Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

астор снимка астор 09 август 2006 - 21:58

Благодаря , утре ще огледам купето и уплатненията на вратите. :devil-smiley-019:
Отговори

астор снимка астор 12 август 2006 - 21:27

:devil-smiley-019: :bishop: УР!!! ТЕЧА Е ЛИКВИДИРАН, СПРАВИХ СЕ САМ, БЕЗ МАЙСТОР.
Отговори

city stars снимка city stars 13 август 2006 - 17:00

сподели какво си направил ако искаш за да си полезен и на още някой изпаднал в беда. :devil-smiley-019:
Отговори

астор снимка астор 15 август 2006 - 21:32

Водооточния канал под лайсните на багажника се беше задръстил от боклуци и водата влизаше в купето, защото между двете ламарини на покрива има разстояние, което е запълнене със спойващ материал, който е прегорял.Наложи се да сваля тапицерията на тавана, за да сваля багажника.След това свалих лайсните, почистих канала,махнах прегорелия материал и нанегово място сложих силикон. Ако някой има теч в купето от тавана,мога да му обесня по подробно. :devil-smiley-019:
Отговори

Милен снимка Милен 16 август 2006 - 06:28

Ех да му се невиди и аз ще трябва да го правя това упражнение. Търпях 2 години ама ми протече и в предния край и явно ще става по-зле. Нека колегатаастор да обясни по-подробно за свалянето на тапицерията и на багажника за което благодаря, :devil-smiley-019:
Отговори

астор снимка астор 21 август 2006 - 20:03

Извинявай,но отсъствах ако не си се сравил пиши ми. :padlock:
Отговори

Милен снимка Милен 21 август 2006 - 20:30

Ох, справих се. По-голям "мъжки полов член" скоро не бях ял. Ама в крайна сметка намазах със силикон, почистих и готово. От тогава не е валяло да пробвам ефекта. Благодаря за отзивчивостта. :padlock:
Отговори

KiLa снимка KiLa 21 септември 2006 - 10:45

Аз го имах същият проблем. Мислех, че капе от стъклото - смених го заедно с всички уплътнения - НЕ КАПЕШЕ А ТЕЧЕШЕ! Свалих багажника и лаисните и видях, че е напукана боята и някакво уплътнение. Изтърках всичко и наплесках със силикон. :mhihi:
така си реших проблема с теча.
След това купих плат и претапицирах тавана :mhihi:
Отговори

emson снимка emson 03 октомври 2006 - 22:12

Отварям багажника,лек мирис на мухъл и влага.Надигам Плоскостта над резервната гума,тя е от 2 пласта ватирана постелка и по средата нещо подобно на дебел картон..Отдолу има влага и е оросено.Проверих за дупки на купето отдолу,а и уплътненията на капака на багажника ,няма наранявания. Приятел с Вектра А ми обясни че го има този проблем от 4 години....Верно ли... :devil-smiley-019:
Отговори

shimmy снимка shimmy 03 октомври 2006 - 22:42

emson, на Oct 3 2006, 10:12 PM, каза:

Отварям багажника,лек мирис на мухъл и влага.Надигам Плоскостта над резервната гума,тя е от 2 пласта ватирана постелка и по средата нещо подобно на дебел картон..Отдолу има влага и е оросено.Проверих за дупки на купето отдолу,а и уплътненията на капака на багажника ,няма наранявания. Приятел с Вектра А ми обясни че го има този проблем от 4 години....Верно ли... :devil-smiley-019:
 

да бе и при мен се появи същото, мисля си че е от тапите на мястото за резервната гума, и просто си влиза вода от там.
:excl:
Отговори

alexanderandreev снимка alexanderandreev 03 октомври 2006 - 22:59

Имам същия проблем,някои тапи ми ги няма,сега ще търся да си зема или ше пълня с Болкит или нещо такова,шото това не е добре изобщо работата!
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 04 октомври 2006 - 07:42

Момчета, като свалите кората отзад в багажника, отдясно и отляво високо по калниците вървят 2 маркуча и влизат в пода. Те събират вода отнякъде :devil-smiley-019: на мен беше ми се извадил единия . Проверете.
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 04 октомври 2006 - 08:07

bisrvas, на Oct 4 2006, 08:42 AM, каза:

Момчета, като свалите кората отзад в багажника, отдясно и отляво високо по калниците вървят 2 маркуча и влизат в пода. Те събират вода отнякъде  :devil-smiley-019:  на мен беше ми се извадил единия . Проверете.
 


Здравейте,
И аз имам същия проблем!!!
Колата ми е Астра Ф хетчбег с АГУ. Видимо от никъде не улива, таблата (над багажното пространство) е суха, имам си всички тапи на коша за резервната гума и най-странното е, че влага се получава дори и когато не се кара колата и навън е хладно без да вали?!?!?!? Т.е. не е свързано с влизане на вода по време на движение!
На една от срещите на форума някой намекна за конденз от бутилката на АГУ-то, видя ми се абсурдно защото до сега съм имал три коли и всичките са карани само на газ и такова нещо не съм забелязвал, НО сетих се да проверя една сутрин преди да тръгна за работа (сега е около 10-12 градуса към 7ч) и действително че бутилката беше в конденз на ниво 3-4 пръста (горе-долу толкова ми беше и газта вътре)?!?! АГУ-то е чисто ново (на 5 месеца) и нямам изтичане на газ???
Каква е вероятноста това наистина да е причината или пак е следствие???
Струва ми се леко абсурдно, НО това са фактите!!! И ако приемем че това е причината някой може ли да даде идея как да се отстрани (ако може без съвети да махам АГУ-то ;) ). Дано да намерим решение щот си е проблем!
Отговори

коцев снимка коцев 04 октомври 2006 - 08:44

За това си продадох красивата Вектра.Като вдигнах кората на десния калник в багажника видях не само влага ами и кал, а външно подкалника беше здрав :2angry1:
Отговори

VES снимка VES 04 октомври 2006 - 08:55

emson, на Oct 3 2006, 11:12 PM, каза:

Отварям багажника,лек мирис на мухъл и влага.Надигам Плоскостта над резервната гума,тя е от 2 пласта ватирана постелка и по средата нещо подобно на дебел картон..Отдолу има влага и е оросено.Проверих за дупки на купето отдолу,а и уплътненията на капака на багажника ,няма наранявания. Приятел с Вектра А ми обясни че го има този проблем от 4 години....Верно ли... :devil-smiley-019:
 

Аз имам същия проблем. След всеки дъжд има влага в багажника. Направих си експеримент и разбрах, че водата влиза през уплътненията на стоповете. Те имат гумени уплътнения, които обаче при мен са се обезформили. Мислех да сменям уплътненията, но тъй като ми се налага да купувам нови стопове, ще почакам. За момента ги уплътних с болкит и сега е по-добре, но пак влиза малко. Много неприятна история.
Отговори

chrisb снимка chrisb 04 октомври 2006 - 09:04

И при мен има подобен проблем. Когато вали отдясно отзад има влага! Понеже там държа един парцал и в него си бях увил едни инструменти и като го пипнах беше влажно и като го развих вътре при инструментите имаше конденз!!!! Ще проверя уплатненията на стоповете и тези маркучета които отвеждат водата !!!! Благодаря ви колеги! :devil-smiley-019: :excl:
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 04 октомври 2006 - 09:10

Имаше и друга такава тема навремето.Той проблема май е доста често срещан...Кво ли не пробвах-тапи ,силикон,но нищо не помага.А под резервната гума мога да си гледам рибки :devil-smiley-019:
Отговори

chrisb снимка chrisb 04 октомври 2006 - 09:25

бат'Марто, на Oct 4 2006, 09:10 AM, каза:

Имаше и друга такава тема навремето.Той проблема май е доста често срещан...Кво ли не пробвах-тапи ,силикон,но нищо не помага.А под резервната гума мога да си гледам рибки :devil-smiley-019:
 



:beer: Хахахааа! Sorry колега, но не се сдържах! Поне за сега при мен под резервната гума не се задържа вода! Ще проверя от каде влиза и мисля да реша този проблем!!! Надявам се да не става по-лошо, но нищо не се знае! Ще пиша как съм решил проблема!!! Ако го реша де! :excl: :excl: :beer:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 04 октомври 2006 - 10:03

и при мен има подобен проблем но за сега съм го З****л но ако е конденз не е ли възможно да има нужда от смяна или почистване на онази клапа ли е филтър ли е отстрани на калника ?
все пак за да нямя конденз трябва да има някаква вентилация
Отговори

emson снимка emson 06 октомври 2006 - 17:23

Потърсих ги тези маркучи но не успях да ги открия.Къде са?
А там където са крика и аптечката има нещо като отдушник възможно ли е той да е причина за влагата :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg