък
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 07 ноември 2010 - 22:29

Колеги, тази Корса не е ли с верига, а не с ремък ? Къде е семеринга на коляновия вал тогава ? Ако картера е би удрян преди и се е изкривил и се смени гарнитурата става пак така и продължава теча.
Отговори

marinov снимка marinov 07 ноември 2010 - 22:52

 javor_bg, на 07 Nov 2010, 22:29, каза:

Колеги, тази Корса не е ли с верига, а не с ремък ? Къде е семеринга на коляновия вал тогава ? Ако картера е би удрян преди и се е изкривил и се смени гарнитурата става пак така и продължава теча.
Да корсата е с верига, проблема, е че преди да сменя маслото теч нямаше, а започна няколко дена след смяната несъм я удрял
Отговори

Гено снимка Гено 07 ноември 2010 - 22:56

имало е добавки сигурно против теч, или нещо не е завито както трябва - филтъра в частност
Отговори

marinov снимка marinov 07 ноември 2010 - 23:04

Тези добавки срещу теч на масло не са ли много опасни за двигателя, чувал съм че водят до доста главоболия

 Гено, на 07 Nov 2010, 22:56, каза:

имало е добавки сигурно против теч, или нещо не е завито както трябва - филтъра в частност
Отговори

vladkata снимка vladkata 08 ноември 2010 - 17:42

Сега се сещам ,че колегите са прави 1.0 мотора е с верига и всичко си е затворено вътре .Най добре е дати измият мотора с обезмаслител перфектно палиш и лягаш от долу ,но ако има някаква кривина на картера гарнитурата няма да я обере без намеса на любимия ми силикон на виктор ренц :kinggrin: .
П.С. Предния ми мотор течеше стабилно налях му 1 добавки за спиране на теча ефекта беше никакъв сипах му още една на друга марка ефект никакъв колата вървеше с 1 литър масло и 2 литра добавки :mhihi: май може да се кара с тях вместо масло <_< .
Мнението беше редактирано от vladkata: 08 ноември 2010 - 17:44
Отговори

oggie снимка oggie 08 ноември 2010 - 18:13

И аз имам подобен проблем въпреки ,че няма теч от двете страни на двигателя има омасляване . От сервиза ми препоръчаха да измия двигателя но това просто няма как да се случи тъй като от едната страна частите са прекалено близо . Интересно ми е какво точно представлява миенето на двигателя . С пароструйка ли се прави ? Не е ли опасно за всичката електроника и жици тая процедура ?
Отговори

LADA2107 снимка LADA2107 08 ноември 2010 - 19:31

Здрасти,
карам Corsa B със същия двигател. Та да кажа, след смяна на веригата барабар с гарнитури, обтегачи, водачи, алабала... и наливане на 10W40 , ми се почви теч. След обстойно гледане, лежане под колата и прочие, установих виновника, а именно - семеринг на маслената помпа. След смяната всичко се оправи. Прилагам графика на въпросният семеринг, показана ми от колегата от който го купих. На мен ми капеше от ляво (като застанеш пред колата), ролката на колянория вал, дето върти пистовия ремът беше бая омаслена, та даже беше хвърляло масло по радиатора.
Това е, надявам се да съм бил полезен :icon_wink2:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...0346&st=260

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от LADA2107: 08 ноември 2010 - 19:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg