Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G - Нещо придърпва

GOTIN снимка GOTIN 02 август 2011 - 17:42

След като на скоро имах лек инцидент и се стигна до смяна на акумулатор. Имаше някакви опасения, че колата не палеше не заради акумулатора, а заради друго. Гледаха се Бобината и Свещите (уш всичко е наред с тях). Сменихме акумулатора и колата си запали всичко ОК. Но нещо в малките обороти ми придърпва от време на време по доста странен начин. Колата е на газ, някой казват, че е от газта, други колеги ми подхвърлиха, че е бобина или свещи (и кабели). Някой може ли да даде някакъв съвет, как мога да тествам по някакъв начин Бобината и Срещите дали е от тях и къде да търся проблема. Газ зареждам само на ЕКО - като преди този инцидент такъв проблем съм нямал. Благодаря и поздрави, Павката :)
Отговори

proleten снимка proleten 02 август 2011 - 18:14

Опиши малко по подробно това придърпване колега, в какъв диапазон на обороти. Според оплаквания на колеги при повредена бобина има придърпване и неравномерна работа до около 2000-2 500 оборота и то повече при студен двигател. Бобината трудно се лови на диагностика, най хубаво да се пробва с друга изправна. Свещите поне по лесно можеш да подмениш за проба. Кабели за газовата ли ви съмняват, защото си с блокбобина.
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 02 август 2011 - 22:43

Ами придърпването е точно там, до 2000-2500 до тези обороти... и то не постоянно. Може би като натисна газта по рязко и тогава... ако набирам много бавно едва едва го няма проблема... придърпването е като задаваня... и всичко стана след този проблем... да е задавена нещо? Не мога да го определя точно... но се надявам по някакъв начин да ги отписвам един по един нещата и за това се интересувам как мога да пробвам и т.н.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 03 август 2011 - 08:35

Мирише на бобина работата.Не знам какво са гледали в сервиза, но бобина не се хваща на диагностика.На бензин прави ли същия проблем, ако не търси проблема и другаде.Ако обаче прекъсва и на бензин отиваш към смяна.Моя съвет е да смениш свещите, независимо кога са сменяни и то с оригинални ГМ.Ако продължи да прекъсва и на диагностика не излиза друго, търси бобина за проба.После си приготвяш 250лв за нова...
пп. Аз съм в същото състояние от 3 месеца насам...Отвратителна е за каране, но имам други разходи в момента...
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 03 август 2011 - 11:47

Aми при мен нещата не са чак отвратителни, придърпването не е нон стоп, ами само от време на време... Ще започна малко от малко да ги отписвам нещата...
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 03 август 2011 - 20:24
Причина за редактиране:: Цитат не е необходим!
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 03 август 2011 - 13:13

 GOTIN, на 03 август 2011 - 11:47, каза:

ами само от време на време...

То и при мен в началото беше само така.После се засили.
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 03 август 2011 - 14:23

 martin_kolev, на 03 август 2011 - 13:13, каза:

То и при мен в началото беше само така.После се засили.

При теб проблема от бобината ли беше? Да се насоча към бобината ?
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 03 август 2011 - 14:31

Ходих в сервиза на Опел, сложихме чисто нова бобина и колата си заработи съвсем нормално.Точно за това те съветвам в по-горния си пост да намериш от колега/магазин бобина, с която да тестваш и да си сигурен, че оттам е проблема.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 03 август 2011 - 14:58

пробваи с свещите първо че са 20 лв само-с;пжи си бош с иридиево покритие еднополусни- на мене като свещите почват да сдават багажа почва да попридарпва и ги сменям и всичко е ОК
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 03 август 2011 - 14:59
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 03 август 2011 - 18:02

 TOTTI868, на 03 август 2011 - 14:58, каза:

пробваи с свещите първо че са 20 лв само-с;пжи си бош с иридиево покритие еднополусни- на мене като свещите почват да сдават багажа почва да попридарпва и ги сменям и всичко е ОК

Казаха ми, че с евтини свещи макар и нови пак може да имам проблеми и ме съветват, макар и малко по скъпи GM-ки...
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 03 август 2011 - 18:09

Ами аз от както съм си купил колата карам с свеяи по 25лв 4те и нямам проблем-Сега съм с Бош Иридиум за 20 и няколко лева
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 август 2011 - 18:23

Съветвам те колега да не се доверяваш на евтини свещи. Вземи си оригинални GM, около 50 лева 4те :icon_wink2:
А ето какво дават за този мотор:

Bosch FLR-8LDCU аз ти препоръчвам тези

Beru 14FLR-8LDUX

Проблемът ти прилича на бобина, но да гадаем няма смисъл.
На бензин ли е, на газ ли е това придърпване? Докато загрее или непрекъснато го има? Отговори на тези въпроси, после ще гадаем........
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 03 август 2011 - 22:24

 IvailoM, на 03 август 2011 - 18:23, каза:

Съветвам те колега да не се доверяваш на евтини свещи. Вземи си оригинални GM, около 50 лева 4те :icon_wink2:
А ето какво дават за този мотор:

Bosch FLR-8LDCU аз ти препоръчвам тези

Beru 14FLR-8LDUX

Проблемът ти прилича на бобина, но да гадаем няма смисъл.
На бензин ли е, на газ ли е това придърпване? Докато загрее или непрекъснато го има? Отговори на тези въпроси, после ще гадаем........


Bosch FLR-8LDCU аз ти препоръчвам тези

Beru 14FLR-8LDUX
Това са свещи, които са алтернативни на ГМ-ки ли?
Придърпването е и на газ и на бензин, ами без значение дали е загряла или не. Но пак казвам не е непрекъснато, а на моменти...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 август 2011 - 22:34

Това са препоръчаните от производителят за този мотор. Тъй като и Беруто има ментаци на пазара аз се доверих преди седмица на GM-ски от колегата Sashonikolov и съм супер доволен. Щом и на двете го има значи се ориентирай към бобината и свещите. Те са общото и за двете горива. Както са те посъветвали по-горе пробвай с друга бобина от някой колега или доверен човек в магазин за авточасти. Можеш да пробваш да откачиш дебитомера за проба, но се съмнявам да е от него. Свали и изчисти свещите тъкмо ще видиш в какво състояние са и дали са еднакви като марка и топлинно число. Това са моите съвети :thu: Успех и пиши като има развитие.
Отговори

kara4 снимка kara4 04 август 2011 - 00:36

Цена на качествена немска бобина за X14XE 149ЛВ -от личен опит.
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 05 август 2011 - 15:23

 kara4, на 04 август 2011 - 00:36, каза:

Цена на качествена немска бобина за X14XE 149ЛВ -от личен опит.

A някакви цени за X18XE1 ? Благодаря.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 август 2011 - 17:56

Нали ти писах за цените на личното :newsm05_41:
Отговори

Hevy снимка Hevy 05 август 2011 - 19:20

Оригиналната бобина е Саджем/Валео
Отговори

gufianec снимка gufianec 17 август 2011 - 19:38

Колеги, при проблема с това придръпване, заради която е отворена тази тема, случвало ли се е да изгасне колата точно преди да се спре или когато е спряла на някой светофар примерно.

Имам подобен проблем с придръпване и исках да проверя колегите със съмнения за проблем с бобината какви са симптомите.
При мен придръпването се изразява в това, че от време на време когато натисна газта и буквално в първия момент колата намаля. След това ускорява, като в този интервал чека светва и след това изгася. Освен това от този Понеделник (когато за 1ви път се появи този проблем) колата ми изгася я на светофар, я непосредствено преди да спра на някое кръстовище. На диагностика не съм ходил - просто искам да разбера дали има хора със сходни симптоми. Преди около месец имах проблем с ускорението - губеше цилиндър, но се оказа, че е от кабел на свещ. След смяната с кабел на ГМ, колата тръгна като нова. С Газов Инжекцион съм. Проблема е и на бензин и на газ, определено когато е загряла прави проблема по-често. Колата е автоматик Х18ХЕ.

Ако някой може да даде някакво предположение ще съм много благодарен.

Поздрави,
Митко
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 август 2011 - 19:41

Отиди на диагностика. Нека ти прочетат грешката. Форумните врачки вече ги няма :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg