Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Какъв Акумулатор?

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 14:59

Днес при темп.6г топла кола стояла 4часа на място без да бъде палена с вкл.музика не пожела да завърти.Подадоха ми ток запали и след 25мин.работа ходих да замерят батерията която за това време беше се заредила на 100% Показваше 14волта и 796ач и след закл.на колата след 2-3мин.показваше 0,20 консумация.Батерията е в гаранция 21мес.до сега не ме предавала и продавача каза че е в перфектно здраве,но съм трябвало да бъда с ай джи ем батерия(в интерес на истината тогава не ми предложи такъв)която в момент струва356лв.80ач.Варта Силвър кято няма да си купя защото едвам изкара гаранцията на старата кола.Така че внимавайте явно музиката харчи доста!
Отговори

CyberTod снимка CyberTod 24 януари 2019 - 15:24

А как е преценил, че трябва да сложиш AGM акумулатор ? Имаш ли старт/стоп система ?
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 15:39

 CyberTod, на 24 януари 2019 - 15:24, каза:

А как е преценил, че трябва да сложиш AGM акумулатор ? Имаш ли старт/стоп система ?

Не нямам ама така му излизало по каталог но в същото време излиза и обикновен ама85ач.
Отговори

CyberTod снимка CyberTod 24 януари 2019 - 15:52

Предполагам излизат и 2та защото има Инсигнии със и без старт/стоп система.
Аз също не съм сигурен с какъв трябва да карам, като засега карам с този с който съм я купил и не съм го сменял.
Но по информация с номера на рамата когато е била произведена пише само, че са и сложили 75Ah акумулатор и е с алтернатор 100A. На никой от двата реда не се споменава AGM.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 16:05

Абе може би се опитва да ме къпе защото според каталога трябвало да ми agm аматой бил обикновен и сечудел как ми е дал 2г.гаранция а трябвало.да е една и друго в гаранцита пишело че не се покрива при оттечка повече от 0,20 а и при зет ми е такава само че неговата е би турбо.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 януари 2019 - 18:02

Къпи те с хладка вода имаш ВИН код по него ще излезе с какъв е излязла точно твоята кола а не според неговия каталог и кажи му да се научи да мери правилно консумацията защото това измерване след 2-3 минути е направо смешно ама него го устройва за да отказва гаранция.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 18:09

По вин ми е с об.батерия а меренето на оттечката го почна веднага след закл.и като спряха консуматорите след 2-3мин.закова на 0.20
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 януари 2019 - 18:41

Има модули които заспиват доо-ооста по-късно от тези 2-3 минути.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 24 януари 2019 - 19:42

Предполагам ,нали за това дискутираме !Повече инфо.по-добре!
Отговори

Vaxhall снимка Vaxhall 28 януари 2019 - 15:01

Абе колеги, някой има ли впечатления от MUTLU на дизел, че съм се пазарил за утре да взима един 90Ah 900A?

Взех го вече. Реално е 850А (EN)/900А (SAE). На много добра цена е в момента - 162лв при върнат стар.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vaxhall: 29 януари 2019 - 22:40
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 07 януари 2020 - 08:08

След 2,8г.направих заряд на акумулатора(Афа 80 ач)въртеше ,но една идея по-бавно явно е пътник вече.Интересува ме какъмв е капацитета на акумулатора вграждан за първи път знам че моя беше 75 но стартов ток незнам колко е .В момента има цена в Метро на Монбат премиум 75/670 за 119лв.ако върна стария,та очаквам мнения!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 януари 2020 - 09:36

Привет.
1. Не се занимавай с Метро. Сервизирането и гаранцията не знам как ще се уредят.
2. Не се занимавай с Монбат. Има доста ПО-ДОБРИ марки на кажи-речи същите пари.
3. Минимума, който ти трябва е 75 Ач. Вариантите за пусков ток са няколко. По EN, DIN, SAE. Това са Европейски стандарт, Немски стандарт и Американския стандарт. Числата по различните стандарти са различни.
Има достатъчно магазини за акумулатори, в които ако върнеш стария ще ти направят отстъпка. В Сф има достатъчно магазини.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 07 януари 2020 - 09:43
Отговори

Dimov снимка Dimov 07 януари 2020 - 10:36

Аз пък ще те посъветвам напротив - вземи си точно от Метро или Кауфланд. Не те занимават със сервизи - взимаш го, подпечатват ти гаранционната карта и си го слагаш сам, без замервания и т.н. Ако има проблем - връщаш го и ти дават нов, без да задават каквито и да е въпроси, просто такава им е политиката, не се занимават със сервизи. Лично съм патил от специализирани магазини за акумулатори - от 9 кладенеца вода ще ти извадят, но няма да признаят че проблема е в акумулатора.
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 януари 2020 - 11:41

И аз съм за Метро или Кауфланд, с гаранцията нещата стоят точно така. За Метро обаче има едно много важно уточнение за каквато и да е техника и нейната гаранция, ако купиш продукт с карта на фирма въпросът с гаранцията става много сложен (тоя филм съм го играл). Взимаш си карта за частно лице още на влизане и си пазариш техниката която искаш, тогава проблемите с гаранцията отпадат.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 07 януари 2020 - 16:21

Да уточня в Метро заверяват гаранцията спец.за Монбат и не се ходи в сервиз.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 07 януари 2020 - 18:33

Аз в момента карам с MUTLU - по причина съпругата ми кара вече 10г с такъв (който не вярва пази си гаранцията ) и по тази причина си купих преди 6 месеца точно такъв.
Когато тя си го купи четох отзиви в нета че в русия казват - който е с MUTLU пали когато другите не могат....а за тези неща може да им се вярва като знам какви горива и температури имат.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 07 януари 2020 - 18:44

 ZIGI, на 07 януари 2020 - 18:33, каза:

Аз в момента карам с MUTLU - по причина съпругата ми кара вече 10г с такъв (който не вярва пази си гаранцията ) и по тази причина си купих преди 6 месеца точно такъв.
Когато тя си го купи четох отзиви в нета че в русия казват - който е с MUTLU пали когато другите не могат....а за тези неща може да им се вярва като знам какви горива и температури имат.

Там обаче дизел няма. Сегашната ми кола я взех с мутлу което беше на 1 година, точно след 3 месеца почна да капризничи и беше сменен с вега.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 януари 2020 - 18:44

Баце, земай от Била и са не бой. И у Лидъла има.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 януари 2020 - 20:10

 dusty rain, на 07 януари 2020 - 18:44, каза:

Там обаче дизел няма. Сегашната ми кола я взех с мутлу което беше на 1 година, точно след 3 месеца почна да капризничи и беше сменен с вега.



Как да няма, я гледай повечето "паления на студено" и едни минусови температури, има много клипове от Русия. Има и още как.

Ето друга компилация от бензини и дизели
https://www.youtube....h?v=NphthCWiVPc

Там , където е много студено, качеството на горивото е съобразено с това. Не е като тук. 200 вида, едно за по-топло, едно за есен, едно за зима, едно за турбо зима..
Много отдавна не е проблем дизел да пали в Русия на минус двуцифрени числа(-30)


И да не съм капо, аз карам с АФА 74АH мисля беше, 4-та година кара(купен декември 2016). Така я взех с този акумулатор. Смятам че за парите си (122 лева пише на бележката му), е добър избор.

Може да съм писал, но може и да не съм, за едно 44 амперчасово акумулаторче от Англия вземано, май че пак АФА беше(трябва да питам пак). Това нещо го намерихме в багажника на една Алфа 166 2.4 дизел 5 цилиндъра.
Ако щете вярвайте, отворихме там защото тая кола така въртеше, все едно няма двигател. И какво да видим ? Ей тая фъзня! При условие че дават 100 амперчаса за тоя 5 цилиндров дизел. Е това до ден днешен не мога да си го обясня. Тоя акумулатор е седял време докато го видим, колата не се кара чак толкова много, но всеки път когато съм там, това все едно върти двигателя на пръста си.
Беше де, отдавна е в друга кола и още пере тая батерийка.
Тук, един образ би възкликнал: АААх нейната майка бе, хабиби!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 януари 2020 - 20:38
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 07 януари 2020 - 20:30

Тя мойта Афа откъм цена е ок (130лв.)ама с това градско каране и многото консумация му разказват игрота.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg