Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Внос по поръчка

benzy снимка benzy 13 юли 2020 - 19:11

Момчети, някой правил ли го е това упражнение - да си поръчаш кола и да купиш на сляпо.
Разгледах из форума, нищо не намерих, явно са малко комарджиите. Пускам го като нова тема, но ако модераторите решат може да се обедини с "Помощ за избор на автомобил" примерно.

Та... Някой правил ли го е и знае ли как става. Договор ли се прави, на честна дума и молитва ли, гаранции някакви има ли. От една страна ми е тъпо да скоча с двата крака, от друга страна това адски ще опрости процеса - докарват ти нещо и каквото такова, няма да ходиш да обикаляш като алтав с месеци. Как ви се струва като идея?

Заинатил съм се да е пак Опел, въпреки, че реално май няма модел без някакви болежки, но те и другите марки не са по-стока. За момента основния ми избор е Астра J обаче я искам с пълната кожа, а такива и на запад са редки. В БГ има една в Русе и тя е автомат за безобразно много пари, а още не ми се ще да прежалвам ръчката. Та единствената ми възможност е да поръчам да вкарат такава. Имам си големи проблеми с кръста и топовите седалки с AGR са нещо, от което не ми се ще да се лишавам...

Хвърлям по някой поглед и на Инсигниите, там има избор, но ме съмнява, че разходите по поддръжката ще са по-високи, а и без това ще се поизнасилвам за покупката. "Бедния" вариант е да мина на Х-ка, най-вероятно 1.7 cdti 110 коня. Тия двете се намират и в БГ, но J какъвто искам мисля е идеалния компромис и го няма...
P.S. като при всеки нов избор на МПС се надъхвам и за Мерцедес Ц-клас W204 в случая, обаче за парите на Астра предполагам ще получа един убит от каране екземпляр, който ще ми вземе здравето и парите...

P.P.S. Как ви се вижда идеята да пуснем и тема за съдействие за Тестдрайв?
В момента много ми се ще да пробвам Астра 1.6 cdti и Инсигния 2.0 cdti, а предполагам и други колеги пред покупка имат желание да видят това, което са харесали в действие.
Мнението беше редактирано от benzy: 13 юли 2020 - 19:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2020 - 20:42

Ако имаш проблеми с кръста хашката ТРЯБВА да е с Рекаро. Всичко друго ще ти задълбочи проблемите. Много са редки, дори от купените в БГ с Рекаро извън опц-тата мойта беше единствената. А, всъщност имаше още една, ама беше един тренировъчен автомобил на един нашенски рали пилот:-)
Иначе такива на вторичния пазар практически се срещат само в Германия.

Понеже вече разликите между класовете при идентични моторизации са стопени, все си мисля, че стойността на поддръжката на Инсигнията ще е равна на тази на Астрата при идентични двг-та и скорости. Така че единствената разлика май ще ти дойде от гуми, джанти, разход на гориво и подобни неща, но не и от цените на частите.
Отговори

benzy снимка benzy 13 юли 2020 - 20:53

Мерси, Тишо, всъщност точно това имах предвид под разходи за Инсигнията, и те може би няма да са малки. (А и не знам дали няма да ми е малко голям тоя туч на мафистралата ще е благодат, но да го паркираш ще е мъка)
А за H гледам, че повечето имат лумбална опора, докато или не гледам като хората или в J я има само в топ седалките.

А нещо за идеята да поръчвам една на сляпо по снимка :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2020 - 20:56

За хашка САМО Рекаро. Всичко друго е кочина, барабар с тая регулируема лумбална опора! Проблема е, че има някакви екземпляри в Германия, ама оттам си бяха ръждясали още преди пет години. Ами сега?

За поръчка по снимка не знам какво да ти кажа. Аз лично съм авантюрист и бих го направил при определени условия:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 юли 2020 - 20:59
Отговори

benzy снимка benzy 13 юли 2020 - 21:02

Значи имам +1 за идеята :)
Щом H е толкова зле значи J добива още повече смисъл... интересно...
Мерсаж!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2020 - 21:21

J само с AGR! Другото не става за теб (и за мен), а Рекарото го няма освен в ОПЦ-то....
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 юли 2020 - 21:22
Отговори

emoned снимка emoned 13 юли 2020 - 21:44

Може да не е точно по темата, но моята е Astra е enjoy и има лумбална опора. Иначе салона си е най обикновен, не е кожен.

П.П. Лумбалната опора се усеща и според мен върши работа. Оказа се, че представлява един "мях" който го пълнят с въздух.
Мнението беше редактирано от emoned: 13 юли 2020 - 21:46
Отговори

benzy снимка benzy 13 юли 2020 - 23:30

emoned
Ами, по темата си е колега, тя е широкообхватна тема :)
Къде се намира регулацията за лумбалната опора, да знам какво да гледам. Определено върши работа, без да искам на Г-то се оказах с топови седалки с борд, с възглавнички с лумбална опора даже и г*а топлят и нямат нищо общо с обикновените. Преди тях не съм знаел как се мъча даже и за относително къси разстояния.

tisho.74
Минава ми на ум и да да взема кола, без да слугувам на седалките, който ограничава избора, защото наистина са редки, пък после да търся да сменям салон (седалки) от някоя ударена. Но и това ще е трудно за намиране. Седял съм в полукожа на J без лумбална - бива, но имам далечен спомен от един автосалон, в който по традиция бяха изпраскали топ оборудване и в по-удобна седалка от от AGR не съм сядал...
Мнението беше редактирано от benzy: 13 юли 2020 - 23:37
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 14 юли 2020 - 04:30

Имам сериозен приятел дето няколко пъти кара коли по поръчка от швейцария , до колкото знам дава адрес на нещо като нашето мобиле -харесваш нещо и той ако е читаво (а там май не лъжат като наште ) ти го копува. Разбира от коли защото е автомонтьор и тук и там в шгейцария!Ама защо не си харесаш нещо -телефон и хващаш нискотарифен самолет и си го взимаш ??? Ама ако изкаш пиши на лично ще ти дам телефона !
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 юли 2020 - 07:01

Регулацията на лумбалната опора е кръгъл бутон, по-скоро джойстик отляво на седалката, в тази която си седял по-скоро не си му обърнал внимание, съмнявам се да е нямала лумбална упора. Упората, която и според мен е мях които се пълни с въздух може да се движи напред, назад, нагоре и надолу. Имаш регулация на височината и наклона на седалката, отделно моята има и допълнителна възглавничка която се издърпва за подпора на бедрата. Като цяло мисля, че седалките няма как да не ти харесат, а подгрева е рай за кръста и гърба.

Астрата е от 4,5 до 4,7 метра Инсигнията е от 4,84 до 5 метра, като при комбито на Инсигния не ми харесва, че бронята буквално завършва на нула с петата врата, при наличието на хубав парктроник(заводският е прекрасен) няма да имаш проблем с паркирането-колите са много маневрени с което компенсират дължината си.
Отговори

sau-152 снимка sau-152 14 юли 2020 - 07:49

Привет!
В началото на тази година ми се наложи да сменя колата, че Зафирката вече направи години и км (16 год. и 350 к. км безупречно вярна служба)
Понеже нищо от по-съвременните опели не ми отговаряше на желания и бюджет, се насочих към "борче" (поне пак е в групата :D :D :D)
Да скъся въжето - има един младеж Жоро, който е описал с най-малките подробности как можеш да си докараш желаната кола от Германия (или друга европейска държава, но той работи предимно с дойчовците). Изпълни ми желанието бързо и без никакви грижи от моя страна. Ще сложа линк към сайта му, ако модераторите преценят, че е реклама - да изтрият мнението ми (или линка) https://cars-help.co...a-informaciya/.
Опитвам да помогна. Успех с избора!

Поздрави!
Мнението беше редактирано от sau-152: 14 юли 2020 - 07:56
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 юли 2020 - 07:51

benzy,

първата ми кола през далечната 1999г я купих така...

Подписва се договор, дава се капаро, като в договора се описват параметри като брой врати, двигател, екстри и т.н.т. Обаче в моя договор имаше клауза: "или подобна, при много добър екземпляр". Аз исках 5врата, поне 1,6 и накрая получих 1.3 с 3 врати. Цената обаче не се промени. Винаги остава тавана... Разказаха ми историята, че като я видяли толкова перфектна, на малко километри, със страхотни зимни гуми мишелин през юли и ей такива ми ти работи и не можали да не я вземат...

В крайна сметка беше здрава, но мъртвородена кола :(
Отговори

Dimov снимка Dimov 14 юли 2020 - 09:59

И аз бях се замислил сериозно да поръчам кола от Германия, след обстойно проучване бях попаднал на човека цитиран от sau-152 - много добри отзиви четох за него, парите се превеждат директно на търговеца, а на човека само комисионната + половината отстъпка, която ти договори на място. Според мен процедурата си заслужава, особено ако знаеш точно и конкретно какво търсиш, а вярвам че в твоя случай е така :) До колкото знам, много често колите в автокъщите в Германия примерно са временно снети от движение, което ще рече, че и да идеш до там, освен визуалния оглед, най-много да направиш едно кръгче в двора.
Мнението беше редактирано от Dimov: 14 юли 2020 - 10:00
Отговори

benzy снимка benzy 14 юли 2020 - 11:15

Благодаря за отзивите и връзките. В Германия са малко скъпички, като ги гледам по-трудно ще се включа ценово. Казаха ми, че в Италия цените са значително надолу и съм изнамерил една връзка за там. Нещо не ми харесва това, което Жоро казва, че буквално могат да заменят "заданието", но все пак учудващо позитивни коментари за подобен внос.


 Rosen Popov, на 14 юли 2020 - 07:01, каза:

Регулацията на лумбалната опора е кръгъл бутон, по-скоро джойстик отляво на седалката,
Астрата е от 4,5 до 4,7 метра Инсигнията

Е значи правилно съм се ориентирал. Не на всички го има този "джойстик". Има и не кожени на които го има, но те пак са тип "рекаро", тези с "удължаващата" се възглавничка за опора на бедрата, но в общи линии е рядко. Има го на седалките, които са с 2 "ръчки" за регулиране и той седи между тях, но повечето и то в огромен процент са с по 1 ръчка.

Инсигнията ме блазни заради возията, но си е голям туч. Голямо потене беше като ми дадоха да се повозя на новата, а те са почти еднакви по размер. Астрата ще е хеч, и тия близо 40 см горник са си проблем, още повече, че даже в нашия умрял град понякога е зор да намеря място да мушна Г-то което е 4.15. Но най-вече ме спира трансмисията - на тази кола и отива автомат, а аз още не съм готов да се откажа от ръчка, пък не мога да си позволя да паркирам до нея едно малко роудстърче за кеф :)
Отговори

sathv снимка sathv 14 юли 2020 - 11:50

 benzy, на 14 юли 2020 - 11:15, каза:

Нещо не ми харесва това, което Жоро казва, че буквално могат да заменят "заданието"

Няма такава опасност. Сега има интернет и преди да се купи колата ти се показват снимки, че й даже клипчета и то в реално време. Но имай предвид, че тази услуга се заплаща доволно. Особено ако се търсят специфични екстри като при теб. Едни минимум 1000 лева, да не кажа 2 ще ти е отгоре цената. Ако пък са твърде редки може и повече или изобщо няма да се занимават с тебе. Както съм писал, хубави коли има навсякъде в европата но цените са солени. В България се внасят основно коли от морги и всякакви автокъщи на мургави собственици за да се влезе в цена. Така, че да намериш рядък модел сред боклуците е доста трудно и оскъпяването е задължително.
Отговори

PLG снимка PLG 14 юли 2020 - 16:39

Моята Мерива е взех по този начин. Личен приятел, който се занимава с внос от Германия го ангажирах да търси. Исках Мерива заради простора вътре и по малките габарити(а и сме двама човека, без внуците), че карам основно градско и с паркирането е проблем. Обикаля седмица из Германия, следи местни обяви и ходи на място да ги види. Праща ми снимки и споделя мнение за всяка, която огледа. Накрая хареса настоящата. Случи се с подобни седалки с регулиране на лумбална опора, регулиране под бедрата, вграден носач за велосипеди който използвам, парктроник отпред и отзад и др. Излезе по скъпо от предвиденото, но пък колата ми харесва, което е по важното. Успех и на теб в избора!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg