Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Смяна уплътненията на дюзите Y20DTH 101 коня 2003г.

IvailoM снимка IvailoM 17 октомври 2017 - 19:44

Димов, извинявай, ама ти нещо собственик на Форума ли го играеш или какво? Тук няма моя- твоя тема, та да определяш какво да се пише вътре и какво не. Като не ти изнася нещо продължаваш напред, а не да нападаш и плюеш. Не ти знам личните драми, а и хич не ме интересуват, но такива остри нападки са израз на неуважение и лошо възпитание. Да, Форумът е за взаимопомощ, но като отидеш в магазина не ти дават сиренето без пари щот си много готин, нали? Още повече, че някои хора с това си изкарват прехраната, инвестирали са в техника, имат огромен опит и тн. Колегата, за който говориш не виждам да си е рекламирал услугите или да е карал някой насила да отиде при него. Имаш избор и като не те устройва дадена цена отиваш на друго място, а не тука да седнеш и да обясняваш кой колко да взима и какви реклами да си пуска. Като смяташ, че е толкова лесно защо не си купиш всичко необходимо и да започнеш и ти да си предлагаш услугите? Защото машинките ще си купиш, макар и ментета, но опит, знания няма как. Ако имаш нещо да се изясняваш с някой има лични съобщения и телефони. Така, че бъди малко по сдържан по отношение на хора, които не познаваш, защото от такива новобранци, като теб, маса читав народ избяга от Форума.......
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 октомври 2017 - 20:30

Тя цената вече се покачи :mhihi: Така предполагам, иначе има теми из форума 40/50/70 лв. Нещо такова ми се върти в различните представители на опел, но първо трябва да се види с каква версия софт с и дали ти се налага изобщо. Не е нищо скъпо.

Иначе и аз съм съгласен, че човека не е длъжен да ни казва каквото и да е. Все пак често помага из форума и за без пари. Доста хора ще го потвърдят. Въпроса е как ще го попиташ.

Айде без караници, нека запазим темата полезна :drinks:
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 октомври 2017 - 20:32
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 октомври 2017 - 21:16

Хора, които не познавам и ме наричат няма значение как поради това че искам да направя нещо сам, немогат да имат моето уважение. Също така всеки може да си направи форум - извинявай той мен познаваше ли ме след като ме нарече смешник с Оп-ком ?
А сравнението с магазина не е меродавно, защото и аз отивам на магазина и си купувам у чиповете и Оп-кома и ако трябваше и Зедбула щях да си купя. И не съм искал от никого да ми дава нещо даром. А да ми каже какво трябва за да се направи - аз ще си го купя. Никъде не е ставало въпрос за някой да ми дава нещо без пари.
Я бъдете малко обективни и се замислете вие от къде сте тръгнали.... от НУЛАТА и сте се учили, не сте се научили от небето. И това че съм "новобранец" ( а вероятно имам много повече ел познания от половината форум), не ме прави "нещо смешно със смешни кабели ОП-ком"
Обидите почнаха срещу мен, а не ОТ мен ! Темата си седи и всеки може да я види. А който е избягал, прав му път ! Аз не съм виновен на никого за нищо за да ме нарича ПОВТАРЯМ "СМЕШНИК С ОПКОМ"
Аз сега ако ти кажа на теб че си смешник и нещастник, какво ще направиш - ще ме поздравиш ли ?

Еееееее, ми имайте малко акъл в главите си, не сте само вие на тоя свят ви казах един път ! И ще продължавам да го повтарям ! Ако искате да си присвоявате "занаяти" (заради което най-вероятно са си заминали въпросните "читави") а не заради такива като мене... няма да стане .

На мен ми е най-лесно да натисна бутона "Изтрий профила" и да обижда който когото иска. Аз не съм започнал към никого обиди - напротив към мен бяха.
Значи вие не уважавате знанието и стремежа към него.

Как да я запазим полезна като аз искам да науча нещо (понеже имам това право). а ми се обяснява как съм нам какъв си и заради мен едва ли не форумът останал сирак!


Значи който се среща за първи път с нещо, дай да му теглим майните и да му кажем че е олигофрен и тъпак и простак и да му кажем че тряа даде едни пари някъде си ?! щото той е толкова малоумен че не може да направи 3 стъпки (АКО МУ СЕ КАЖЕ КАКВО ТРЯБВА ЗА ТЯХ)............ и после искат от мен аз да уважавам - как да стане ?

Само кажете и натискам споменатия от мен бутон и който където иска да ходи, плаща и да се прави на велик !
Аман от велики - да знаете

И въпросният човек НЕ СЪМ го питал - директно ме обяви за смешник с ОП-КОМ ..... това е . Не че не си свърших работата и без неговото"неказване", но както казах и той е питал в началото като всички останали. Като не искаш да ми кажеш нещо, не е начинът да ме обявиш за какъвто и да е със "смешни кабели", нали ? Тоест всичките с оп-ком сте смешни, така ли ?
Начинът е... да ми кажеш че взимаш ХХ лева на ключ и край - готово.
Да ви кажа май затова има два форума - не са се разбирали кой е по-голям опелджия май ?

Какво съм си мислел и аз като се регистрирах.... бе я чао и толкова ! Да се набутва кой където иска, да оправя и да си намира проблемите сам и да си ги държи за гроба.....точка по въпроса.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 октомври 2017 - 00:07
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 18 октомври 2017 - 10:09

Ей заради такива писания, нищо не касаещи конкретната тема май ще поискам права да трия и да "режа" глави! Колега Димов, успокой малко топката! Може само веднъж да съм виждал лице в лице колегата Помагащ, но спечели уважението ми и моето желание да го препоръчвам да върши работа и на колеги! И да, вероятно и аз съм "смешник с Опком" и "смешник с Galletto", и "смешник със MPPS" и още няколко смешни кабели, но това не ме е спряло да питам и да не се обиждам. Всеки е велик доколкото му позволиш ти, случвало ми се е да ми се правят и просто съм търсил друг път. Няма да ти кажа кой и кога, защото сме хора и на всеки може да се случи да е подразнен от нещо друго и да реагира неправилно в дадена ситуация.
По темата. Колега, техниката за твоя проблем вече е много достъпна и може да се намери и във много от малките сервизи, идеята е да се ползват услугите на човек, който знае какво прави. Може да отидеш навсякъде и да питаш, това поне е безплатно :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 октомври 2017 - 11:13

 Д-и-м-о-в, на 17 октомври 2017 - 21:16, каза:



Извинявам се за офтопика и пиша за последно.
Димов, има други начини да си решиш "проблемите" с някой, който те е обидил. Но да плюеш по някого, без да го познаваш, а този човек е много навътре в материята и може да помогне, е меко казано хлапашка история. Така, че карай го по-леко! Да, никой не се е родил научен, но с времето придобиваш опит и знания, и въпреки това винаги ще имаш нужда от човек, който е про, за да ти помогне. И точно такива хора трябва да ги задържим тук, а не да ги гоним. Надявам се ще ме разбереш....
Отговори

fanatic снимка fanatic 18 октомври 2017 - 15:27

Крайно ми е неприятно да чета това, което е писано по-горе и за това моля всички, които са писали или са намесени в тази тема просто да дръпнат крачка назад и да успокоят топката. Мисля, че този форум все още е място, където взаимното уважение и разбиране означават нещо и за това все още свети, така че нека дори когато някои е несъгласен да намери правилната форма да го напише, ако някои не харесва някого също има културен начин да се каже, не сме длъжни да сме приятели с всички, но има мярка.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 октомври 2017 - 15:34

Развитето при колегата Gecatasto. Направена е обратната нафта с нови тета, от тия с втория пръстен след конуса. Освен това диаметъра на цилиндричната им част е една идея по- голям от старите. Отделно старите бяха деформирани и вече не кръгли, а елипсовидни (това между другото го бях видял предния път и затова държах да се сменят и те). Та така.
Другото е, че преди няколко месеца аз съм правил капачката на филтъра. О- пръстените са сменени тогава и в момента сглобката и на двата щуцера е много стегната. Няма дори най- малка причина за съмнения там. Другите места, които са свободни от съмнения са голямото и малкото уплътнение на капачката на филтъра. Сигурно се питате защо? Ами симптомите на колата нямат общо със симптоми за въздух преди ГНП-то, а за след нея. А, и диаметрите на щуцерите са по 9.4 мм точно, а не 8 мм. И само информативно- оригиналните пръстени са точно 9.0 х 2.0 мм. и са силиконови, а не NBR или нещо друго. Та на тая капачка е сложен този същия размер преди време.
И още нещо пак по темата. Когато някой сменя тия заветни О-пръстени е задължително да се измери диаметъра на щуцерите. Има разлики, които биха могли да създадат проблеми понякога. Промяната на фабричните размери на тия пръстени освен това би могло в някои случаи да повлияе негативно на уплътняването. Така че внимавайте- колите и проблемите с тях са си ваши :icon_wink2:

П.С. този последния абзац не го пиша случайно. То е следствие от четиригодишен опит със сменени О-пръстени на над 30 различни капачки и бързи връзки и не само на Опели. Досега няма издънка, но знае ли човек. Никой не е освободен от грешки :smile3560:
П.С.2: При колегата остава последния що годе безболезнен вариант- въздух от уплътненията на дюзите. Защото според неговите думи когато колата е оставена с муцуната надолу си пали от четвърт.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 октомври 2017 - 20:28
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 24 октомври 2017 - 08:59

 tisho.74, на 20 октомври 2017 - 15:34, каза:



Нарочно оставих няколко дни да пробвам колата преди да пиша.
Всичко е сменено така както написа Тишо по-горе. Последно сменихме с нови тройниците на маркучетата за обратната нафта.
Сега уикенда когато беше топло (не се включваше подгрева), паленето се подобри осезателно, че даже половината пъти палеше от раз и това само от тройниците!!! (Всичко останало беше сменено юли месец), така че при мен те оказаха голямо значение.
И сега "разковничето" според мен: Вече е студено и два дена подгрева се включва за кратко и палененто става перфектно няма и секунда замисляне!!! Включва ли се подгрева нямам проблем с палененто.
Въпросът е може ли да се направи подгрева да се включва винаги?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 09:08

Подгрева не ти трябва. Ако продължава да има връзка с наклона на колата- въздух, ама вече от уплътнения на дюзи. Ако няма връзка с наклона- правиш статичната центровка на помпата при грамотен човек и се приключва. Като допускам, че температурния датчик е ОК, защото не съм го проверил.
П.С. Убедил съм се от опит вече, че тройниците сами по себе си имат огромно значение, и по специално това, дали имат оня допълнителния пръстен. Ако го имат всичко е перфектно. Ако го нямат- не е така. И диаметъра на маркуча също- трябва да е 3.2 мм вътрешен, а не 3.5, който се слага от доста народ и после мрънкат, че няма резултат.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 октомври 2017 - 09:53
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 09:56

Искам да помоля нещо някой от модераторите. Нека да се разчисти тази тема от излишните постове- мисля е ясно за кои става въпрос. Ако трябва ще посоча и номерата на тези постове. Моля за това с ясното съзнание, че има риск някои колеги във форума да се разсърдят. Просто идеята на тази тема е доста по- различна от това, което се разигра в поне една страница.
Това важи и за този мой пост в последствие- нека си замине заедно с останалите постове и темата да остане ясна и полезна.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 октомври 2017 - 09:59
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 24 октомври 2017 - 13:03

 tisho.74, на 24 октомври 2017 - 09:08, каза:



Защо да не ми трябва подгрева, с него пали супер! Когато е с подгрев няма значение дали е под наклон или не. Незнам защо оказва такова голямо значение подгрева ако гълта въздух? Относно статичната центровка, за гориво нагнетателната помпа ли имаш предивд?

За тройниците си абсолютно прав при мен оказаха огромно влияние като ги сменихме с нови.

Ще я покарам още 2-3 дни за да събера впечатления и ще пиша пак.
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 24 октомври 2017 - 13:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 октомври 2017 - 14:10

 Gecatasto, на 24 октомври 2017 - 13:03, каза:

Защо да не ми трябва подгрева, с него пали супер! Когато е с подгрев няма значение дали е под наклон или не. Незнам защо оказва такова голямо значение подгрева ако гълта въздух? Относно статичната центровка, за гориво нагнетателната помпа ли имаш предивд?

За тройниците си абсолютно прав при мен оказаха огромно влияние като ги сменихме с нови.

Ще я покарам още 2-3 дни за да събера впечатления и ще пиша пак.

Наклона още ли се отразява или вече не толкова много?
Тройниците не е важно да са нови, важно е да са от правилния вид- писал съм вече няколко пъти.
Проблема с подгрева всъщност не е проблем, а нормално развиващи се събития. Истинската причина е в износванията на веригата, верижните колела и самата помпа след дългия пробег докато тия коли стигнат до нас. Когато центровката се направи отново и прецизно със съответната апаратура нещата си идват на мястото. Ако не се направи- подгрева оправя нещата. Със сигурност е по- изгодно да се направи центровката отколкото да се сменя софтуер. Приниципно бях писал някъде за начин да се лъже компютъра за температурата на мотора с около 5-6 градуса, което ще свърши точно тая работа без да се сменя софтуера.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 октомври 2017 - 14:11
Отговори

bat van снимка bat van 24 октомври 2017 - 18:35

Смяна на софта в Опел Сливен е 240лв с ДДС. За други представителства не знам каква е цената.
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 27 октомври 2017 - 12:43

При мен накратко нещата стигнаха дотук: Когато има подгрев дори за 1 сек. колата пали нормално. Няма ли подгрев не пали добре. Един пример.
Колата е стояла цяла нощ (т.е напълно изстинала), на сутринта се включва за 1 сек подгрева и пали нормално. Оставям я пред работата и на обяд тръгвам да си свърша нещо, не се включва подгрева (не е изстинала напълно за 2-3 часа)колата пали с яко въртене около 5 секунди.
Какво да правя - уплътненията на дюзите?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 октомври 2017 - 12:59

Връзка с наклона има ли?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 октомври 2017 - 13:42

При колко градуса сутрин пуска подгрева? 5 или 15? ако е при под 5, за мен колата се нуждае от ъпдейт на софта. Чел съм цени различни от 250 лв в представителство - 40/70 лв. Някви такива.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 октомври 2017 - 13:43
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 октомври 2017 - 14:27

Добре бе, само мойте коли ли не се нуждаят от ъпдей на софта? Въпроса е реторичен, да не се върже някой;-)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 октомври 2017 - 14:43

 tisho.74, на 27 октомври 2017 - 14:27, каза:

Добре бе, само мойте коли ли не се нуждаят от ъпдей на софта? Въпроса е реторичен, да не се върже някой;-)


Тишо, и мойта не се нуждае, но тя е x20dth. Не претендирам да съм прав на 100%, просто имаше голяма тема за въпросния ъпдейт на y моторите и поне 5 човека, които си решиха проблема с пъдейт на софта. Дори според тях е имало в някъв момент сервизна акция за въпросия мотор. Ще потърся темата да я постна тук.

http://www.opelclub....opic=54104&st=0

И в други теми има писано за тоя ъпдейт и на всякъде пише за доста ниски цени.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 октомври 2017 - 15:15
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 27 октомври 2017 - 15:30

Под 5C се включва подгрева и тогава нямам проблем.
Нямам възможност сега да я спирам под наклон, но когато съм я спирал е палела без проблем защото ми е правило впечатление (лятото).
Ако познавате някой давайте да ъпдейтвам, ако знаете кой сменя уплътнения на дюзи давайте да сменям, че ми писна от тая кола. Един проблем - безброй решения и то неефективни,това е адски дразнещо!
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 27 октомври 2017 - 15:31
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 октомври 2017 - 15:42

Най-вероятно си решил проблема който е водил до зависимостта от наклон. Сега застудя и се появи друг :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg