Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Лагер тампон на амортисьор

Vas снимка Vas 20 януари 2011 - 17:59

Нещо отпред ми тропа, смених биалетките, тампоните на стабилизиращата щанга, лагерите и тропането продължава
Днес бях отново на майстор и ми каза да си сменя лагер тампон на амортисьора и всичко ще е 6
Въпроса ми е дали аз ще мога да го сменя, че ми писна да им давам по 20лв. само за информация и къде точно се намира този лагер тампон (ако има изобщо такъв). Като карам в дупки/неравности или павета само тогава тропа и като ритам гумата.
Отговори

DuLgIq снимка DuLgIq 20 януари 2011 - 19:10

Здравей колега. Тампон и лагер на макферсона имаш, но мисля че те не са комплект а поотделно. Ако наистина в тях е проблема като отвориш предния и като разклатиш по силно трябва да усетиш луфт и леко потропване на капачката на макферсона!Ако не можеш сам извикай някои да ти разклаща колата( нагоре и надолу). Ако има тези признаци значи проблема ти е или в тампона или в лагера на макферсона!
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 20 януари 2011 - 20:25

Смяната не е особена трудна. Целия макферсон се сваля. Трябват ти скоби да свиеш пружините.Тампон се продава както в комплект с лагер, така и без. Успех.
Отговори

ndachev снимка ndachev 21 януари 2011 - 11:19

Колега, мисля че това ще ти е от полза за това как се махат макферсоните. Процедурата е същата, но разбира се ти само ще смениш лагерите и тампоните, без да махаш амортисьори.
Отговори

zandor снимка zandor 21 януари 2011 - 11:29

 ndachev, на 21 Jan 2011, 11:19, каза:

Колега, мисля че това ще ти е от полза за това как се махат макферсоните. Процедурата е същата, но разбира се ти само ще смениш лагерите и тампоните, без да махаш амортисьори.

Имай предвид че ако не тропат много по -добре не ги бързай защото се разтропват пак точно след 2 месеца!!!
Отговори

bojo06 снимка bojo06 21 януари 2011 - 17:01

Лагера и тампона можеш да смениш и без да сваляш макферсона!
Следкато си свил пружината, макферсона се натиска към земята и разстоянието е достатъчно, за да се извърши смяната!
Отговори

Vas снимка Vas 21 януари 2011 - 17:48

Благодаря за вашите мнения :biggrin: Утре ще се пробвам да си сменя с баща ми, ако не стане.. ще ида на майстор
Днес взех тампон и лагер, цените им започват от 20 до 50лв. аз взех уж немски, но това не е чак толкова важно
Важното е да спре гадното тропане в предницата


ПС: А този лагер отдолу ли се слага? че много не са ми ясни нещата....

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vas: 21 януари 2011 - 17:49
Отговори

DuLgIq снимка DuLgIq 21 януари 2011 - 18:17

Като го разглобиш ще видиш каква е подредбата, но мисля че лагера се слага първо след като стегнеш чашата на пружината и върху него се слага тампона!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg