Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Смяна уплътненията на дюзите Y20DTH 101 коня 2003г.

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 11:58

Ами Незнам за подгрева честно казано не усещам връзка. Той подгрева доскоро (лятото) не се включваше.

Уговрих час при Бижо за следващата седмица. Ще пиша като (ако) се оправи проблема и какво е било.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 октомври 2017 - 12:21

Аз определено имах проблем с уплътненията на филтърната капачка (за тръбите на горивото).
Купи си 11х2.5 (ако си с 12 мм тръби, трябва да са този размер!) 4-5 броя и сменяй смело, става за 10 минути. Така ще знаеш на 101% че е е от там да "взема" въздух. Така беше и при мен , седи 4-5 часа и после въртележка много. След като ги смених това нещо може да се случи ако седи 3-4 дена.Но едва ли е от това, защото съм забелязал че дори и да седи толкова, ако пусне свещите (сега като е по-хладно), пали без грижа!

Това за въртенето когато е топло не винаги значи въздух, защото и аз така имах много случаи... но когато запали, отзад излиза нещо страшно - което значи че си е нагнетявало гориво в цилиндрите при въртенето, но не се възпламенява за да тръгне двигателят.

Един съвет от мен - когато сте на минимум гориво, пробвайте да сложите хубаво гориво 5-10 литра, там от 2.20 примерно, Алпин дизел нещо такова. И вижте дали пак прави така. Но задължително след смяна на о-пръстените на капачката за горивния филтър с даденият от мен размер.
Другото нещо се знае - маркучи за излишно гориво + тройници ->3.2 мм маркуч с 4мм външен на конуса на тройниците.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 октомври 2017 - 12:34
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 12:35

В още по-сериозни размисли ме вкара сега!
Значи всичко е точно така както го описваш на 100%

Сменен е О пръстена на капачката на горивния, сменени са и о пръстенчетата на тръбите за горивото, мойте са 8 мм но сложихме 9 мм защото такива имахме. Сменихме и маркучетата за обратната нафта с Gates 3.2 mm. Тройници съм купил нови но не съм ги сменял. Лошото беше че след тази интервенция като чели се увеличи въртенето с поне 1-2 сек отгоре.

Иначе си много прав за лятото, върти върти и като запали отзад избълва един облак сивобял пушек, значи нагнетява гориво.

От скъпата нафта не съм сипвал, но трябва да пробвам и това.

Записах час за сервиз да видим какво ще излезе, дано Бижо е решавал такива проблеми за да се оправи колата.
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 13 октомври 2017 - 12:37
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 октомври 2017 - 12:41

Щом си с тръби 8мм, значи пръстените трябва са 7 мм. Предполагам че 7х2.5 !? Но задължително 7 ! По пътя на логиката, при тръба 8 , външният трябва да е 12мм. Защото при мен тръба 12, външен на капачката е 16.

Тоест 7х2.5 прави 12мм външен, значи това би трябвало да е за теб. - 7х2.5

При тръби 12мм, пръстен 12 играеше като у тях си, а при теб тръба 8 а пръстен 9 .. не знам какво ще е.

Преди да идеш на сервиза, иди за 7х2.5 и смени ги пак.Тръбите ще влязат, просто намажи с малко масло и натискай, това е ефекта от тях, защото ако влизат с подухване само, нищо не правят тия пръстени.

Не забравяй - когато затвориш филтъра, не върти на стартер повече от 7-8 секунди. Почивка поне 30 сек. , след това пак.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 октомври 2017 - 12:51
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2017 - 13:24

В колата от три седмици ми се търкалят силиконови пръстенчета като оригиналните на вектратата и астрата за 8 мм тръба. Ако ги искаш ще ти ги подаря, но са само два. Останаха ми от смяната на филтъра на Пижо- просто там си вървят с новия филтър, защото му е такава конструкцията.
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 13:30

Добре ще взема 7/2,5 мм, но незнам дали тишо ще се навие да ми ги смени, защото аз няма необходимата пинсетка
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2017 - 13:43

 Gecatasto, на 13 октомври 2017 - 13:30, каза:

Добре ще взема 7/2,5 мм, но незнам дали тишо ще се навие да ми ги смени, защото аз няма необходимата пинсетка

Ако знаеш на колко народ съм сменил... тия двата о-пръстена ще ги сложим вътрешни, защото са малко по- меки от нбр-а, който се продава. Пазиш ли си дистанционерите, които са били между двата о-пръстена оригинално? И имаш ли ми телефона?
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 13:54

Имам ти тела, незнам дали ги имаше дистанционерите.
Сега след работа ще мина да взема и 7 и 8 мм пък ще видим кои ще слагаме.
Тази съб/нед привечер свободен ли си?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2017 - 14:36

 Gecatasto, на 13 октомври 2017 - 13:54, каза:

Имам ти тела, незнам дали ги имаше дистанционерите.
Сега след работа ще мина да взема и 7 и 8 мм пък ще видим кои ще слагаме.
Тази съб/нед привечер свободен ли си?

Утре, събота, от 9.00 часа до ранния следобед ще съм в сервиза при Оги, имам да оправя куплунга и на другата седалка на вече бившата ми вектра. Обаче за вечерта още не знам. Зъвнни ми днес след 19.00 часа, вече ще знам за утре.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 октомври 2017 - 14:38

Сменят се с коя да е пинцета. Аз го правих с най-утрепаната (ако мога така да кажа).

Послушайте ме за размера, да не се биете по главите що тъй влиза, сякаш няма пръстени.
Няма да ви казвам "успех", защото знам че ще се справите безупречно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 октомври 2017 - 14:43
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 14:45

От един град сме, даже сме близо.
Ще взема и 7 и 8 мм за всеки случай и ще пробваме на място кое ще е по стабилно.
А от "успех" ще имаме нужда защото ще го правим за втори път в рамките на 2-3 месеца.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 октомври 2017 - 14:50

Е, ще го правите, защото размерите не сте уцелили.
Аз го правих 3 пъти - първо с 12х2 - все едно ги няма.
После купувах 11.5х2 100 броя, че не може по-малко от 5 лева поръчка - слаба работа
След това 11.3х2.2 пак 100 броя по същата причина - тях оставих като най-добре от всички.

Но 11х2.5 щяха да са пефректните за там.
Много е важно тия уплътнения да се "сплескат" малко. А това малко е по 0.5 от всяка страна, което значи уплътняване, като хората.
Не трябва да се притесняваш от скъсване, защото тръбичките започват като конус.. и то точно 1 мм по-малък от главната й дебелина.

И все пак 8мм външен за дизелова тръба - не е ли малко бе хора ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 октомври 2017 - 14:54
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 14:59

Не мога да кажа дали оригинално е така или не. Но щом от завода така са преценили...
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 16 октомври 2017 - 09:10

Забелязах че като се включва подгрева, пали по-бързо, а понякога и направо си пали дори наравно. А сега де? :confused:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 октомври 2017 - 09:13

Ако със застудяването се реши проблема може да е температурен датчик или при някой Y20DTH им пъдейтват софта с такъв да грее до 15 градуса и решават проблема. Не знам кои бройки са засегнати и с какъв софтуер си сега.
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 16 октомври 2017 - 09:42

Къде може да се направи това?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 октомври 2017 - 09:47

Търси колегата Помагащ, той може да го направи.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 октомври 2017 - 14:54

Да...... Помагащият всичкознайко. Моля да не бъде намесван в моите теми ! Тази не е, но в моите....
Ако не идеш при него - почва да те нарича как ли не! Особено лафа за "щом имаш Оп-ком за 20 лева, значи си нещастник едва ли не"
Понечи ли някой да си направи нещо сам - тоя тъй "помага"..... че излизаш черен като въглища, само защото искаш сам да видиш как става. Ако отидеш при него обаче да му дадеш на него "лева" - си супер як, готин, чудесен! Айде мерси от такива помагащи. Някой администратор да му допише ника "Помагащ срещу задължителен лев". По-добре иди в оторизиран сервиз на ОПЕЛ (може да дадеш 20 лева повече - поне това ще ти свършат... да ти налеят по-нов софт). Чувал съм че за много други ремонти са вдигали рамене, но това бъди сигурен че ще го направят.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 октомври 2017 - 23:58
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 17 октомври 2017 - 17:27

Това плюене не го разбирам. Не всичко трябва да се казва, все пак си е занаят! А това че не ти се дават пари е друг въпрос. Тук аз дадох няколко пъти пари за една работа, и бутилка уиски купих, но накрая опрях пак до колегата Помагащ! Единственото оплакване от него, за което съм чул, е цената на услугите. Но качеството на работата му е перфектно! Аз съм ползвал услугите му два пъти и съм предоволен от свършената работа. А няма да обяснявам как ходих до представител на Опел и как ме гледаха като голям камък какво искам да се направи, отделно цената която ми обявиха беше не с 20 а два пъти по висока. Все пак 120 по 2 не е 20 лв разлика!(не говоря за смяна на софт на помпа). Айде със здраве!
А по темата, преди два месеца имахме обсъждане точно за смяна на софт на Астра Г и цената не ми се видя висока. Все пак е по добре той да си каже цената за конкретния случай!
Ще отговоря тук на следващото мнение. Освен двата случая в които съм си платил, съм получил и няколко пъти безплатни консултации от колегата Помагащ, като при правилно зададен въпрос съм получавал и много правилни отговори, без обиди и квалификации.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 17 октомври 2017 - 21:39
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 октомври 2017 - 19:08

Да си взема каквото иска - и не е плюене.Щом работи само за пари,значи не му е мястото тук във форум, където всеки помага на всеки (или поне това трябва а е ). Да си направи сайт или обява в "Платени" и там да обяви цени за да е ясно.
Занаят,занаят, но не е за определени хора само. Пълно е с машинки по сайтовете и който иска, може да си купи и да се научи. Всеки има това право.

Аз като направих процедурата защо описах всичко точка по точка, стъпка по стъпка ?
Какво трябваше да направя ? Да цапна една тема , в която да напиша -> Програмирам чипове към Астри/Вектри срещу 20 лева ? Не става така с лафове от сорта "ти си тъп щото имаш оп-ком"

Правилното беше да каже че трябва това, това, това и това и стъпка по стъпка да се каже как се прави. Който има възможност, не му е забранено да си купи нещо нали ? Какво, не мога да си взема един Зед-бул за 50 лева ли от Алиекспрес?
Аз специално мога да отида където си искам ако не мога да го направя аз. В случая обаче всичко го има на магазина и кое му дава право да казва че аз съм балък и само "един кои си " могат да го направят !
Съжалявам много. Не съм тръгнал да му ставам конкуренция, нито нищо - исках да го знам за моя си употреба.
Аз не обиждах тогава никого а исках да разбера как се прави (не съм сакат) и когато се е изисквало да кажа/покажа нещо - съм го правил и смятам така да правя и занапред.
Сервизът си е сервиз, форумът си е форум.

Когато става дума за някого да му се каже, за да не бъде лъган и ужилен яко - предпочитам 5 уважения, отколкото 1 неуважение, защото ще ми благодарят 5 човека а ще се ядоса 1 (и то в случая за very very very тъпо нещо).

Нека не обсъждаме повече това. Подценяването на всеки подред, води до неприятели.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 октомври 2017 - 19:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg