Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

Владо снимка Владо 13 юли 2005 - 00:05

Много интересно ми е - на н Вектра ДТИ (1998ма, 101кс) централният дисплей е изгорял - не свети. Казаха ми , че на него така или иначе се изписват само дата-час, външна темп. и часовник .... :rf:

няма ли борд-комппютър да следи разхода ? Някой има ли инфо по въпроса ? Не вярвам на старото ми ГСИ да има , на тази да няма :thu:

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 21:32
Причина за редактиране:: Добвям полезни връзки.
Отговори

ГостAmbarev_* 13 юли 2005 - 00:09

На 97 дти вектра с "най-простото" изпълнение без ел стъкла и клима и т.н. на дисплея наистина изписва само дата ,час и температура ! И няма борд комп !!!
Отговори

Владо снимка Владо 13 юли 2005 - 00:15

тва е ясно - а други има ли с борд комп ? Щото тая точно е със всичко нужно - климатроник, автопилот (круиз контрол) , всико ел и е някво лимитирано изпълнение - НО няма борд комп (поне така твърди собственика... :thu: )

За това и питам - ИМА ли (ако има и аз ще имам )))))
Отговори

ГостКаме _* 13 юли 2005 - 07:17

Бате, имам точно Вектра ДТИ '98-ма и да ти кажа че си има борд комп. с всички екстри - разход, също и моментен, разстояние, което можеш да минеш с оставащото гориво, хронометър :lol: и т.н., много неща показва... Само в некой базов модел Вектра може да е с трифункционален дисплей... ;)
Отговори

Владо снимка Владо 13 юли 2005 - 08:10

мерси :D , това ми трябваше да знам . Щом по принцип има - и аз ще имам )))) Иначе вектрата има всичко без кожа , но човека казва , че няма борд комп... Както и да е - ше я оправиме B)
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 13 юли 2005 - 10:15

дисплеите (респ. компютърчетата) с 2 вида
TID = Triple Info Display
и
MID = Multiple Info Display.
На теб ти трябва втория. С просто око, като ги голедаш, при първия само горната 1/2
от цялото квадратче може да показва нещо - отдолу е пластмаса.
При втория си личи че и двете са дисплейчета.

Виж на линка - това е TID

http://doc-scorpion.narod.ru/art6.htm
Отговори

ГостКаме _* 13 юли 2005 - 10:41

LET's fly, ти да не минаваш на Вектра ДТИ??? ;) Щото ако да изборът е мноо добър... :thu:
Отговори

VectraB снимка VectraB 13 юли 2005 - 11:20

И аз мисля че трябва да е MID. И моят е MID. Борд компютъра освен разход има и други полезни функции, следи ниво на масло, охладителна течност, чистачки, предни накладки, някои крушки.

LET's fly, на Jul 10 2005, 02:35 PM, каза:

браво ! снимките и схемите са супер !  От другата седмица и аз ще съм горд собственик на Вектра В Комби , 2,0 ДТИ , но се надявам да не започна с разглобването веднага ))))

Но може би ще почнеш. :thu: LET's fly, като вземеш колата, ако искаш пиши Л.С. Да видим този борд компютър, може да ти помогна. Поназнайвам малко тези неща. :thu:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 13 юли 2005 - 11:21

LET's fly, на Jul 13 2005, 08:10 AM, каза:

мерси  :D  , това ми трябваше да знам . Щом по принцип има - и аз ще имам )))) Иначе вектрата има всичко без кожа , но човека казва , че няма борд комп... Както и да е - ше я оправиме  B)

Айде ако успееш да си направиш пълно функциониращ борд комп да ми помогнеш после и на мен :lol: Че и тоя тука също е ТИД - час, градуси и радио :thu:

МИД има моментен разход, проверка за изгорели крушки, проверка за нивото на маслото и още разни такива...Аз също бях питал подобно нещо и колегата ВектраБ ме светна, че не е проблем да се направи, но си трябват датчиците и самото дисплейче... ходи ги търси баси :thu:

ЕДИТ: сега като гледам точно секунди преди мен е постнал и той :lol:
Отговори

Владо снимка Владо 13 юли 2005 - 12:16

VectraB, на Jul 13 2005, 12:20 PM, каза:

И аз мисля че трябва да е MID. И моят е MID. Борд компютъра освен разход има и други полезни функции, следи ниво на масло, охладителна течност, чистачки, предни накладки, някои крушки.

LET's fly, на Jul 10 2005, 02:35 PM, каза:

браво ! снимките и схемите са супер !  От другата седмица и аз ще съм горд собственик на Вектра В Комби , 2,0 ДТИ , но се надявам да не започна с разглобването веднага ))))

Но може би ще почнеш. :thu: LET's fly, като вземеш колата, ако искаш пиши Л.С. Да видим този борд компютър, може да ти помогна. Поназнайвам малко тези неща. :thu:



ок, веднага щом намеря здрав МИД с лостчето от Вектра ДТИ ще започна борбата :D Не може така с тея часовници само да седи
Отговори

Silver снимка Silver 14 юли 2005 - 01:54

VectraB, на Jul 13 2005, 11:20 AM, каза:

И аз мисля че трябва да е MID. И моят е MID. Борд компютъра освен разход има и други полезни функции, следи ниво на масло, охладителна течност, чистачки, предни накладки, някои крушки.

LET's fly, на Jul 10 2005, 02:35 PM, каза:

браво ! снимките и схемите са супер !  От другата седмица и аз ще съм горд собственик на Вектра В Комби , 2,0 ДТИ , но се надявам да не започна с разглобването веднага ))))

Но може би ще почнеш. :thu: LET's fly, като вземеш колата, ако искаш пиши Л.С. Да видим този борд компютър, може да ти помогна. Поназнайвам малко тези неща. :thu:

МID само за двигатели над 1.8 ли се използва?
Моята Вектра Б(1.6) има само TID.Мога да намеря дисплей(MID),но май няма необходимите куплунзи и т.н. ...Така ли е?
Отговори

VectraB снимка VectraB 15 юли 2005 - 15:49

Цитат

МID само за двигатели над 1.8 ли се използва?

Има MID на всички двигатели, но за куплунзите не знам. Трябва и лосче за чистачките с 2 бутона.И "bulb sensor" опция, може и да не се слага. Тоя "bulb sensor" май че е над жабката, поне така пише. Ако там имаш празен куплунг (поне 16pin) значи вероятно кабелите са прекарани.
Отговори

Владо снимка Владо 15 юли 2005 - 18:33

VectraB, на Jul 15 2005, 04:49 PM, каза:

Цитат

МID само за двигатели над 1.8 ли се използва?

Има MID на всички двигатели, но за куплунзите не знам. Трябва и лосче за чистачките с 2 бутона.И "bulb sensor" опция, може и да не се слага. Тоя "bulb sensor" май че е над жабката, поне така пише. Ако там имаш празен куплунг (поне 16pin) значи вероятно кабелите са прекарани.



точно :thu:

важно е ако е за бензин да е от бензин и така...
Отговори

Silver снимка Silver 15 юли 2005 - 23:35

VectraB, на Jul 15 2005, 03:49 PM, каза:

Цитат

МID само за двигатели над 1.8 ли се използва?

Има MID на всички двигатели, но за куплунзите не знам. Трябва и лосче за чистачките с 2 бутона.И "bulb sensor" опция, може и да не се слага. Тоя "bulb sensor" май че е над жабката, поне така пише. Ако там имаш празен куплунг (поне 16pin) значи вероятно кабелите са прекарани.

Значи,мога да намеря и лостче и всичко необходимо от моргите,но трябва да съм сигурен,че ще стане.Наличието на куплунг над жабката достатъчно условие ли е,че всичко останало е ОК?
Да разбирам ли,че блока MID е един и същи за всички двг?
Как да стигна до куплунга над жабката,т.е.как се сваля тя?
BDW,от какъв порядък е цената на TID и MID по моргите в BG?
Отговори

Владо снимка Владо 16 юли 2005 - 10:02

намери ми от ДТИ такова дисплейче с лостчето комплект - ще ти пратя парите по Пейпал или нещо подобно.

Като го направя ще постна подробни инструкции

А за тебе си търси от бензинов модел , най-добре да е от 1,6 все пак
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 18 септември 2005 - 01:33

Kолеги, кажете как да го свържа този МИД за да не ми дава грешките като направи CHECK? Или как можи да се елиминират някои функции на които липсват датчиците? Функционалните бутони които са на ръчката за чистачките с отделна букса ли са, или кабелите им са вградени в буксата на основната ръчка?
Ще стани ли ако си вържа отделни 2 бутона(нямам ръчка с 2те копчета)?

Чакам идеи...
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 20 септември 2005 - 11:23

Ми пич отделни са копчетата - можеш да сложиш отделни =)

А датчиците повечето са прекъсвачи към маса примерно - замасяваш ги директно на куплунга на компютъра и стават нещата без проблеми!
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 20 септември 2005 - 21:37

kravarka, на Sep 20 2005, 11:23 AM, каза:

Ми пич отделни са копчетата - можеш да сложиш отделни =)

А датчиците повечето са прекъсвачи към маса примерно - замасяваш ги директно на куплунга на компютъра и стават нещата без проблеми!
<{POST_SNAPBACK}>


Значи копчетата ги свързах отделно и работата стана. Замасих някои пинове и борда спря да изписва грешките които намира. Искам да ми показва и моментния разход ама не намерих кабела каде е за да го свържа, дават го КАФЯВ/ЧЕРНО. Търсих го ама няма такъв кабел никаде, някой ако знае къде можи да е, да се обажда!
Също така и средната скорост която ми я показва не е реална. Когато карам градско 20-40-80км/ч и ми показва средна скорост 10-11 км/ч. Това не е нормално според мен?
Можи да се получава аномалия защото дисплея е от Омега Б.
Имам и друг въпрос, когато включа дисплея и датата ми излиза 01.01.92 година, пък дисплея по сериен номер го дават производство от 97 година, нормално ли е?
Отговори

Silver снимка Silver 22 септември 2005 - 02:06

_-^Pampi^-_, на Sep 20 2005, 09:37 PM, каза:

kravarka, на Sep 20 2005, 11:23 AM, каза:

Ми пич отделни са копчетата - можеш да сложиш отделни =)

А датчиците повечето са прекъсвачи към маса примерно - замасяваш ги директно на куплунга на компютъра и стават нещата без проблеми!
<{POST_SNAPBACK}>


Значи копчетата ги свързах отделно и работата стана. Замасих някои пинове и борда спря да изписва грешките които намира. Искам да ми показва и моментния разход ама не намерих кабела каде е за да го свържа, дават го КАФЯВ/ЧЕРНО. Търсих го ама няма такъв кабел никаде, някой ако знае къде можи да е, да се обажда!
Също така и средната скорост която ми я показва не е реална. Когато карам градско 20-40-80км/ч и ми показва средна скорост 10-11 км/ч. Това не е нормално според мен?
Можи да се получава аномалия защото дисплея е от Омега Б.
Имам и друг въпрос, когато включа дисплея и датата ми излиза 01.01.92 година, пък дисплея по сериен номер го дават производство от 97 година, нормално ли е?
<{POST_SNAPBACK}>

Аз също от скоро заменихTID с MID.Замасих съответните проводници на датчиците (като тебе) и сега не дава грешки.
За какъв кабел говориш?Моментния разход си го дава директно без да се прави нищо.В компа влизат сигнали от датчика за скороста и за времето за отваряне на дюзите(от ECU) и той си смята моментния разход.
Още не съм изгорил един резервоар за да направя изводи,но на пръв поглед и при мен сред.скорост ми се вижда ниска-27км/ч(карам само градско-до 65км/ч)Вярно,че има задръствания и постоянно тръгвам от 0 скорост... .
Малко занижен е и средния разход-7.8 л/100км.(Нормално е
около 8.9)
Доста занижен е и пътя,който може да се измине с остатъка гориво.При пълен резервоар показва 550км.,което значи,че го смята при разход над 10л/100,а би трябвало да показва около 7-800км... (60л в резервоара)
Разхода на пр.ход ми се струва нормален-при загрял двг е 0.8л/час(рядко скача 0.7или 0.9)
Двигателя ми е 1.6 ,а MID-а е от 1.8 или 2.0
Нека колеги с оригинални борд комп.да коментират за сравнение горните данни(да посочат двигателя си)
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 22 септември 2005 - 15:54

При мен са малко кабелите в жълтата букса и го няма този за консумацията.
Към 12 кабела са, сега ще пусна снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

На тази таблица дават пиновете на жълтата букса. Номер 25 е сигнала за консумацията, при мен го няма този кабел. Дават го кафяв/черно ама не го намерих никаде. Някой ако знай къде е да казва да мога и аз да го вържа.
Сега ми показва само средна скорост, хронометър, температура, дата и час това е ясно.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от VectraB: 28 септември 2005 - 09:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg