Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

blazinskin снимка blazinskin 30 юни 2020 - 15:26

 zdravkop, на 30 юни 2020 - 15:16, каза:

И на двете веднага, след като им видях евтините и елементарни салони, ме отказаха моментално /ако аз трябваше да избирам/. Втората изглежда една идея по- свежа, но тези 140 кончета на 1.4 двигател на комби.... просто ще е повече от тегаво. Бедни ми, бедни Опел, до къде изпадна... до нивото на дачии и лади.


Карал ли си 1.4T или 1.6T? То всъщност това са единствените бензинови мотори за комби, което не ми го побира главата как може да е. Реално може и да си движат доста добре, но на хартия е кофти работата. А 1.6Т отгоре на това е и доста проблемен. Има няколко бройки 2.0 CDTI, но там е на кантар работата с техния проблем. Нямам идея какво да правя вече :D Ще чакам да видя дали ще мога да я тествам някъде и ако не ми хареса, ще търся друга марка.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 30 юни 2020 - 15:53

 blazinskin, на 30 юни 2020 - 15:26, каза:

ако не ми хареса, ще търся друга марка.


Добре е да го направиш. Не съм карал 140 коня в малолитражка 1.4, но съм имал коли от 75 коня до 250 и знам разликата. Просто не са достатъчни за съвременното движение. При всяко едно изпреварване, осолено натоварен и климатик, ще си на тръни, Просто отдавна Опел не са това, което бяха, и уникалните двигатели, които имаха, отдавна ги няма. Най- големият съдник за даден автомобил и за дадена марка е пазарът. Това огромно обезценяване трябва да ти говори много.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 10 юли 2020 - 10:21

Търсенето на Зафира Турър при мен взе да прилича на някаква сапунка, няма край. :-) Тръгнах от една цена и година и неусетно стигнах до тук: https://www.mobile.b...50&slink=g057v3
Ходих до Райфайзен, цифрите, който ми казаха ме устройват и вероятно, когато намеря време, ще отида до София да видя колата. Това, което ме привлича е годината и километрите, разчитам, че ще изкара поне още толкова безпроблемни километри и че докато изплатя колата няма да се налага някой скъп ремонт по нея.
Предполагам, че е с B20DTH, а във форума намерих много малко информация за него. Има ли колеги, които да карат тоя двигател, макар и на друг модел, които да споделят впечатления?
И какво означава "Cosmo"?
Мнението беше редактирано от Иван33: 10 юли 2020 - 10:22
Отговори

FoxyDimsi снимка FoxyDimsi 10 юли 2020 - 13:09

Здравейте. Вместо да си блъскате главите, ако търсите бензин има само един мотор. Собственик съм на Астра J(след 2013) с мотор 1.6 turbo SIDI с код на A16XHT, НЯМА нищо общо със A16LET, който е с проблема на 4-ти цилиндър. ДО всички собственици на 1.4T, които ще започнат да обясняват, че 1.6T SIDI харчел повече.... пълни глупости купето на J е ~ 1500 кила . Моят разход е 9.5 градско с климатик. 1.4-ката имам познати , които под 8 и малко не са я сваляли, което не е някаква огромна икономия . ГАЗ не може , с директно впръскване е и да от 98 октана нагоре само яде, иначе има ядове с помпата за високо налягане на горивото. Досега е само облужван масла и филтри(пистов ремък, водна помпа и проверка на веригата на 90к км), вече е на 115к км. Моторът се монтира на ASTRA J , ZAFIRA след 2013 , ASTRA K(но там е 1.6turbo SIDI (200 коня) и от 2020 на INSIGNIA 1.6(200hp). Да подчертая че това не е същият експериментален мотор в Insignia A( 1.6t 180), които беше бая проблемен. Различна технология и съответно SIDI-то е рафинирана технология. ОТ друга страна искам да наблегна и на скоростните кутии. Ако ще взимате ръчка гледайте да е фейслифтната M32 кутия(след 2012 година) , иначе ще берете доста ядове със 5 и 6-ти зъб(няма добро смазване и започват да вият лагерите).
Успех на всички с намирането на мечтаният автомобил.
P.S. В България трудно да намерите този мотор, гледайте в Германия.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 10 юли 2020 - 16:10

Относно "безпроблемния" A16XHT:
https://www.youtube....h?v=MoYb7TeSZBs
https://www.youtube....h?v=V_XTmHDGo1Q
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 юли 2020 - 19:29

 Иван33, на 10 юли 2020 - 10:21, каза:

Търсенето на Зафира Турър при мен взе да прилича на някаква сапунка, няма край. :-) Тръгнах от една цена и година и неусетно стигнах до тук: https://www.mobile.b...50&slink=g057v3
Ходих до Райфайзен, цифрите, който ми казаха ме устройват и вероятно, когато намеря време, ще отида до София да видя колата. Това, което ме привлича е годината и километрите, разчитам, че ще изкара поне още толкова безпроблемни километри и че докато изплатя колата няма да се налага някой скъп ремонт по нея.
Предполагам, че е с B20DTH, а във форума намерих много малко информация за него. Има ли колеги, които да карат тоя двигател, макар и на друг модел, които да споделят впечатления?
И какво означава "Cosmo"?

B20DTH има минимални разлики с А20DTH, проблема с гумичката го има, но не прави трагедии - сменяй чорбите през 15 000 км или една година с каквито трябва + хубави филтри... Скоростната кутия иска през 60 000 км да и опресниш чорбата и ще те кара дълго време. Аз продадох моята на 200 + к км, хем беше с А20DTH, на 195 000 или смених гумичката - нищо и нямаше
Отговори

Иван33 снимка Иван33 11 юли 2020 - 19:35

 Hotblooded, на 11 юли 2020 - 19:29, каза:

... Скоростната кутия иска през 60 000 км да и опресниш чорбата и ще те кара дълго време...

Вашата с автоматична скоростна кутия ли беше?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 юли 2020 - 19:43

Да, със същата кутия беше.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 11 юли 2020 - 20:12

 Hotblooded, на 11 юли 2020 - 19:43, каза:

Да, със същата кутия беше.

Това класически автомат ли е или роботизирана кутия? В къщи сме с още две коли, освен моята, едната е робот, другата е 7-степенен автоматик и определено втората върви доста "по-мазно" и превключва по-добре, все едно караш електрокар. :-)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 юли 2020 - 20:22

Класически хидроавтомат, няма спортен режим при Опел, при други марки същата кутия има S-режим. Има адаптация към стила на каране, но не ме впечатли
..
Отговори

Иван33 снимка Иван33 11 юли 2020 - 20:29

 Hotblooded, на 11 юли 2020 - 20:22, каза:

... но не ме впечатли
..

Защо, какви недостатъци има? Преди известно време се возих на бензинова Турър, 1,6 и 170к.с., автомат. Не знам дали кутията е същата, но на мен ми се стори, че се държи доста добре...
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 юли 2020 - 20:54

По скоро че когато се сменяте да карате двама човека с различен стил на каране адаптацията дава заето и понякога, особено на планинско изпускате момента за изпреварване, защото кутията не сваля една предавка навреме... Но аз съм по агресивен шофЕр, а жена ми е от най спокойните и може да е от това
Отговори

IvoAlexandrov снимка IvoAlexandrov 23 юли 2020 - 16:46

Здравейте,
Друг съфорумник ме препрати към тази тема, не я бях намерил досега.
Случайно дали има хора, които са гледали този автомобил:

https://bazar.bg/obi...astra-1-6i-navi

Обявата е от базар.бг, но автомобила го има и в cars.bg/mobile.bg/auto.bg

Някакви впечатления или впечатления за продавача, който е автокъща? Идеята ми е, че мисля да пътувам до там, за да го видя. Ноо пътуването е от Варна, а това са 300км/в посока. И да ли си заслужава да се бият като път?
Някой в района, който е търсил така и е попаднал на конкретно тази и я огледал, дали може да даде инфо?

Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 юли 2020 - 21:55

Така, първо поисканата похвала към Бенза.

След това Астра J : Известно е че това поколение астра е по-тежко от К-то и от H-ката.
За нея няма кой знае колко много двигатели.
Първо и аз гласувам срещу всякаквите 1.6 турбо мурбо, ЛЕТ МЛЕТ - все тая.
Този 1,4Т като малолитражка(аз не съм техен любител), но всеки се сеща първо за него. Тук е въпрос на тестване, да се качиш и да видиш добре ли ти е, не е ли.

Относно дизела и по-специално "шептящия". Според мен е по-подходящ за хечовете и то до 110-ките. Не съм привърженик на 136 или пък 160 коня на този дизел(и такъв вариант има). Затова ако ще има багажи и т.н, просто 1.6-цата и ако ще е 110-ка, би трябвало да отпадне. Ако е за хеч да си ходиш напред-назад - ОК.
1.7 дизела има и 130 коня вариант, не лош мотор, тук има хора, които им чуват проблемите, и то много добре.

Ако обаче говорим за комби, което ще се и товари, то 2.0 CDTi-то остава като най-върхов вариант. Било то и 195-те коня при фейса с двете турбини. Ясно е за всички че това нещо ще носи най-добре на товарене и път. Ако ще се ходи извън града много, то няма по-добър вариант. Ако обаче няма да се ходи много, то и 1.4Т-то ще върши работа.

Въпросът за 2.0 и "маслото": Ако при запалване няма стоящо съобщение за ниско налягане на маслото, то е голям шансът да бъде читав мотора. Разбира се ако това е така, не се отменя смяната на въпросното уплътнение, в никакъв случай, най-малкото защото това ще донесе спокойствие.

Така че, ходи, карай, гледай - тя сама ще те поиска.
Отговори

benzy снимка benzy 24 юли 2020 - 01:06

 Д-и-м-о-в, на 23 юли 2020 - 21:55, каза:

Така че, ходи, карай, гледай - тя сама ще те поиска.

Димов, май обърка темата :) това мнение трябва май трябва да е за при Астра J 2009-16 там колегата търси мнение за дизелите. Копни си го, и го плесни там. Само да отбележа, че чак се учудих от теб да препоръчваш битурбомотора 195 кс - все пак по-сложен е, а ти си застъпник на опростените конструкции ако правилно съм те усетил :)

 IvoAlexandrov, на 23 юли 2020 - 16:46, каза:


Колега, много дълъг изстрел е това някой да я е гледал конкретната, дано имаш късмет.
При толкова километри (пари) трябва да си доста сигурен, че това е колата, която искаш и да идеш с парите. Мисля, че не си заслужава да обикаляш из цяла България за масова кола. След скромния опит, който придобих при обикаляне за предишната реших, че на повече от 100, 150 км, пряко сили кола няма да гледам. Най-малкото си набележи няколко коли в района да погледнеш.

За конкретната кола, въпреки че изглежда добре и дават гаранция за нея няколко вметки да направя:
- Абстрахирай се от мисълта за това НАВИ ако то те блазни. Да ме поправят колегите, но мисля, че вече не пускат ъпдейти за картите и единствения + е, че изглежда по-добре от монохромния дизплей.
- Твърд любител ли си на бензин и къде ще я караш основно колата. Ако навърташ много градско с къси стартове ок, заради ДПФи и щуротии е по-добре бензина. Но ако пътуваш повечко на дълго дизеловите, след фейслифта, си струват да ги погледнеш заради 6та скорост. С това 1.6 на магистралата си с 3000+ оборота и започва да става шумно т.е. некомфортно.
Мнението беше редактирано от benzy: 24 юли 2020 - 01:06
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 юли 2020 - 08:01

[quote name='benzy' timestamp='1595545564' post='1340231']
Димов, май обърка темата :) това мнение трябва май трябва да е за при Астра J 2009-16 там колегата търси мнение за дизелите. Копни си го, и го плесни там. Само да отбележа, че чак се учудих от теб да препоръчваш битурбомотора 195 кс - все пак по-сложен е, а ти си застъпник на опростените конструкции ако правилно съм те усетил :)


Не, тук видях малко по-назад че някой питаше пак за J-ка.
Да, правилно си усетил, но при J, тези неща за който и да е мотор, май не важат много много. Както се казва съжалявам че не продължиха с 1.9 поне до фейса й... А относно 195-цата, предполагам че ще се съгласиш че две е повече от едно. Качих се в такава, на човека , който купи от нас апартамента. Това нещо върви, мамка му..Даже предполагам и ти ще му се накефиш ако седнеш.
Отговори

benzy снимка benzy 24 юли 2020 - 09:37

Хм явно съм пропуснал нещо... а и не разбрах що ще ме поздравяваш ама благодаря :D
По принцип всичко с 200 коня върви... а на мен проблема ми с дизела е основно в тракането, не с вървенето. Но честно казано не бих скочил на този мотор. Гледах навремето едни клипчета от представянето му, те са едни завъртяни джундурии електромагнитни, едни байпаси, едно чудо, това ще е ужас за поддръжка. А и като предположение малкото турбо за ниските обороти ще е като консуматив. Едно турбо 165 на фейслифтовия стига за Jка.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 29 юли 2020 - 18:27

Колеги, що за Зафира е тази: https://www.mobile.b...62&slink=gdbhxm ? Нищо не намирам за такава модификация в интернет. Излиза ми информация за 1.6 и 136к.с., но не и за 2.0 и 136к.с.
Отговори

jorkata снимка jorkata 29 юли 2020 - 19:54

130 e
Отговори

Иван33 снимка Иван33 02 август 2020 - 12:24

Ходих да погледна автомобила, за който питах по-горе. Оказа се, че продавача се е заблудил, колата е 96kw, което си е 130к.с. а не 136.
Покарах я няколко километра, звучи и се движи добре, скоростите също ми се стори, че превключват както трябва, мазно и почти неусетно. От ляво колата имаше някакви драскотини, все едно е карана в храсти, вътре топката на скоростният лост беше закъсана, двете странични дюзи на таблото бяха счупени, позакъсан беше борда на седалото на шофьорската седалка, нямаше ги запалките и други подобни дреболии. На двата сенника има огледала с капачета, а пред огледалото пък има малка кутия за очила. Отворих и трите неща и ми направи впечатление, че бяха доста мръсни. Правено е опит да се почистят, но изглеждаха така, все едно колата е била служебна в някой циментов завод в Италия. Продавача каза, че колата е купена от представителство на Опел, била е върната заради някакъв проблем или шум в мотора, B20DTH. Той твърди, че ангренажа и веригата, която е отзад на двата разпределени вала, са сменени тук, в България, при някакъв негов човек и към момента колата е "качваш се и караш". Та раздвоен съм. Колата хем ми хареса, хем някои дреболии ми бодат очите.
Когато имам време, ще отида да погледна и тази: https://www.mobile.b...91&slink=gf0dsq
Ако обаче някой е ходил да я гледа, или ако някой има впечатления от Хеед-Ауто ще се радвам да ги сподели.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg