Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Подлакътник Астра Г

froluti снимка froluti 29 октомври 2009 - 16:13

Здравейте колеги,
От няколко месеца съм горд собственик на Astra G-точка :3: и се оглеждах навсякъде за подлакътници, обаче тези които се предлагат на пазара са ... да ти умре кварталния... оригинални за тази кола няма, а този който е на Ирмшер струва малко над 4 пъти повече от колкото бих искал да дам (без доставката от острова до БГ)!!! Та по примера на колегата imb_bg, реших да си направя един хоум мейд...
... и аз за модел ползвах този:
Публикувано изображение
... обаче реших да спазя линията и да видя дали ще се справя с извивките...
и за кратко време създадох от плексиглас , дърво и малко пяна, следното недоразумение: :ci:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от froluti: 29 октомври 2009 - 17:02
Отговори

froluti снимка froluti 29 октомври 2009 - 16:23

а за закрепване в централната конзола м/у седалките издялках това...

Публикувано изображение

и след това тапицирах подлакътника, както следва:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

и сега остава да го монтирам и да го снимам... :ci:
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 29 октомври 2009 - 16:33

...да не забравиш да сложиш и една снимка, как стои в колата :3:
Иначе си е супер, аз също замислям някаква облегалка, че тея корео-тайвански, нещо не са ми на баш :ci:
дето се вика - ще ми се нещо по-длъжко за подлакътник, а те са все едни късички, но ти си се справил чудесно, евала!!! :3:
Отговори

froluti снимка froluti 29 октомври 2009 - 16:38

 NOVOBRANEC, на 29 Oct 2009, 16:33, каза:



Всичко на пазара на което цената е до 100лв просто е под всякаква критика а поне за сега ръцете не са ми завряни там дето слънцето не грее, та докато си взема някой ден Ирмшерския ще има на какво да си подпирам дясната ръчица докато си карам Г-точката :ci:
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 29 октомври 2009 - 17:41

 froluti, на 29 Oct 2009, 16:38, каза:

Всичко на пазара на което цената е до 100лв просто е под всякаква критика


съжалявам че ше се намесса ама мнооооооооого си се объркал .... :ci:
Публикувано изображение
само за 100 BGN + 20 за адаптер и смея да твърда доста добре конкурира въпросния на Ирмшер( а по моя преценка мн по-добър), пасва идялно на Астра Г и само чрез подмяна на адаптора и на много други модели и марки. като допълнение в черен или сив цвят!

...иначе поздрави за труда! все пак е далече от истината но важното е ти да си го харесваш и да ти е удобен.

Поздрави
:3:
Отговори

stei снимка stei 29 октомври 2009 - 19:08

Малко над 100 лв. е поръчах си същия за астра Н и го чакам да дойде от англия тия дни. 170 лв. излезе
Отговори

froluti снимка froluti 29 октомври 2009 - 19:14

на мен до тук ми е м/у 25 и 30 лв и имам да сложа в сметката още 3 винта по 4 стотинки :ci:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 29 октомври 2009 - 19:15

Важното е, че колегата се е постарал. Според мен се е получило добре. Винаги може да се намерят кусури, но и на скъпите е така. Моите адмирации :ci:
Отговори

stei снимка stei 29 октомври 2009 - 19:22

може би и по добре от купените. Правил го е с желание и за себе си. :ci:
Отговори

Йоан Петров снимка Йоан Петров 29 октомври 2009 - 22:47

Следващия ще е по-добър. Спорта от този тип е голям кеф, затова не спирай дотук ;)


поздрави
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 01 ноември 2009 - 14:37

 froluti, на 29 Oct 2009, 16:13, каза:

... и аз за модел ползвах този:
Публикувано изображение


1во.. браво за труда
2ро.. незнам каде си гледал.. но точно подлакътника на снимката ... ми излезе точно 94лв с доставка до БГ.. от ebay.de ... монтира се за 3 мин..... цената беше нещо от сорта на 37-39Е +10Е доставка... 4ма си поръчахме и затова падна цената на доставката по спомен 19Е за 1 + 6-7Е за всеки следващ...

ето това май беше...

тука са цените...

съберете се няколко човека ще ви излезе дори по евтино.. гледам са намалили цената на всеки следващ артикул.. ако сте 4ма - 20+12=32/4=8Е цена на доставка...което си е оферта 94-5 лв,на подлакътник...
Мнението беше редактирано от GK_Power: 01 ноември 2009 - 14:48
Отговори

Гостpeshokn_* 01 ноември 2009 - 20:02

Бате GK_Power, я дай малко повече информация за тоя подлакътник - пречи ли на ръчната ако решиш да си правиш изпълнения, монтажа от какво се състой и прочее. Благодаря предварително!
Отговори

ivailo06 снимка ivailo06 02 ноември 2009 - 16:57

И още една молба към GK_Power, ако остане време щракни по една снимчица от различни ъгли в колата как стои подлакътничето. Благодаря предварително за фотосесийката :mhihi: .

Да не забравя само похвално за колегата froluti за конструкторския и майсторския дух :rasp: .
Мнението беше редактирано от ivailo06: 02 ноември 2009 - 16:59
Отговори

froluti снимка froluti 02 ноември 2009 - 17:09

Ето снимки на оригиналния, на тривратката на едно приятелче от който взех идеята за моя:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

...
Мнението беше редактирано от froluti: 02 ноември 2009 - 18:32
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 02 ноември 2009 - 17:29

Супер!!! Станало е върхът!!! :mhihi:
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 26 декември 2009 - 16:59

Здравейте, ще може ли някой да ми каже как точно е захванат този подлакътник т.е. освен двете видии отпред къде се захващат другите две видии?
Отговори

batkowoto снимка batkowoto 21 февруари 2010 - 13:38

някой да знае към днешна дата къде в БГ има такъв подлакътник с адаптор за астра г .Подчертавам че в top speed има подлакътника, но няма адаптор за астра г.
Отговори

Gomes снимка Gomes 21 февруари 2010 - 13:59

 batkowoto, на 21 Feb 2010, 13:38, каза:

някой да знае към днешна дата къде в БГ има такъв подлакътник с адаптор за астра г .Подчертавам че в top speed има подлакътника, но няма адаптор за астра г.



За съжаление никъде го няма, а търсих навсякъде... сега чакам да ми се идентифицира картата в Paypal и ще го поръчвам от UK
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg