Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бензинов мотор 2.2 16v 147 к.с. - читав ли е?

bat_jorko снимка bat_jorko 22 август 2008 - 15:23

Харесал съм една Астра 2000 година с мотора 2.2 147 к.с.
Гледам, че е с верига. Гледам освен това, че има немалко обяви в мобиле.де на коли с този мотор ПОДМЕНЕН.

Понеже имам сериозно намерение да напазарувам една такава Астра с такъв мотор, моля да споделите каквото знаете за надеждността на този агрегат.

Всичко друго на Астра-та вече го знам. :beer: Или поне така си мисля. :beer:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 22 август 2008 - 20:31

 bat_jorko, на Aug 22 2008, 04:23 PM, каза:

Харесал съм една Астра 2000 година с мотора 2.2 147 к.с.
Гледам, че е с верига. Гледам освен това, че има немалко обяви в мобиле.де на коли с този мотор ПОДМЕНЕН.

Понеже имам сериозно намерение да напазарувам една такава Астра с такъв мотор, моля да споделите каквото знаете за надеждността на този агрегат.

Всичко друго на Астра-та вече го знам. :beer: Или поне така си мисля. :beer:


2.2 147 коня!!!! С верига даже!!! Ако не е проблемация бензина взимай!!!! :beer: :beer: :beer: :beer:
Отговори

vektra1 снимка vektra1 22 август 2008 - 20:57

Карал съм ZAFIRA A Със такъв мотор и въпреки че за тази кубатура е 147к.с върви много , на астрово купе ще е още по пъргав.При добре потдържан мотор би трябвало да нямаш проблеми все пак е разтоварен вариянт и трябва да е издражлив.Късмет с покупката все пак при употребявана кола няма гаранции и всичко е относително,но невярвам да съжеляваш за избора. :beer:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 22 август 2008 - 21:50

 bat_jorko, на Aug 22 2008, 04:23 PM, каза:

Харесал съм една Астра 2000 година с мотора 2.2 147 к.с.
Гледам, че е с верига. Гледам освен това, че има немалко обяви в мобиле.де на коли с този мотор ПОДМЕНЕН.

Понеже имам сериозно намерение да напазарувам една такава Астра с такъв мотор, моля да споделите каквото знаете за надеждността на този агрегат.

Всичко друго на Астра-та вече го знам. :beer: Или поне така си мисля. :beer:

Като цяло мотора е добър, в ниските обороти е доста муден и икономичен, но след 3500 оборота става пълна лудница!Мотора е с верига и като цяло е доста надежден, често срещан проблем е семеринга на коляновия вал да е протелъл(както беше и при мен) и харча на масло(ако мотора не е гледан с много любов си похарчва и следва отваряне и гумички с което проблема му се решава).Друг проблем е, че не е особено разпространен в България и на някои места те гледат все едно си извнземен като търсиш някоя част, но в София проблеми няма!Разхода поне на Зафира е доста приятен - извънградско при нормално каране към 7.2(по борд), а София градско е от 10 до 13,5(пак бо бордовия), а на Астрата тоя мотор е вече друга бира...Цялостното ми впечатление от мотора е, че е доста здрав и е перфектното работно добиче(тегли зафито с пълна сила) единствения недостатък поне според мен е, че няма опция за гасенето на тракшъна, но с малко четене и ровичкане и т'ва се поправя.Дано да съм бил полезен с нещо!
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 23 август 2008 - 07:52

Здравей,

Аз карам Астра с такъв мотор вече близо година. Много добри впечатления, тих, плавно влиза в обороти просто много приятен за каране. За веригата има писано много в чуждите форуми, за всички коли до 2002 е желателно да подменят целия ангернажен комплект тъй като има проблем със запушване на дюзата която омаслява веригата, и може да се стигне до скъсване. Зад граница Опел покриват ако не целия, поне 50% от този разход, но в БГ това е мечта ;). Иначе целия комплект - оригинален е 405 лв.
Разхода също е добър според мен за кубатурата му, единствено както каза колегата по-горе няма опция за иключване на ТС и ЕСП но това срещу 150 лв. и малко четене също се оправя.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 23 август 2008 - 18:38

Благодаря на всички взели отношение до момента.

В общи линии и аз това разбрах от ТИС-а, а именно че веригата до 2002 г. е добре да се подмени. Друго което научих от един виден собственик на автоморга в Хасково :beer: , който спасява доста от нас с хубави части е, че пукали глави и че нямало части за този мотор.

Изчистването на концепцията продължава! Дори и да сте чули нещо, споделете го, всякаква информация е повече от добре дошла!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 23 август 2008 - 19:38

 bat_jorko, на Aug 23 2008, 07:38 PM, каза:

Благодаря на всички взели отношение до момента.

В общи линии и аз това разбрах от ТИС-а, а именно че веригата до 2002 г. е добре да се подмени. Друго което научих от един виден собственик на автоморга в Хасково :beer: , който спасява доста от нас с хубави части е, че пукали глави и че нямало части за този мотор.

Изчистването на концепцията продължава! Дори и да сте чули нещо, споделете го, всякаква информация е повече от добре дошла!

Т'ва с пукането на главата е пълна глупост!Тоя мотор работи на супер ниски температури спрямо другите Екошит мотори!
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 24 август 2008 - 08:37

 s7ifl3r, на Aug 23 2008, 08:38 PM, каза:

Т'ва с пукането на главата е пълна глупост!Тоя мотор работи на супер ниски температури спрямо другите Екошит мотори!



Съгласен съм и аз с колегата, мотора поддържа стабилна температура и при доста големи натоварвания, а освен това този мотор е първия алуминиев на опел, или поне така съм чел. Също е доста добре балансиран, вибрациите му са сведени до минимум с противоположно въртящи се разпределителни валове. На място колата не се усеща, че работи.
Отговори

yasmania снимка yasmania 24 август 2008 - 08:42

 A.Milanov, на Aug 24 2008, 06:37 AM, каза:

. Също е доста добре балансиран, вибрациите му са сведени до минимум с противоположно въртящи се разпределителни валове. На място колата не се усеща, че работи.


Опел са вкарали най сетне технология .. масово хората знаят за този мотор че е с "успокоителни валове", каквото и да значи това -- а колегата го обясни добре
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 24 август 2008 - 19:51

Колеги,
Много ме заинтригувахте с тази тема.
За кой мотор точно става въпрос - Z22(нещо си) или някой от по-старите?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 24 август 2008 - 20:03

 Gena_bs, на Aug 24 2008, 08:51 PM, каза:

Колеги,
Много ме заинтригувахте с тази тема.
За кой мотор точно става въпрос - Z22(нещо си) или някой от по-старите?

Z22SE е мотора и доколкото знам е разработен за Американския пазар, но в последнствие е изкаран и на Европейския за нашите Опелчета!
Отговори

yasmania снимка yasmania 25 август 2008 - 00:02

Нека да вметна, че моторчето е едно от любимите на хората в Опел Спийдстър. Купенцето вярно е леко, ама си полудава с него на всякакви скорости .. ,а кутията е различна, ма то там - друга бира.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 25 август 2008 - 08:47

 s7ifl3r, на Aug 22 2008, 10:50 PM, каза:

Като цяло мотора е добър, в ниските обороти е доста муден и икономичен

Муден е, но на Зафира пич;) Повечето колеги са ти дали добри отзиви, аз също потвърждавам че е доста приятен за каране в целия оборотен диапазон, по пъргавина отстъпва с много малко от ХЕ , но доста по икономичен, но не съм го пробвал без ТС, единствения малък минус който забелязах докато го имах беше че си хапва масълце :beer:
Успех!
Отговори

maldini снимка maldini 18 октомври 2008 - 12:51

Аз имам Вектра Б с такъв мотор и досега бях много доволен но пукнах глава без причина, което се оказа заводска грешка на тоя Z22SE, ако някой продава такъв на части да се обади 0888579303 Георги. Иначе е супер мотор, харчи малко на дълго до 100км/ч от там на татък става ламя, градското е между 11-13 на 100. С такива мотори са: Vectra B (2001-2002), Astra G, Zafira A, Roadstar i razbira se Vectra C.
Отговори

Hegemon снимка Hegemon 17 октомври 2009 - 12:42

Моят Демон е с такъв мотор и мога да ви кажа, че от начало смятах че е доста муден (може би защото го карам с 18'' steinmetz). Докато не пътувахме с един друг колега от форума - SkyhazarD_ до панчарево, и чак тогава разбрах защо оборотомера е до 8 :D Нямам никакви проблеми с мотора, уникален е просто. За тия коне и джанти, мотора дава прекрасен разход! Друго мнение нямам :clapping:
Отговори

ivan12 снимка ivan12 25 октомври 2021 - 16:20

Здравейте.Обмислям да закупя Opel Astra Bertone Cabrio бензин/газ,двигател 2.2 147к.с.Какво бихте ме посъветвали за този модел, дали си заслужава или не.Също така искам да знам дали двигателя прави проблем с газовата уредба.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 октомври 2021 - 17:23

Въпросният Z22SE е проблемен двигател. Известен маслояд и създаващ доста ядове. За газ е подходящ, но щом двигателят е в Бертоне, пък и газифизиран, значи ще е доста юркан, така че внимавай. Не ти го препоръчвам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg