Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Колеги имам питане за Бас в купето

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 31 юли 2010 - 22:06

Искам да сложа Баса отзад между стъклото и седалката,но трябва да режа ламарината отдолу.Мисля да слагам 12" говорител.
Някой правил ли е тази интервенция и ако да какви са тънкостите.

Благодаря предварително :beer:
Мнението беше редактирано от GSM_BOSS: 31 юли 2010 - 22:10
Отговори

nasenceto снимка nasenceto 31 юли 2010 - 22:14

там по добре сложи среди а отзад да са басовете
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 31 юли 2010 - 22:21

 nasenceto, на 31 Jul 2010, 23:14, каза:

там по добре сложи среди а отзад да са басовете



Колега,държа баса да е там и все още се двоумя дали да са 2х8' или един 12' . Два по-малки ми е по-лесно и без това съм резнал в двата края и съм сложил елипси,но сега си мисля за централен 12" бас и в двата края среди и високи.....
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 август 2010 - 07:08

Ти хубаво искаш да го гложиш там.. ама като съм гледал 12"-ките не съм видял някоя дето да я препоръчват за повече от 35 ~ 55 литра обем. Мислил ли си, че обема на багажника е мнООООго по-голям ?
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 01 август 2010 - 08:15

Сложи си 12 ама като на Добчо говорителя,ако знаеш модела му къв беше Пайнер.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 01 август 2010 - 15:33

Имам чудесна 12'-ка Free Air,не това е проблема а рязането и евентуалното окрепяване отзад,все пак мисля ,че тази ламарина играе роля на ролбар отзад,затова питам за някой който го е правил и отзиви за след това.......
Отговори

valll4o снимка valll4o 01 август 2010 - 16:18

на старата омега бях рязъл точно там и имаше 12 ка бас, нямаше никакъв проблем, но при вектрата не знам, предполагам че пак ще стане
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 01 август 2010 - 20:18

Моят съвет е да срежеш по средата и да го оставиш празно само с декоративна решетка,а отзад да сложиш една или две 12'' :beer: .По темата не съм виждал на вектра б но предполагам ще стане без проблем.Ако търсиш така багажно пространство сложи само един 12'' , според мен е по красиво и по практично.
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 01 август 2010 - 20:59

Колега слагаи няма никакви проблеми но задалжително говорителя да е за отворен обем.
Преди време бях слагал на кадет и добре се получава.
Само дето е малко кофти рязането на ламарината, препоръчвам ти да свалиш кората и така да режеш ламарината, че тя не е права и е малко кофти покраи чупките.
Според мен наи лесно става с изрязване на квадрат и на негово място да поставиш педече че иначемного трудно става уплатняването.
А и задалжително постави някаква вата или дунапрен между кората и ламарината иначе почва да дрънчи гадно.

Поздрави и успех.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 01 август 2010 - 22:00

Проблема с багажника е,че имам газова бутилка,а питането ми беше конкретно към човек който го е направил точно на такава кола.Аз срязах отстрани за елипсите но точно по средата е нещо като греда,в нея е и плафончето за осветлението на багажника.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 02 август 2010 - 19:06

Бате слагай смело з алампата несе претеснявай аз щети кажа кво ще направиш даже и аз ще слагам 12 ама пайнер зада сме еднакви в Варна! :mhihi:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 02 август 2010 - 21:34

Смятам че знаете но да ви кажа все пак. От там все пак минават кабели внимавайте да не прекъснете нещо, аз заради 8-миците си и пищялките прекъснах един кабел и беше за АБС-а. И от долу го подсилех с профил понеже под кората ламарината с гредичката все пак са някакси потдържащи за усукване упори(така си мисля аз). Но басбокса(12-ка) като ми е в багажника си има доста силен бас макар, че съм със слаб усиловател и баса на СД-то ми е намалено.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 04 август 2010 - 22:25

Някой?
Отговори

becinko снимка becinko 04 август 2010 - 23:33

Колега,нямам Вектра Б ,но незнам какво толкова питаш ? Режеш и слагаш ,внимаваш с кабелите ако има такива ,плафончето или го местиш встрани или изолираш хубаво жиците и забравяш за него, ако ти е удобно изрежи в кръг ,ако не ти казаха по-горе ,режи квадрат и от пдч си направи фланец за колоната.Режи както ти е удобно и това е ,нито си рацер нито нищо ,че чак толкова да се впрягаш дали ще одрежеш нещо грешно.Дали ще одрежеш за 2 8-ци отстрани или една 12-ка в средата няма значение ,няма да ти се слупи колата,толкова питане и спамене за нещо толкова маловажно.Вземи си подходящия говорител ,хвани го здраво ,изолирай под него с някъква вата или нещо от сорта да не се раздрънчи ,че то си е Бас и рано или късно може да започне нещо да дрънка ,и действай смело.

Успех и дай снимки да видим как е.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 05 август 2010 - 21:46

Колега не е спам,ако си забелязал рядко търся съвети,а по-често съм този който ги дава.......
Не случайно питането ми е към Човек който го е правил,точно на такава кола/значи има нещо особено/....
Благодаря на всички отзовали се,като го направя ще обясня на който желае,как се прави най-добре ;)
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 05 август 2010 - 21:50

Колега аз те разбрах защо искаш там,но съм с хечбек и не съм запознат при седана.Търсиш място за говорител??
Мнението беше редактирано от BatSlav: 05 август 2010 - 21:50
Отговори

kalin113 снимка kalin113 20 септември 2010 - 14:50

Колега значи няма проблеми да режеш стига да внимаваш ако има кабели да ги преместиш. Ако са къси режеш през средата и одължаваш един по един и желателно да сложиш кабелите във шлаух и да ги прикрепиш по някакъв начин. Другото което казаха колегите е да набуташ вата между ламарината и кората, но най- правилният начин, обаче и скъп е да облепиш с Dynamat иначе тая ламарина ще има да се клати и от вибрациите даже ще се изкриви и провисне, отделно пък е тежък самия говорител. Може да се направи цяла задна кора от пдч или по- добре от мдф, която да е добре захваната и да държи цялата тежест от говорителите, другия вариант е да се подсили ламарината със железни профили или винкел и заварки, но пак със Dynamat. При всички положения не може на едната ламарина да сложиш басов говорител. Би станало хубаво ама да се направи както трябва, което абаче си е пари въпреки, че поради липса на кутия ти компенсира парите за направа на кората.
Успех с начинанието и сложи някоя снимка да го видим как е станало.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 20 септември 2010 - 16:10

GSM_BOSS не режи човече, това е греда и си отслабваш цялото купе. Ако все пак се решиш, съвт от мен - ако е възможно замени оригиналната кора със МДФ с подходяща дебелина и го оплътни добре.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 20 септември 2010 - 19:58

Ще режа,но първо ще направя греда от край до край както и към стъклото.Ама пак си е тесничко за 12". Не съм се отказал де,съвсем скоро ще го направя ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg