Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ламбда сонда Вектра Б

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 14 октомври 2011 - 17:18

Някой от вас,колеги може ли да ми каже и за по-сигурно да ми покаже ( на снимка разбира се ) къде е вързана ламбда сондата на Опел Вектра Б (1.8 Екотек 95/96год) ? Днес забелязах , че кабелите ми са скъсани от сондата и отгоре не се виждаха да висят някакви други кабели . Искам да си я вържа , но не знам къде и как ... и дали изобщо работи .....
Благодаря ви предварително !

P.S. Тъкмо сега се рових из нета и видях,че имало два вида такива сонди ( или поне аз толкова намерих ) , а именно с един и с 4 кабела , имали и други видове , защото по мой спомен , видях днес 3 кабелчета , но ако моделита са наистина тези два , значи съм с 4
Мнението беше редактирано от Opel Vectra B X18XE: 14 октомври 2011 - 23:59
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 17 октомври 2011 - 15:05

Някой от вас ще ми отговори ли ?! ?! ?!
Отговори

barezz снимка barezz 17 октомври 2011 - 15:22

Колега,
Обикновенно ламбдите (предната, ти мисля че си само с предна) имат кабел около 70-80 см, които тръгва от самата сонда от катализатора, минава по капака на главата и надясно слиза към един куплунг долу ниско към скоростната кутия. От там мисля, че влиза в снопа към борд компа. Моята предна сонда е с 4 кабела (т.е. има подгрев, тези е 1 кабел нямат). За да си сигурен, питай в някой магазин за твоя конкретен модел каква дават, и тогава търси буксата.
А при положение, че ти е откъснат кабела, нямаш ли грешки в компа???? Ако няма някакви емулатори или тн със сигурност ще ти пее грешки. Правил ли си диагностика?
Отговори

titan22 снимка titan22 17 октомври 2011 - 15:24

Колега,твоята е със 4-ри кабелаПубликувано изображение---
Мнението беше редактирано от titan22: 17 октомври 2011 - 15:26
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 17 октомври 2011 - 23:16

Благодаря на колегите,които взеха отношение по темата !
Значи като гледам тази снимка и се сещам,че имам една такава висяща празна букса т.е. няма никакви кабели надолу,което май е повече от сигурно , че това ми е кабела за сондата . Относно грешките на компа , ами незнам , не ми е изписвало да имам някаква грешка , освен че ми беше намаляло маслото тъй като гарнитурата на капака на клапаните ми беше за смяна , смених я , долях масло и вече нямам грешки , а иначе на диагностика не съм я носил . А какви са негативите ако карам така без ламбда сонда ( между другото нямам и катализатор ) , а колата си работи добре , върви си , нямам проблем ( поне според мен ) ? На вас колеги какъв разход ви показва компютъра когато колата си работи на място , защото при мен е около 0,9 - 1,3 l/h ?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 октомври 2011 - 06:18

 Opel Vectra B X18XE, на 17 октомври 2011 - 23:16, каза:

На вас колеги какъв разход ви показва компютъра когато колата си работи на място ,
защото при мен е около 0,9 - 1,3 l/h

Това са нормални стойности, колега.
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 19 октомври 2011 - 10:45

Благодаря за отговора,колега ! Все пак очаквам и други мнения ...

"А какви са негативите ако карам така без ламбда сонда ( между другото нямам и катализатор ) , а колата си работи добре , върви си , нямам проблем ( поне според мен ) ? На вас колеги какъв разход ви показва компютъра когато колата си работи на място , защото при мен е около 0,9 - 1,3 l/h ? "
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 20 октомври 2011 - 22:02

:25:
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 26 октомври 2011 - 20:40

Хайде де колеги , някой друг от вас няма ли мнение по темата ?!
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 28 октомври 2011 - 01:22

Колега, ако твоята ел. инсталация в тази част не е променена от някой ел. техник (разбирай - ламбда емулатор заради газова инсталация), то няма начин ECU-то да не дава грешка.
Освен това поради липсата на такава или неработеща ламбда, колата ще има намалена динамика и завишен разход на гориво а и задължително ще ти свети check engine-а на таблото.Всичко това се случва, защото ECU-то не може да изчислява правилно сместа и е странно като казваш, че всичко работи нормално!Аз съм със същия двигател и буксата за сондата при мен излиза от един сноп кабели, който се намира зад бобината на запалването, а самата сонда е с 4 проводника.
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 28 октомври 2011 - 14:48

Вчера ходих при един майстор и той ми каза , че щом нямам газ нищо не и пречи , просто ще ми качи разхода с около 0,5л и това е . Колата си пали и си върви нямам проблем , само разхода не мога да и засека , ама сякаш много ми се вижда , а може просто така да ми се струва тъй като преди карах Голф3 1.4 60к.с. , а сега съм с 1.8 115к.с. 16V . Май забравих да спомена , че също така и катализатор нямам.
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 29 октомври 2011 - 23:56

Това че нямаш катализатор, въобще не е проблем,даже по-добре защото имаш един елемент по-малко, който да пречи на изходящите газове.Но за лабда-та те съветвам да я сложиш, защо тя е в основата на добре работещия двигател,не е сложена само заради екологични цели, както си мислят някой майстори.
Та по този повод, моята я смених преди месец, като новата я поръчах от Англия за 166лв. по пощата-за сравнение в България ми искаха 270лв.Производство на NGK-Япония. Пристигна за 1 седмица а това е адреса: http://www.lambdasensor.com/
Мнението беше редактирано от chaikowky: 30 октомври 2011 - 00:06
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 30 октомври 2011 - 08:07

Много е важно да има кабел (червен)! Показанията на борда няма да видиш усеша се само в вървежа.
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 30 октомври 2011 - 08:10
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 30 октомври 2011 - 23:14

Обмислям варианта да си взема сонда от някоя автоморга , какво ви е мнението , и как мога да я проверя дали работи ?
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 31 октомври 2011 - 22:43

:25:
Отговори

chaikowky снимка chaikowky 01 ноември 2011 - 20:10

Това с автоморгата не е добра идея.Можеш да я тестваш, първо като я закачиш на твоята кола и закачиш колата към диагностичен стенд.Друг вариант, нещо като с мултицет няма, даже ще я повредиш.Но я си представи , че на стенда сондата работи,а след месец ползване дефектира?!Ако си я взел за 10лв+диагностика за 20лв.,се преживява,ама ако е повече.....?!Като я вземеш нова имаш живот за около 50-100000 км. в зависимост колко качествен бензин сипваш.( То па в България и бензина е един дето ....)

Поздрави!
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 01 ноември 2011 - 20:20

Може се провери на жълтия и белия кабел те са за погрева! Това му е слабото място на тея сонди,ако изпише около 6 ома значе бачка,ако няма нищо значе не я вземай! Аз така трудно я намерих в морга 3-4 ама на всичките неим работише погрева докато не попаднах на една читава!
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 02 ноември 2011 - 10:26

Тъй като не съм много наясно , ще ми обясните ли каква роля играе подгрева , защо е толкова важен ?
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 03 ноември 2011 - 10:21

:25:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 03 ноември 2011 - 10:54

Ами май ролята му е да подгрява сондата.... :mhihi:.....за да започва работа по-рано!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 03 ноември 2011 - 10:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg