Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Как да засека дали влиза антифриз в цилиндрите

Branimir снимка Branimir 09 септември 2010 - 18:38

Така колеги. Бях писал една тема че имам теч. Е оправих го беше маркуч на парното обаче сега пак имам теч на антифриз. Вчера ходих на майстор гледаше я 1 час никъде нямам теч. Каза че най-вероятно влиза в цилиндрите. Обаче нито ми надува маслото нито пък е сивкаво или по-бледо. ИДеален цвят си е. Та въпроса ми е как мога да разбера дали наистина влиза антифриз в цилиндрите за да знам дали да сменям гарнитурата защото не е нещо за 20-30 лв ? Аз мислех да ида на Елкон да ми гледат там работата на цилиндрите .. или ? 
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 09 септември 2010 - 19:06

Гледаш щеката на маслото и нивото на антифриза.Тръгваш и спираш след 10 -15 мин.Още на загрял двигател вдигаш щеката и гледаш нивото на маслото и антифриза.Ако мослата е повече от това което било преди сещаш се.Имаше и други начини но последно бях чувал за някакъв оцветител или нещо такова ,което се слага и ако оцвети значи има пукнатина някъде.Антифриз може да губи и по системата.Газ имаш ли??
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 09 септември 2010 - 19:08

На студен мотор развиваш свещите и ако са влажни имаш спукана гарнитура.
Отговори

besnik снимка besnik 09 септември 2010 - 19:29

Ако вкарва вода в цилиндрите колата ще прекъсва а ако губи малко течност може и да е радиатор на парното тогава ще поти прозорците.
Но може и да вкарва много малко вода и цилиндрите тогава колата може би ще прекъсва когато е студена и тогава главата долу
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 09 септември 2010 - 19:45

Развиваш свещите при студен двигател-желателно е на следващата сутрин след изгасянето на двигатела! Оглеждаш ги и обикновено, на цилиндъра в който влиза антифриз цвета на изолатора на електрода е с различен цвят/леко розовее по-принцип/! Освен това, светваш с прожектор през отвора и виждаш какво е състоянието на буталата, т.е. има ли влага по някое от тях. За експеримента/не е задължителни/, ако има влага, може с тънка пръчка да натъркаш и да опиташ на вкус - ако е сладникаво - 100% е антифриз! И не забравяй, че същия е отровен...
Горното е изпитано на собствен гръб, но за съжаление отървах момента на смяната на гарнитурата и в крайна сметка се получи една боза в картера и разбира се още стотина лева назад за смяна и на масло и антифриз!
Отговори

Branimir снимка Branimir 09 септември 2010 - 20:27

За да отговоря на единия колега по горе : гледал съм нивото на маслото не мърда. Не се двига .Как мога да разбера дали е от кранчето на парното ? то къде се намира точно при астрата . А само да кажа стъклата не се запотяват обаче като пусна духалката със сменен кабинен филтър и не ми обдухва стъклото.. примерно малко да завали дъжд и стъклото до такава степен се замъглява че чак се образуват капки вода ...

А относно влагата в цилиндрите в единия цилиндър има малко ама момчето от Елкона ми даде да сложа едно за запушване на течове и каза че то ще свърши работа.. Ама пак ще го проверя . И каза че не е толкова голям теча в цилиндъра . Пък аз губя около едно казанче на 3 дни
Мнението беше редактирано от Branimir: 09 септември 2010 - 20:33
Отговори

psycho87 снимка psycho87 09 септември 2010 - 21:22

Тея за запушване на течове обикновено не действат по начина който искаш :) Ако е влизало в цилиндъра вода не се надявай на тая добавка за антифриз. По скоро се моли да не ти задръсти радиатора.
Отговори

titan22 снимка titan22 09 септември 2010 - 22:26

Комай това е много удачен начин-сваляш свещите и проверяваш,даже може и с една тънка пръчка и парцалче може да провериш цилиндрите,само парцала да не остане вътре.За тия прословути добавки против теч мога да ти кажа от собствен опит как една зима останах без парно и разбрах къде зимуват мечките. :mhihi:
Мнението беше редактирано от titan22: 09 септември 2010 - 22:32
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 септември 2010 - 22:30

Аз също съм твърдо против тези добавки! На кадета ми, сипах такова чудо и по-скоро аз се видях в чудо, затлачи радиатора на парното и докато не го продадох постоянно се появяваше ръжда в разширителното казанче. Има модерни апарати с които се прави проба на антифриза за наличието на отработени газове в него. Проверката свещите също е добър начин за откриване на такъв проблем.
Успех!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 09 септември 2010 - 22:31
Отговори

Марто снимка Марто 10 септември 2010 - 08:45

Чувал съм за вариант да се сипе някакъв парфюм в казанчето и да миришеш на ауспуха :mhihi:
Отговори

Жорко снимка Жорко 10 септември 2010 - 09:37

При загрят двигател до нормалната му работна температура не трябва да излиза бял пушек от ауспуха. За по-сигурно извикай някой познат и му кажи да даде повече газ на празен ход, а ти огледай отза. Ако пуши здраво бял дим-значи навлиза антифриз в цилиндрите и изгаря заедно с работната смес.
Отговори

Trif4o снимка Trif4o 10 септември 2010 - 09:59

Колега,другият по простичък начин е при работещ двигател да погледнеш в разширителният съд,ако излизат мехурчета значи навлиза ;)
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 10 септември 2010 - 16:50

 Марто, на 10 Sep 2010, 9:45, каза:

Чувал съм за вариант да се сипе някакъв парфюм в казанчето и да миришеш на ауспуха :mhihi:

Само да допълня и друг един вариант /един познат майстор го използва/ - сипваш шишенце с червено мастило в разширителния съд, за да оцвети антифриза. Ако има някъде теч от системата след ден два остава червена следа от мястото на пропускане. Така се хващат течове, които работят когато системата е вдигнала налягането след като автомобила загрее, но течността се изпарява вследствие на високата температура и след изгасяне на двигатела не се вижда нищо, а когато изстине също.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg