Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G - Клапан на парното за въртене на въздуха в купето

Ник.опел снимка Ник.опел 16 юни 2013 - 07:05

Опитай, но разглобяването и ремонта му е труден. Няма достъп до платката и не може да се огледа добре за проблеми по нея.
Моторче си купих от Викиват. 12V за епилатор, цена 5лв. Първо си купих едно моторче същото, като това, което демонтирах, но се указа доста мощно(за сушуар) и с една грешка в свързването, си изгорих блока за управление. Разбира се, в този магазин, обслужването е пълна скръб, та се наложи сам да търся разликите.
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 16 юни 2013 - 07:06
Отговори

Tihomir Yosifov снимка Tihomir Yosifov 16 октомври 2013 - 13:34

Здравейте колеги,

Аз също се натъкнах на проблема със счупената ос на клапата. Моторчето което задвижва клапата работи, но прави пълно завъртане на 360 градуса. За да сглобя колата и да мога да я използвам откачих моторчето от захранването и ръчно преместих клапата в отворено положение (така че да влиза въздух отвън). Ако да кажем намеря клапа от друго място или успея да обърна тази на обратно (т.к четох, че е симетрична), дали моторчето няма пак да я строши с този пълен оборот който прави.

И друго. Имам чувството, че откакто откачих моторчето, останалите клапи (за разпределението на въздуха) взеха да скърцат и тракат доста повече. Дали според вас е възможно тока подаван от управлението да се разпределя помежду моторчетата на останалите клапи и така да прецакам и другите клапи още по-бързо.

Има ли някой който е ходил в сервиз да му оправят цялата тая бъгава инсталация и ако да колко струва това удоволствие?

Мерси и успех!
Отговори

ibobcho снимка ibobcho 20 юни 2015 - 18:35

колеги
днес видях че и моето моторче нещо не работи..но не можах да го сваля ...пипам,пипам,бутах торсове но не мога го омахна
някой с моят двигател да сподели как се сваля моторчето


че ту работи ту не
когат оси иска тръгва
луда работа

ето това как да го сваля
http://prikachi.com/...55/8184355T.jpg
Мнението беше редактирано от ibobcho: 20 юни 2015 - 18:47
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 юни 2015 - 08:21

Ако имаш предвид тази малката пластмасова биалетка - начина е само един.. с дърпане, или подложи по-дебела отверка или ключ, каквото намериш за добре. Но напъвай внимателно, че тия пластмаси са на годинки вече..
Отговори

ibobcho снимка ibobcho 21 юни 2015 - 08:31

не колега.това в долният край на биалетката искам да изкарам :)
моторчето (предполагам че е това от снимките които намерих в нета)

но май някаде четох че била с обикновенна звезда,днес ще пробвам,защото еврейските не влиза нито една а не мога да видя какво става..ще взема на жената огледалцето и ще видя да огледам после :)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 22 юни 2015 - 14:26

Три болчета са. Не се сещам кръстати ли са или торкс, но съм ги отвъртал с гаечен ключ и съответното "камъче" или "пин" както му викат. Ако ту върти,ту не, включи копчето на външен въздух, дай на контакт, и чукни кутийката с отверката. Като завърти клапата в положение външен въздух, откачи буксата на моторчето, събирай корите и жабката, и си карай колата така....това според мен.
Между другото това моторче остава под напрежение винаги. Няма какво да го изключи при достигане в крайно положение. Това е висша инженерна мисъл, която не мога да схвана...
Отговори

Гостangel4eto_* 16 февруари 2016 - 21:15

да попитам по тази схeма?С микроклучета,какви трябват да са и диодите какви?Според моторчето ли трябва да са,което искам да монтирам!
Отговори

SMinchev снимка SMinchev 18 май 2016 - 12:43

При мен моторчето работи, но не обдухва на стъклато.
Мнения???

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 май 2016 - 14:30

Това моторче няма общо с обдухването на стъклото.
Виж някое жило да не се е откачило. Виж тук:Моята връзка
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 30 юни 2016 - 14:12

И при мен проблема с клапата се появи!!Счупила се е оста на клапата.По пронцип тази функция не я ползвам.За 7 години съм я пускал само 2 пъти може би .И за това може би не мисля да я ремонтирам.Искам да разбера само в какво положение клапата.От къде вкарва въздух.Направих тази снимка..Вижда се самата клапа.Не опира плътно до решетката е увиснала вертикално надоло.Според мен вкарва въздух от вънка и няма да се запотяват стъклата

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 30 юни 2016 - 14:25
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 05 ноември 2018 - 15:36

 Ник.опел, на 16 юни 2013 - 07:05, каза:

Моторче си купих от Викиват. 12V за епилатор, цена 5лв.


Нещо не го намирам на сайта им моторчето, а преди го имаше. Някакви идеи от къде другаде може да бъде закупено в БГ.
Отговори

ceko снимка ceko 07 ноември 2018 - 21:24

На астратами като се счупи взех от ауди а3 пасна екстра.Назафирата го разглобих и се оказа че магнитите са се отлепили от кожуха ,залепих ги с бизон и работи вече 5 г.Клапата е много полезна когато де кара на климатик лятото.Значително подобрява охлаждането
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 08 ноември 2018 - 14:01

Моторче от първите А3-ки ли взе? Ето такова ли е?

Клапа_1
Клапа_2
Мнението беше редактирано от amalexiev: 09 ноември 2018 - 10:45
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 08 ноември 2018 - 17:58

Колеги, това е въпросното моторче, ново, на приемлива цена.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 ноември 2018 - 20:48

 pop stavri, на 08 ноември 2018 - 17:58, каза:

Колеги, това е въпросното моторче, ново, на приемлива цена.

На този линк,излиза това:
Публикувано изображение
А за цената...........няма да говоря.
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 08 ноември 2018 - 21:22

Точно това му е парт номера на Бош. Нищо, че пише регулиращ елемент на светлините - в някои коли се ползва за тази цел. Закупил съм си същото именно от този сайт преди година и половина. За цената всеки преценя дали си заслужава. Никъде другаде го нямаше под 85 лв. Аз лично предпочетох да дам тези пари за ново, вместо втора употреба на приблизително половината цена. Вариант е естествено и с други моторчета - от пасатор, епилатор и др., но не ми се занимаваше.

П.П. Това е за система BEHR. За Delphi не съм гледал дали е същия номер.
Мнението беше редактирано от pop stavri: 08 ноември 2018 - 21:26
Отговори

ceko снимка ceko 08 ноември 2018 - 22:03

98 беше колата,по спомен механизма е същия като на линка
Отговори

Жорко снимка Жорко 29 ноември 2018 - 13:50

Мисля, че по-горе в темата съм написал как проблемът с моторчето го разреших с една чистачка. Неудобството е, че трябва да спрете колата и да се наведете, за да поставите клапата в желаната позиция. Астрата вече я нямам от 5 години, но заветното полу/не/работещо моторче го пазя като изключително ценна реликва - спомен от Астрата
Отговори

Ральо снимка Ральо 09 ноември 2019 - 13:58

 iliyaal, на 17 юли 2010 - 10:31, каза:

Не е необходимо рязяне.
Смяната на полюсите става по следния начин :
1. Изключваш от контакт/запалване/
2. Изключваш клемата на моторчето
3. Включваш на контакт
4. Паоставяш копчето за циркулация на положение изключено
5. Изключваш от контакт/запалване/
6. Влючваш клемата на моторчето
7. Влючваш на контакт/запалване/

Копчето работи при светещо положение - циркулация и обратно
Ако не стане от първия път повтаряш - проверил съм го - МЕТОДА РАБОТИ 100%
Отговори

Ральо снимка Ральо 09 ноември 2019 - 14:04

Наистина действа този метод. Благодаря за инфото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg