Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa B работна температура

dushanov снимка dushanov 08 юли 2013 - 22:23

Здравейте колеги! Имах подобна тема на 1 седмица, но беше изтрита по незнайни причини.
По същество: Опел Корса Б, X14SZ
При средна скорост на равен път 5-та предавка (външна темп 25-30гр):
60км/ч-95р
80км/ч-97-98гр
100км/ч-99-100гр
Това са показания по табло.
Колеги, споделете това нормална температура ли е? Колата нормално загрява и изстива, перката си бачка. Термостата предполагам, че бачка, защото маркучите и от 2-те страни на радиатора са горещи (плюс тези на газовия ми изпарител, но това едва ли е от значение).
Отговори

zandor снимка zandor 08 юли 2013 - 22:31

Много ми се струва, особено ако това 100км/ч не ппо наклон нагоре....
Първо замярване на датчика, дали това са верни стойности, после ена промивка охладителна система.Примерно..
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 09 юли 2013 - 13:39

Ако датчика си работи нормално и тези градуса са верни, сигурно ти е запушена охладителната система, ако колата е карана с вода гаранция, че има запушвания.
Миналата година едно Пежо на приятел грееше много и се оказа запушен радиатор, както и прецакан термостат.
Отговори

dushanov снимка dushanov 15 юли 2013 - 12:19

Колеги, ходих на диагностика. Температурата по табло си е вярна. Оказа се гарнитура м/у 2 последователни цилиндъра. Вкарах колата в сервиз за смяна на гарнитура-глава, термостат, гумички и каквото още дойде.
Отговори

dushanov снимка dushanov 22 юли 2013 - 12:17

Температурата падна с приблизително 2градуса, но: http://www.opelclub....howtopic=114151
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 28 юли 2013 - 04:25

 dushanov, на 22 юли 2013 - 12:17, каза:

Температурата падна с приблизително 2градуса, но: http://www.opelclub....howtopic=114151

Пак е много. При тези скорости...
Трябва да изчистиш грешките може би, като нямам в предвид с оп-ком, а да се видят причините.
Отговори

Драган снимка Драган 09 октомври 2013 - 23:40

Аз имам Корса 1.4 16в от 2 седмици, карах я на майстор да смени обичайните неща за нова кола, също така и нова водна помпа... Мойта загрява до 97-98 градуса градско, това ме притесняваше, но майстора ми каза, че това е нормална температура за Опел, перката включва на около 98-99 градуса и температура спада, но ме притеснява все пак, особено за лятото не знам как ще е... Искам да попитам и за разхода на гориво, стрелката ми се мести нагоре, надолу докато карам и не мога да засека колко има и колко харчи... Може ли някаква информация относно тези неща ? Благодаря предварително ! :)
Отговори

kztotev снимка kztotev 11 октомври 2013 - 12:25

Аз съм със същия двигател. Градско без зор около 92-93. Ако има ръчкане бързо вдига 96-97. Бензиномера по нанадолнище показва повече, а по нанагорнище по-малко. До горната 1/2 от резарвоара намалява по бавно, долната 1/2 по-бързо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg