Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кой от къде си купи колата?

Анкета: Кой от къде си купи колата? (552 потребителя са гласували)

Гласуване Гостите не могат да гласуват

double_d снимка double_d 30 юли 2008 - 12:25

от човек от обява в mobile.bg, който я купил преди 2-3 седмици от дупница (това беше на гражданската) за жена му, но тя не я харесала... купих я на сляпо, като се доверих на човека, че колата няма проблеми и е избирана за жена му и не ме подведе.
Отговори

DarkRider снимка DarkRider 30 юли 2008 - 12:30

Астрата я купих от Германия в края на миналата година и съм много доволен от нея. От много време търсих такава и не можех да намеря(основни изисквания бяха цвета - черен и поне GLS :thu: ) Все някакви космически цени ми казваха. Един ден бях тръгнал с един колега да си търси той за него кола по автокъщите в нашия град и там пред една автокъща я видяхме моята астра - беше с търговски номера и не беше обявена за продажба, оказа се че е на единият от майсторите в автокъщата и искал да си я стяга да си я кара той. Натиснахме го малко и се съгласи да я даде за 600 ЕУР, каза какво и има какво е правил по нея и така. В началото не бях много очарован от нея защото беше малко осуркана отвън на няколко места с ръждичка и на досра километри но всичко това се оправи като я върнах в БГ и сега си я харесвам много. Навсякъде ме кара и нямам никакви проблеми с нея.(след смяна на консумативи след купуването не съм я пипал въобще). Доволен съм от избора си :thu:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 30 юли 2008 - 17:44

Ми от Горубляне. Няма го в анкетата :thu: и не знам какво да отбележа. То там не знаеш от кого купуваш!
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 30 юли 2008 - 19:00

С моята се търсихме дъъъъълго.........време, миналата година от януари почнах да търся, та чак края на май се взехме. Имах няколко изисквания на които държах - задължително да е Vectra B, да няма капчица ръжда по купето, че даже и подпухнала боя да няма, салона да е запазен, а по двигател и ходова част бях оставил на много доверен човек да каже да или не, а...и на колкото се може по-малко километри. Общо взето търсех кола, на която да сменя ремъци, ролки и масло и оттам нататък само гориво да сипвам и да карам яко. Обикалях къде ли не, в какви ли не автокъщи и няма и няма...все се намира някой кусор. Бях решил обаче да не се предавам. Един дъждовен ден отивам в една автокъща на Сливница, като дълго преди това говорих с продавача по телефона, питах и разпитвах, казах му точно какво търся и че няма да отстъпя ако не е това, и да не ме разкарва напразно, защото съм доста далече. Отивам, гледам и.....пълно разочарование, това което ми каза по телефона не съществуваше и на 50%. Почна да ме убеждава, а аз още повече се ядосах, пратих повечко така поздрави на роднините му от женски пол :thu: заради загубеното време и си тръгнах. И на следващия ден...след 5 месеца ходене по мъките, мисията невъзможна (както всички си мислите сигурно) се изпълни на 100%. Гледам обява в mobile-то, няма снимка, само по описание, звъннах, уговорихме се за среща, отидох и тогава я видях....това беше моята кола, влюбих се от пръв поглед :beer: Единствения кусур, беше че летите джанти се бяха поолюпили, вероятно от солта по пътищата през зимата. А ме изненадаха и с чисто нови зимни гуми. Моят човек каза, че досега не е виждал да се продава кола в толкова добро техническо състояние. Само това чаках да ми каже . Колата иначе е купувана от Германия през декември 2005-та, от българка, която живее в Италия, там е карана около година и е докарана в България. Тъй като момичето живее в Италия, а тук няма кой да я кара казала на майка и да я продава. А Vectra-та - 98-ма год, CD изпълнение на купето, 1.6 16V, на 119 000 хил.км. Броих 6500 пари и се взехме...... От тогава, смених ремъци и ролки и само :thu: , ....не ме е оставяла и за миг, не ми е давала и повод да си помисля, че ще ме остави. Сменил съм само един температурен датчик за 25 лева.....
Те това е моята история. Поздрави :mhihi:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 30 юли 2008 - 19:20

Малкото го зех от една Жена на горубляне . Седеше в колата с табелка 3500 левс на стъклото . А аз преди тва бех обикалял за Астри и се с дупки подкалниците се с кусури ....
Огледах , удряна беше корсата ама ми се видя направена. Беше зарезан цифра време явно , защото дискчетата бяха ръждясали , но ме грабна много.
Абе стрелях на сляпо да си кажа чесно , но имах късмет. Свалих и 300 кинта и я взех ... тогава корси под 4 бона нямаше. Оказа се много свесна колица. Сменил съм генерацията и едно шарнирче , всичко друго - консумативи.

Големото го взех от много добър приятел , на който съм му гледал действията по колата в продължение на години и няма какво да коментирам - много съм доволен от колата .

И ТЕТЕКА :thu:
Отговори

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 30 юли 2008 - 21:55

Аз реших да купувам кола, но не се бях спрял на конкретна марка- просто исках кола. Ходих веднъж до Бургас- хем скъпи, хем нищо не ми хвана окото. И миналата година точно на Великден айде в Димитровград на пазара. Ходих, гледах и реших да избирам между Хонда Сивик 90 кс. за 5 300 лв. и Астричката за 4 200 лв. Бях се насочил към хондата, но като се качих да я пробвам една жълта лампичка на таблото светеше много грозно :tongue: . Викам му на продавача- таз лампа що свети ве, той отговаря- няма бензин. Напълнихме, лампата пак си свети. Викам му дай крайна цена той ми се лендзи насреща и ми вика "Кажи ти". И аз му викам: Да ти дам 1 000 лв. и да бягам. Той :thu: вика не можело. И аз отидох при Опелчето и се взехме- без ходене по сервизи и качване по канали, на юнашко доверие. А пък и нали казват, че жена, кола и прасе не се избират ами си е на късмет :thu:. И досега никакви ядове- сменил съм едни накладки и кормилни накрайници, ама то времето им за смяна си беше дошло. Та в крайна сметка съм много доволен от "Mary".
Отговори

GT 51 снимка GT 51 30 юли 2008 - 22:15

:thu: :mhihi: Историята на мойте коли ги знаете-Асконата е била собственост на първата ни жена посланничка на ООН в Ню Йорк-Елена Гаврилова-купена е там и е после два пъти се е връщала до САЩ, а Рекорда е правен по поръчка за Директора на БНТ за ония години и след това приватизирана от шофиора му. Най -интересното е , че и двете ги взех от Минко Лисицата -дрът Български измамник ...рекорда го изкопахме от неговото ранчо в Троянския Балкан...Ама балкана още колко тайни пази ...малиййййй....Те с това се сложи началото :thu:
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 30 юли 2008 - 23:08

Кадета дизела го взех 2006-та от един познат на баща ми. Колата беше захвърлена пред блока с блокирал двигател, счупен преден джам и интериора беше :puke:. Единственото хубаво беше е, че купето беше много запазено, 85-та година но имаше само вежди за смяна и един праг, а отдолу беше бонбон! Дори нямаше милиметър ръждичка, колата беше на 180 000 реални, но лошо стопанисван.. Не беше карана от 2002-ра година! Чак 2006-та я спасих и сега още се кара!! :thu:
А Вектрата.. взех я точно на 14-ти септември 2007г. от Оги :thu:
Отговори

Shades снимка Shades 31 юли 2008 - 07:50

G-то го взех от салон близо до Пловдив. Като цяло бях решил да продам Еклипса и после да си взема някакво по-градско возило. Един ден колегата случйно ми посочи салона и спряхме той да си хареса нещо, пък и аз да хвърля едно око и да се ориентирам пазара как е. Погледът ми беше привлечен от Irmscher-ската решетка и отидох да я разгледам. Зад решетката имаше монтирана много запазена Astra G CC 2.0 DTH. Recaro салон, Irmscher Titan интериор, чейнджър, Irmscher 16" джанти с нови гуми, странни емблеми отстрани ( в последствие разбрах, че са на серията Linea Sportive). Двигателят работеше перфектно, а воланът нямаше протриване и опити за късане. Прегледах и историята - 1 собственик, жена от Венеция. С оглед на специфичните особености за шофиране в наводнен град (т.е. липса на такова - само извънградско), колата беше на приличните 165 000 километра. Едно нещо доведе до друго, успях да намеря парите и я отнесох. Последва преглед в "Стефанов" и смяна на консумативите. Всичко излезе перфектно. И така сега й се радвам още, а Еклипса си търси нов собственик в салона.
Отговори

FRYER снимка FRYER 31 юли 2008 - 09:31

И аз като Муунлорд.Autotrader rulezz.Голямо търсене и обикаляне из острова падна.Задължително условие беше да е фейслифт.Това беше 10-тата Вектра,която гледах и най-интересното беше,че през цялото време не и обърнах внимание в сайта.Та реших,обадих се и отидох в Бирмингам .Само като я видях и реших,че това е колата ми.След 2 дена беше на път за БГ.
Отговори

IvanMaister снимка IvanMaister 31 юли 2008 - 10:44

Мойта я зехме - (с една от онези екскурзийки с рейсче) от Холандия от пазара в Утрехт. И от там към България :thu:
Отговори

vlad0 снимка vlad0 31 юли 2008 - 13:21

това между другото ли е станало или просто си имал повече кеш докато си бил на екскурзия :)
Отговори

Hind снимка Hind 31 юли 2008 - 14:03

Моята я взех от един човек който докарва камиони по принцип..покрай камионите докарва и АСТРИ...каза че за 4-5 години от както се занимава е докарал над 10...
Малко повечко /от колкото е нормално/ броих за нея...ама какво да се прави любов.. :thu:
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 31 юли 2008 - 14:55

Седмица преди великден 2007г. моята Ланчийка която служи на семейството цели 11г. (преди мен я е карал баща ми), реши изненадващо да предаде богу дух като и отказаха спирачките в много важен момент и се наложи да я кача на един тротоар с мноооого висок бордюр в Редута. От това упражнение горката кола се усука като кифла осморка и за нищо не ставаше. И аз като човек на който бензина му е влезнал в гъзицата до толкова, че и до тоалетната с колата ходех, веднага мобилизирах всички мой хора да ми търсят кола. От каското взех прилична пара и месец по късно в една майска утрин на 2007 майка ми ме извика в нейния офис (работим в различни фирми на един холдинг) и тя ми бута един лист с написани няколко коли които се продават от една от фирмите в холдинга а специялно Опелите бяха от Аксон (мисля, че вече този дилър не съществува) и гледам на листа Астра хеч синя мет. 1,6 2005г. на 65 000 км 13 000 лв.
Астра седан 1,4 2005 същия цвят , 60 000 км 12 500 лв. и някакъв Фият '99-та за 6000лв.
И естествено се хвърлих на Астрата най-вече заради годината на производство, предпочетох я пред Мерцедес Ц класа '99г. и общо взето дори подписах договора на сляпо без дори и да съм я пробвал, но там си бяхме все наши хора така, че страшно нямаше. И няколко дни по късно ми я докараха и ми връчиха ключовете, колата беше с пълен резервоар който издумках за 3 дни :) и така се влюбих в нея. А след няколко месеца някаква мацка се беше регнала в форума и к'во да видя тя пък взела другата Астра дето ми предлагаха (1,4 седана)
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 31 юли 2008 - 15:18

астрата е взех от Стоян (администратора на тунинг.бг/форум - DArKmAN) 19.09.2006. седмица преди това споделих с МаХо, че си търся подобна и той ми каза да се свържа със стоян. продадох голфа, който карах тогава за една седмица и така...

преди това астрата е внесена от италия и е била с първа рег. Петрич, после отива към софия и след година и половина престой в столицата е взех аз :)
Отговори

hudson снимка hudson 31 юли 2008 - 16:35

Първата кола (Вектра А), я взех от автокъща в Пловдив - избира ми е един роднина и в последствие се оказа прегрявана и ми изхвърли водата на път за Стара Загора. За сметка на това пък, нямах никакви проблеми с ръждата, докато я карах 5-6 години. Когато купувах сегашната вектра, бях набелязал 3 коли по софийските автокъщи - всичките бяха комби и еднакви на цвят, разликата беше само в моторите. Първата беше 1,6 и от "малко ударена" по обяснение по телефона - в последствие се оказа, не толкова малко и отпадна като вариант. Втората беше 1,8 но имаше избили малки петна ръжда по задните вежди, което беше недопустимо за вектра след фейслифта. И така се спрях на тази, която карам в момента - в автокъщата човека ми свали 500 лв от цената и ми е докара на другия ден до Пазарджик.
Отговори

vectra снимка vectra 31 юли 2008 - 16:45

вече далечната, за мен, 98-ма беше решено, че трябва друга колица...харесахме си с бащата една колица в Боми карс( автокъща в София)...капаро всичко как си трябва! Ма него му беше криво, че не е вектра, а читава не можахме да намерим в продължение на месец...и така ден след това бившия шофер на бащата вика айде до Пловдив...и се дигнахме да се возим. Обикаляне цял ден и нищо, влизаме в последната автокъща, загубили надежда и хоп...една червена, лаченка..огледи ит.н.. и оп айде оте****е колата която бяхме капарирали...та така вече толкова години ни служи вярно
Отговори

sauber снимка sauber 31 юли 2008 - 18:42

Старата Вектра А

1999 година. Баща ми работеше в София, аз все още бях в Ловеч. Един ден се прибра с нея просто и така.
Беше 2.0 SOHC ( ако не се лъжа ) 129 конски сили, 4по4. Изключителен автомобил. Много бърз, с нисък разход. Уникална стабилност. За 5 години тормоз, само ремонт на хидравлична помпа, 1-2 маркуча и консумативи !

В момента е собственост на приятел на баща ми ( в Ловеч ). Изглежда доста добре в момента, защото до колкото разбрах е пребоядисвана и глезена с разни други ремонти :)

Сегашната Вектра Б

Мой много добър приятел и комшия, звъни на баща ми на 30ти Декември 2005. Водили разговор с баща ми 1 седмица преди това, как родителското ми тяло искало да сменя автомобила и се насочило към следващата Вектра.
В телефония разговор му обеснява, как докъто обикалял автокъщи, в една в Орландовци, забелязал Вектра с много прилична цена, 2.0 литров мотор и доста екстри !
На 31.12.2005 вече беше на името на баща ми !
До момента И този автомобил се оказва доста добра инвестиция. Разбира се не е толкова " качествен " като първия Вектор, но пък е доста по нов ( 8 години ) и има дооооста глезотийки :)
По настояще автомобила се стопанисва от мен, тъй като на баща ми, кола не му трябва, а в редките случай когато му трябва, има друг автомобил на разположение :)

Следващата Вектра C

Надявам се чисто нова от дилъра директно...Разбира се, няма да е за мен, но и тя ще ми дойде в ръцете рано или късно :thu:
Отговори

drmapty снимка drmapty 31 юли 2008 - 21:37

Астрата я взех от Хановер август2007,от възрастна дама по обява в местния вестник на 85х.км.Супер а!!!Корсата от Франция, от Страстбург един студент я докара.
Отговори

dimobg снимка dimobg 01 август 2008 - 10:34

От офиса. Беше ми служебна кола и после фирмата ми я продаде. :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg