Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Лоша миризма от климатика

dextrofer снимка dextrofer 16 април 2017 - 16:09

Здравейте, като пусна климатика нямам проблем, но спра ли климатика и оставя да духа само вентилатор, вони та се не трае.
Това е само лятото, зимата я няма тая смрад.
Та ... Аз ще сменя филтъра, ще напраскам със спрей, но има ли още което мога да направя?
Нещо друго да се почисти, смени... незнам.
Благодаря.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 април 2017 - 16:40

Няма да помогне. Поне при мен не помогна. Според мен легенчето дето се стича конденза от климатика трябва да се ичзисти, но си е разправия. Имаме и доста нов пасат и при него е същото. Просто явно си трябва чистене понякога. Ако ти се занимава го изчисти.
Отговори

CuMo снимка CuMo 16 април 2017 - 21:22

Няма да помогне, щото изобщо не го правите както трябва ;) лятото като започнете да си ползвате климатиците, няма да го спирате точно преди да загасите колата, а последните 5-10 минути преди да пристигнете някъде и да загасите колата трябва да го оставите само на вентилатор или дори на топло, тъй като от конденза по въздуховодите си се образуват гнусотии и започват да миришат след време. Аз лично правя така от няколко години и проблеми с лоши миризми нямам, нито пръскам с разни шибани химии за почистване на климатичните системи. Естествено и филтъра за купето си го сменям веднъж годишно
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 април 2017 - 22:06

Въздуха НЕ преминава през радиаторчето на парното и НЕ обдухва тавичката за конденза само ако врътката за топло-студено Е в крайно студено положение.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 април 2017 - 23:05

 Стаевски, на 16 април 2017 - 22:06, каза:

Въздуха НЕ преминава през радиаторчето на парното и НЕ обдухва тавичката за конденза само ако врътката за топло-студено Е в крайно студено положение.


Не е баш така. Взема смрад от вън когато спреш климатика, защото отваря клапата за рециркулация.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 17 април 2017 - 10:57

СиМо е прав. Винаги съм изключвал климатика малко преди да пристигна и никога не съм имал лоша миризма. Същото е и с климатика в къщи. След като е бил пуснат на охлаждане, пери да го спра го оставям само на вентилатор за да изсъхне питата. Иначе остава влажна, а влагата е подходяща среда за развитие на плесени. Оттам и лошата миризма.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 17 април 2017 - 11:29

http://starttrading....klimatitsi.html

това е решението, на него има подробно указание.
Отговори

dextrofer снимка dextrofer 17 април 2017 - 11:42

Благодаря на всички.
Ще бърникам да видим...
Отговори

CuMo снимка CuMo 17 април 2017 - 12:22

 ШУМЕН, на 17 април 2017 - 11:29, каза:

http://starttrading....klimatitsi.html

това е решението, на него има подробно указание.


На нещо, което след като го пуснеш в колата и следващия половин час да не трябва да влизаш вътре аз не мога да кажа решение. Ако човека има астма като мен или други здравословни проблеми или не може примерно заради децата му?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 април 2017 - 16:01

 CuMo, на 16 април 2017 - 21:22, каза:

лятото като започнете да си ползвате климатиците, няма да го спирате точно преди да загасите колата, а последните 5-10 минути преди да пристигнете някъде и да загасите колата трябва да го оставите само на вентилатор или дори на топло, тъй като от конденза по въздуховодите си се образуват гнусотии и започват да миришат след време. Аз лично правя така от няколко години и проблеми с лоши миризми нямам, нито пръскам с разни шибани химии за почистване на климатичните системи. Естествено и филтъра за купето си го сменям веднъж годишно

Точно. Номера е да се спре компресора 5-10 минути преди да се загаси двигателя. И няма грижи. На Вектра Б ползвам бутона ECO, така спирам компресора десетина минути преди да загася. На Астра Г и Х го правех от бутона със снежинката, щото и двете бяха с обикновен климатик.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 април 2017 - 16:01
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 април 2017 - 19:20

 Ne6to Smisleno, на 16 април 2017 - 23:05, каза:

Не е баш така. Взема смрад от вън когато спреш климатика, защото отваря клапата за рециркулация.

Когато не се ползва "топлото" от парното, въздуха не преминава през радиатора на парното, и не обдухва тавичката. Това исках да кажа. Та проблема не шъ да е от там.
Отговори

dextrofer снимка dextrofer 22 април 2017 - 14:22

Здравейте,
махнах жабката, извадих филтъра и до там... :)
Сега зад филтъра има нещо като метална пита, това ли е кондензатора?
Питам защото не знам къде да изпръскам този спрей.
На него пище " Напръскайте кондензатора, след това изпръскайте цялото съдържание в отвора за засмукване на въздух, къде е тоя отвор?

С две думи да ми кажете как точно да процедирам, кое се пръска?
Благодаря.
Отговори

CuMo снимка CuMo 22 април 2017 - 15:17

Така и така си решил да я правиш тая глупост, смени си филтъра на купето, който е там и не я пипай тая пита, щото тва ти е радиаторчето за парното! Затваряш си всичко, палиш колата, пускаш рециркулацията и климатика евентуално, на спрея трябва да има указания как да е точно, слагаш флакона на мястото за краката на шофьора или пасажера с фъскалото към таблото, задействаш и него и чакаш примерно половин час, без да влизаш или да отваряш врати.
Мнението беше редактирано от CuMo: 22 април 2017 - 15:18
Отговори

dextrofer снимка dextrofer 22 април 2017 - 16:09

Готово, пръсках на воля във всички дупки под формата на пяна :)
Изтече се откъдето по принцип си тече климатика, но тест не съм правил.
Запених всичко да видим...

Благодаря на всички.
Отговори

tuning_bg снимка tuning_bg 01 септември 2017 - 14:59

Какво стана, има ли ефект с миризмата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg